StatusNet - en to tr translation catalogue (413 entries)

en:  except this private data: password, email address, IM address, and phone number.
tr: bu özel veriler haricinde: parola, eposta adresi, IM adresi, telefon numarası.

en: %1$s / Updates mentioning %2$s
tr: %1$s'in %2$s'deki durum mesajları

en: %1$s is now listening to your notices on %2$s.
tr: %1$s %2$s'da durumunuzu takip ediyor

en: %1$s is now listening to your notices on %2$s.
    
    	%3$s
    
    %4$s%5$s%6$s
    Faithfully yours,
    %7$s.
    
    ----
    Change your email address or notification options at %8$s
tr: %1$s %2$s durum mesajlarınızı takip etmeye başladı.
    
    	%3$s
    
    Kendisini durumsuz bırakmayın!,
    %4$s.

en: %1$s's status on %2$s
tr: %1$s'in %2$s'deki durum mesajları

en: %s (@%s) added your notice as a favorite
tr: %1$s %2$s'da durumunuzu takip ediyor

en: %s and friends
tr: %s ve arkadaşları

en: %s and friends, page %d
tr: %s ve arkadaşları

en: %s blocked profiles
tr: Kullanıcının profili yok.

en: %s blocked profiles, page %d
tr: %s ve arkadaşları

en: %s blocked users
tr: Böyle bir kullanıcı yok.

en: %s is not a member of any group.
tr: Bize o profili yollamadınız

en: %s is not a valid color!
tr: Başlangıç sayfası adresi geçerli bir URL değil.

en: %s is not listening to anyone.
tr: %1$s %2$s'da durumunuzu takip ediyor

en: %s status
tr: %s durum

en: %s subscribers
tr: Abone olanlar

en: %s subscriptions
tr: Bütün abonelikler

en: %s subscriptions, page %d
tr: Bütün abonelikler

en: %s's favorite notices, page %d
tr: Böyle bir durum mesajı yok.

en: %s's groups
tr: Profil

en: **%%site.name%%** is a microblogging service brought to you by [%%site.broughtby%%](%%site.broughtbyurl%%).
tr: **%%site.name%%** [%%site.broughtby%%](%%site.broughtbyurl%%)" tarafından hazırlanan anında mesajlaşma ağıdır.

en: **%%site.name%%** is a microblogging service.
tr: **%%site.name%%** bir aninda mesajlaşma sosyal ağıdır.

en: 1-64 lowercase letters or numbers, no punctuation or spaces
tr: 1-64 küçük harf veya rakam, noktalama işaretlerine ve boşluklara izin verilmez

en: 6 or more characters
tr: 6 veya daha fazla karakter

en: 6 or more characters, and don't forget it!
tr: Unutmayın, 6 veya daha fazla karakter

en: A confirmation code was sent to the IM address you added. You must approve %s for sending messages to you.
tr: Eklemiş olduğunuz IM adresine bir onay kodu gönderildi. %s tarafından size mesaj yollanabilmesi için onaylamanız gerekmektedir.

en: A confirmation code was sent to the phone number you added. Check your phone for the code and instructions on how to use it.
tr: O onay kodu sizin için değil!

en: About
tr: Hakkında

en: Accept
tr: Kabul et

en: Account
tr: Hakkında

en: Add
tr: Ekle

en: Address
tr: Adres

en: After
tr: « Sonra

en: Alias "%s" already in use. Try another one.
tr: Takma ad kullanımda. Başka bir tane deneyin.

en: All subscribers
tr: Abone olanlar

en: All subscriptions
tr: Bütün abonelikler

en: Already logged in.
tr: Zaten giriş yapılmış.

en: Authorize subscription
tr: Takip isteğini onayla

en: Automatically login in the future; not for shared computers!
tr: Gelecekte kendiliğinden giriş yap, paylaşılan bilgisayarlar için değildir!

en: Available characters
tr: 6 veya daha fazla karakter

en: Avatar deleted.
tr: Avatar güncellendi.

en: Avatar settings
tr: Ayarlar

en: Avatar updated.
tr: Avatar güncellendi.

en: Awaiting confirmation on this address. Check your Jabber/GTalk account for a message with further instructions. (Did you add %s to your buddy list?)
tr: Bu adresten onay bekleniyor. Jabber/Google Talk hesabınızı ayrıntılı bilgi içeren mesajı almak için kontrol edin. (%s'u arkadaş listenize eklediniz mi?)

en: Before
tr: Önce »

en: Bio
tr: Hakkında

en: Bio is too long (max %d chars).
tr: Hakkında bölümü çok uzun (azm 140 karakter).

en: Block this user
tr: Böyle bir kullanıcı yok.

en: Block this user from this group
tr: Böyle bir kullanıcı yok.

en: Block user
tr: Böyle bir kullanıcı yok.

en: Block user from group
tr: Böyle bir kullanıcı yok.

en: Blocked
tr: Böyle bir kullanıcı yok.

en: Can't save new password.
tr: Yeni parola kaydedilemedi.

en: Cancel
tr: İptal et

en: Cannot normalize that Jabber ID
tr: Jabber işlemlerinde bir hata oluştu.

en: Cannot read file.
tr: Böyle bir durum mesajı yok.

en: Can’t read avatar URL ‘%s’.
tr: Avatar URLi '%s' okunamıyor

en: Change
tr: Değiştir

en: Change colours
tr: Parolayı değiştir

en: Change password
tr: Parolayı değiştir

en: Change your password.
tr: Parolayı değiştir

en: Confirm
tr: Onayla

en: Confirm Address
tr: Adresi Onayla

en: Confirmation cancelled.
tr: Onaylama iptal edildi.

en: Confirmation code not found.
tr: Onay kodu bulunamadı.

en: Connect
tr: Bağlan

en: Connect to services
tr: Sunucuya yönlendirme yapılamadı: %s

en: Contact
tr: İletişim

en: Content
tr: Bağlan

en: Conversation
tr: Yer

en: Could not create aliases.
tr: Avatar bilgisi kaydedilemedi

en: Could not create group.
tr: Avatar bilgisi kaydedilemedi

en: Could not create login token for %s
tr: OpenID formu yaratılamadı: %s

en: Could not determine file's mime-type!
tr: Kullanıcı güncellenemedi.

en: Could not determine source user.
tr: Kullanıcı güncellenemedi.

en: Could not find a user with nickname %s
tr: Kullanıcı güncellenemedi.

en: Could not find target user.
tr: Kullanıcı güncellenemedi.

en: Could not join user %s to group %s
tr: Sunucuya yönlendirme yapılamadı: %s

en: Could not join user %s to group %s.
tr: Sunucuya yönlendirme yapılamadı: %s

en: Could not remove user %s to group %s
tr: OpenID formu yaratılamadı: %s

en: Could not remove user %s to group %s.
tr: OpenID formu yaratılamadı: %s

en: Could not save subscription.
tr: Abonelik oluşturulamadı.

en: Could not save tags.
tr: Avatar bilgisi kaydedilemedi

en: Could not set group membership.
tr: Abonelik oluşturulamadı.

en: Could not unfollow user: User not found.
tr: Sunucuya yönlendirme yapılamadı: %s

en: Could not update group.
tr: Kullanıcı güncellenemedi.

en: Couldn't delete email confirmation.
tr: Eposta onayı silinemedi.

en: Couldn't delete subscription.
tr: Abonelik silinemedi.

en: Couldn't insert confirmation code.
tr: Onay kodu eklenemedi.

en: Couldn't insert new subscription.
tr: Yeni abonelik eklenemedi.

en: Couldn't save profile.
tr: Profil kaydedilemedi.

en: Couldn't save tags.
tr: Profil kaydedilemedi.

en: Couldn't update user.
tr: Kullanıcı güncellenemedi.

en: Couldn't update your design.
tr: Kullanıcı güncellenemedi.

en: Create a new group
tr: Yeni hesap oluştur

en: Create an account
tr: Yeni hesap oluştur

en: Created
tr: Yarat

en: Current confirmed Jabber/GTalk address.
tr: Onaylanmış Jabber/Gtalk adresi.

en: DB error inserting reply: %s
tr: Cevap eklenirken veritabanı hatası: %s

en: Describe the group or topic
tr: Kendinizi ve ilgi alanlarınızı 140 karakter ile anlatın

en: Describe the group or topic in %d characters
tr: Kendinizi ve ilgi alanlarınızı 140 karakter ile anlatın

en: Describe yourself and your interests
tr: Kendinizi ve ilgi alanlarınızı 140 karakter ile anlatın

en: Describe yourself and your interests in %d chars
tr: Kendinizi ve ilgi alanlarınızı 140 karakter ile anlatın

en: Description
tr: Abonelikler

en: Description is too long (max %d chars).
tr: Hakkında bölümü çok uzun (azm 140 karakter).

en: Design preferences saved.
tr: Tercihler kaydedildi.

en: Design your profile
tr: Kullanıcının profili yok.

en: Do not block this user from this group
tr: Sunucuya yönlendirme yapılamadı: %s

en: Do not delete this notice
tr: Böyle bir durum mesajı yok.

en: Duplicate notice
tr: Yeni durum mesajı

en: Edit Avatar
tr: Avatar

en: Edit profile settings
tr: Profil ayarları

en: Email
tr: Eposta

en: Email address already exists.
tr: Eposta adresi zaten var.

en: Email address confirmation
tr: Eposta adresi onayı

en: Enter a nickname or email address.
tr: Bir takma ad veya eposta adresi girin.

en: Error inserting avatar
tr: Avatar eklemede hata oluştu

en: Error inserting new profile
tr: Yeni profil eklemede hata oluştu

en: Error inserting remote profile
tr: Uzak profil eklemede hata oluştu

en: Error removing the block.
tr: Kullanıcıyı kaydetmede hata oluştu.

en: Error saving address confirmation.
tr: Adres onayını kaydetmede hata.

en: Error saving notice.
tr: Durum mesajını kaydederken hata oluştu.

en: Error saving user; invalid.
tr: Kullanıcıyı kaydetmede hata oluştu; geçersiz.

en: Error setting user.
tr: Kullanıcı ayarlamada hata oluştu.

en: Error updating remote profile
tr: Uzaktaki profili güncellemede hata oluştu

en: Error with confirmation code.
tr: Onay kodu hatası.

en: FAQ
tr: SSS

en: FOAF for %s group
tr: %s için durum RSS beslemesi

en: Failed updating avatar.
tr: Avatar güncellemede hata.

en: Failed updating logo.
tr: Avatar güncellemede hata.

en: Favor this notice
tr: Böyle bir durum mesajı yok.

en: Feed for favorites of %s (Atom)
tr: %s için arkadaş güncellemeleri RSS beslemesi

en: Feed for favorites of %s (RSS 1.0)
tr: %s için arkadaş güncellemeleri RSS beslemesi

en: Feed for favorites of %s (RSS 2.0)
tr: %s için arkadaş güncellemeleri RSS beslemesi

en: Feed for friends of %s (Atom)
tr: %s için arkadaş güncellemeleri RSS beslemesi

en: Feed for friends of %s (RSS 1.0)
tr: %s için arkadaş güncellemeleri RSS beslemesi

en: Feed for friends of %s (RSS 2.0)
tr: %s için arkadaş güncellemeleri RSS beslemesi

en: For security reasons, please re-enter your user name and password before changing your settings.
tr: Güvenliğiniz için, ayarlarınızı değiştirmeden önce lütfen kullanıcı adınızı ve parolanızı tekrar giriniz.

en: Full name
tr: Tam İsim

en: Full name is too long (max 255 chars).
tr: Tam isim çok uzun (azm: 255 karakter).

en: Group profile
tr: Böyle bir durum mesajı yok.

en: Group search
tr: Kişi Arama

en: Groups %s is a member of on %s.
tr: Bize o profili yollamadınız

en: Help
tr: Yardım

en: Help me!
tr: Yardım

en: Home
tr: Başlangıç

en: Homepage
tr: Başlangıç Sayfası

en: Homepage is not a valid URL.
tr: Başlangıç sayfası adresi geçerli bir URL değil.

en: IM Address
tr: IM adresi

en: IM Settings
tr: IM Ayarları

en: IM is not available.
tr: Bu sayfa kabul ettiğiniz ortam türünde kullanılabilir değil

en: Incorrect old password
tr: Eski parola yanlış

en: Incorrect username or password.
tr: Yanlış kullanıcı adı veya parola.

en: Instructions for recovering your password have been sent to the email address registered to your account.
tr: Hesabınıza eklemiş olduğunuz eposta adresine parolanızı geri getirmek için gerekli olan talimatlar yollanmıştır.

en: Invalid alias: "%s"
tr: %s Geçersiz başlangıç sayfası

en: Invalid notice content
tr: Geçersiz durum mesajı

en: Invalid or expired token.
tr: Geçersiz durum mesajı

en: Invalid size.
tr: Geçersiz büyüklük.

en: Invalid tag: "%s"
tr: %s Geçersiz başlangıç sayfası

en: Invalid username or password.
tr: Geçersiz kullanıcı adı veya parola.

en: It runs the [StatusNet](http://status.net/) microblogging software, version %s, available under the [GNU Affero General Public License](http://www.fsf.org/licensing/licenses/agpl-3.0.html).
tr: nedurum.com [GNU Affero General Public License](http://www.fsf.org/licensing/licenses/agpl-3.0.html) lisansı ile korunan [StatusNet](http://status.net/) microbloglama yazılımının %s. versiyonunu kullanmaktadır.

en: Jabber
tr: JabberID yok.

en: Jabber ID already belongs to another user.
tr: Jabber ID başka bir kullanıcıya ait.

en: Jabber or GTalk address, like "UserName@example.org". First, make sure to add %s to your buddy list in your IM client or on GTalk.
tr: Jabber veya Gtalk adresi: "KullaniciAdi@ornek.org" gibi. Öncelikle %s, IM istemcisi veya Gtalk arkadaşlar listenize eklenmiş olmalıdır.

en: Join
tr: Giriş

en: Leave
tr: Kaydet

en: Links
tr: Giriş

en: Location
tr: Yer

en: Location for the group, if any, like "City, State (or Region), Country"
tr: Bulunduğunuz yer, "Şehir, Eyalet (veya Bölge), Ülke" gibi

en: Location is too long (max 255 chars).
tr: Yer bilgisi çok uzun (azm: 255 karakter).

en: Login
tr: Giriş

en: Login with a username and password
tr: Geçersiz kullanıcı adı veya parola.

en: Login with your username and password. Don't have a username yet? [Register](%%action.register%%) a new account.
tr: Kullanıcı adı ve parolanızla giriş yapın. Henüz bir hesabınız yok mu? Ne duruyorsunuz, hemen bir [yeni hesap oluşturun](%%action.register%%) ya da [OpenID](%%action.openidlogin%%) ile giriş yapın.

en: Logo
tr: Çıkış

en: Logo updated.
tr: Avatar güncellendi.

en: Logout
tr: Çıkış

en: Lost or forgotten password?
tr: Parolamı unuttum veya kaybettim

en: Lost our file.
tr: Böyle bir durum mesajı yok.

en: Member since
tr: Üyelik başlangıcı

en: Members
tr: Üyelik başlangıcı

en: My text and files are available under
tr: Durum mesajlarim ve dosyalarim şu lisans ile korunmaktadır:

en: New notice
tr: Yeni durum mesajı

en: New password
tr: Yeni parola

en: New password successfully saved. You are now logged in.
tr: Yeni parola başarıyla kaydedildi. Şimdi giriş yaptınız.

en: Nickname
tr: Takma ad

en: Nickname already in use. Try another one.
tr: Takma ad kullanımda. Başka bir tane deneyin.

en: Nickname must have only lowercase letters and numbers and no spaces.
tr: Takma ad sadece küçük harflerden ve rakamlardan oluşabilir, boşluk kullanılamaz.

en: Nickname of the user you want to follow
tr: Takip etmek istediğiniz kullanıcının takma adı

en: No Jabber ID.
tr: JabberID yok.

en: No authorization request!
tr: Yetkilendirme isteği yok!

en: No configuration file found.
tr: Onay kodu yok.

en: No confirmation code.
tr: Onay kodu yok.

en: No content!
tr: İçerik yok!

en: No id argument.
tr: Böyle bir belge yok.

en: No id.
tr: Kullanıcı numarası yok

en: No nickname
tr: Takma ad yok

en: No nickname.
tr: Takma ad yok

en: No notice
tr: Yeni durum mesajı

en: No notice id
tr: Yeni durum mesajı

en: No pending confirmation to cancel.
tr: İptal etmek için beklenen onay yok.

en: No profile id in request.
tr: Yetkilendirme isteği yok!

en: No registered email address for that user.
tr: Kullanıcı için kaydedilmiş eposta adresi yok.

en: No results.
tr: Sonuç yok

en: No such attachment.
tr: Böyle bir belge yok.

en: No such document.
tr: Böyle bir belge yok.

en: No such file.
tr: Böyle bir durum mesajı yok.

en: No such group
tr: Böyle bir durum mesajı yok.

en: No such group.
tr: Böyle bir durum mesajı yok.

en: No such notice.
tr: Böyle bir durum mesajı yok.

en: No such page
tr: Böyle bir durum mesajı yok.

en: No such recovery code.
tr: Böyle bir geri alma kodu yok.

en: No such tag.
tr: Böyle bir durum mesajı yok.

en: No such user.
tr: Böyle bir kullanıcı yok.

en: Not a local user.
tr: Böyle bir kullanıcı yok.

en: Not a recovery code.
tr: Bir geri alma kodu değil.

en: Not a valid Jabber ID
tr: Geçersiz bir Jabber ID

en: Not a valid email address.
tr: Geçersiz bir eposta adresi.

en: Not a valid nickname.
tr: Geçersiz bir takma ad.

en: Not a valid people tag: %s
tr: Geçersiz bir eposta adresi.

en: Not a valid profile URL (no YADIS document or no or invalid XRDS defined).
tr: Geçersiz profil adresi (YADIS belgesi yok).

en: Not an image or corrupt file.
tr: Bu bir resim dosyası değil ya da dosyada hata var

en: Not found.
tr: İstek bulunamadı!

en: Not logged in
tr: Giriş yapılmadı.

en: Not logged in.
tr: Giriş yapılmadı.

en: Not subscribed!.
tr: Bu kullanıcıyı zaten takip etmiyorsunuz!

en: Note
tr: Durum mesajları

en: Notice
tr: Durum mesajları

en: Notice deleted.
tr: Durum mesajları

en: Notice feed for %s (Atom)
tr: %s için durum RSS beslemesi

en: Notice feed for %s (RSS 1.0)
tr: %s için durum RSS beslemesi

en: Notice feed for %s (RSS 2.0)
tr: %s için durum RSS beslemesi

en: Notice feed for %s group (Atom)
tr: %s için durum RSS beslemesi

en: Notice feed for %s group (RSS 1.0)
tr: %s için durum RSS beslemesi

en: Notice feed for %s group (RSS 2.0)
tr: %s için durum RSS beslemesi

en: Notice feed for %s tagged %s (RSS 1.0)
tr: %s için durum RSS beslemesi

en: Notice feed for tag %s (Atom)
tr: %s için durum RSS beslemesi

en: Notice feed for tag %s (RSS 1.0)
tr: %s için durum RSS beslemesi

en: Notice feed for tag %s (RSS 2.0)
tr: %s için durum RSS beslemesi

en: Notice has no profile
tr: Bu durum mesajının ait oldugu kullanıcı profili yok

en: Notice posted
tr: Durum mesajları

en: Notices
tr: Durum mesajları

en: Notices tagged with %s, page %d
tr: %s adli kullanicinin durum mesajlari

en: Old password
tr: Eski parola

en: Options saved.
tr: Ayarlar kaydedildi.

en: Other Settings
tr: Ayarlar

en: Page notice
tr: Yeni durum mesajı

en: Partial upload.
tr: Kısmi yükleme.

en: Password
tr: Parola

en: Password and confirmation do not match.
tr: Parola ve onaylaması birbirini tutmuyor.

en: Password change
tr: Parola kaydedildi.

en: Password must be 6 chars or more.
tr: Parola 6 veya daha fazla karakterden oluşmalıdır.

en: Password recovery requested
tr: Parola geri alma isteği

en: Password saved.
tr: Parola kaydedildi.

en: Passwords don't match.
tr: Parolalar birbirini tutmuyor.

en: People %s subscribes to
tr: Uzaktan abonelik

en: People search
tr: Kişi Arama

en: People subscribed to %s
tr: Uzaktan abonelik

en: Personal
tr: Kişisel

en: Please check these details to make sure that you want to subscribe to this user’s notices. If you didn’t just ask to subscribe to someone’s notices, click “Reject”.
tr: Lütfen bu kullanıcının durumunu takip etmek istediğinizden emin olmak için detayları gözden geçirin. Kimsenin durumunu taki etme isteğinde bulunmadıysanız "İptal" tuşuna basın.

en: Popular
tr: Kişi Arama

en: Popular notices
tr: Böyle bir durum mesajı yok.

en: Popular notices, page %d
tr: Böyle bir durum mesajı yok.

en: Post a notice when my Jabber/GTalk status changes.
tr: Jabber/GTalk durum mesajim değiştiğinde nedurum.com'da durumumu güncelle

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Preferences saved.
tr: Tercihler kaydedildi.

en: Privacy
tr: Gizlilik

en: Problem saving notice.
tr: Durum mesajını kaydederken hata oluştu.

en: Problem saving notice. Too long.
tr: Durum mesajını kaydederken hata oluştu.

en: Problem saving notice. Unknown user.
tr: Durum mesajını kaydederken hata oluştu.

en: Profile
tr: Profil

en: Profile URL
tr: Profil Adresi

en: Profile design
tr: Profil ayarları

en: Profile information
tr: Profil bilinmiyor

en: Profile settings
tr: Profil ayarları

en: Provider
tr: Profil

en: Public
tr: Genel

en: Public Stream Feed (Atom)
tr: Genel Durum Akış RSS Beslemesi

en: Public Stream Feed (RSS 1.0)
tr: Genel Durum Akış RSS Beslemesi

en: Public Stream Feed (RSS 2.0)
tr: Genel Durum Akış RSS Beslemesi

en: Public tag cloud
tr: Genel Durum Akış RSS Beslemesi

en: Public timeline
tr: Genel zaman çizgisi

en: Public timeline, page %d
tr: Genel zaman çizgisi

en: Recover
tr: Geri al

en: Recover password
tr: Parolanı geri al

en: Recovery code for unknown user.
tr: Bilinmeye kullanıcı için geri alma kodu

en: Register
tr: Kayıt

en: Reject
tr: Reddet

en: Reject this subscription
tr: Bütün abonelikler

en: Remember me
tr: Beni hatırla

en: Remote service uses unknown version of OMB protocol.
tr: OMB protokolünün bilinmeğen sürümü.

en: Remote subscribe
tr: Uzaktan abonelik

en: Remove
tr: Kaldır

en: Replies
tr: Cevaplar

en: Replies feed for %s (Atom)
tr: %s için durum RSS beslemesi

en: Replies feed for %s (RSS 1.0)
tr: %s için durum RSS beslemesi

en: Replies feed for %s (RSS 2.0)
tr: %s için durum RSS beslemesi

en: Replies to %1$s on %2$s!
tr: %s için cevaplar

en: Replies to %s
tr: %s için cevaplar

en: Replies to %s, page %d
tr: %s için cevaplar

en: Reply
tr: cevapla

en: Reply to %s sent
tr: %s için cevaplar

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Reset password
tr: Parolayı sıfırla

en: SMS is not available.
tr: Bu sayfa kabul ettiğiniz ortam türünde kullanılabilir değil

en: Same as password above
tr: yukarıdaki parolanın aynısı

en: Save
tr: Kaydet

en: Search
tr: Ara

en: Search for groups on %%site.name%% by their name, location, or description. Separate the terms by spaces; they must be 3 characters or more.
tr: %%site.name%% üyeleri arasında isim, yer ya da ilgi alanları içinde arama yap. Anahtar kelimeleri boşluk ile ayırın. Anahtar kelime 3 veya daha fazla karakterden oluşmalı.

en: Search for notices on %%site.name%% by their contents. Separate search terms by spaces; they must be 3 characters or more.
tr: %%site.name%%'da durum mesajlarının içeriğinde arama yap. Anahtar kelimeleri boşluk ile ayırın. Anahtar kelime 3 veya daha fazla karakterden oluşmalı.

en: Search for people on %%site.name%% by their name, location, or interests. Separate the terms by spaces; they must be 3 characters or more.
tr: %%site.name%% üyeleri arasında isim, yer ya da ilgi alanları içinde arama yap. Anahtar kelimeleri boşluk ile ayırın. Anahtar kelime 3 veya daha fazla karakterden oluşmalı.

en: Search help
tr: Ara

en: Search results for "%s" on %s
tr:  "%s" için arama sonuçları

en: Search site
tr: Ara

en: Secondary site navigation
tr: Abonelikler

en: Send
tr: Gönder

en: Send a notice
tr: Yeni durum mesajı

en: Send me notices through Jabber/GTalk.
tr: Durum mesajlarını Jabber/GTalk üzerinden gönder.

en: Settings saved.
tr: Ayarlar kaydedildi.

en: Sidebar
tr: Ara

en: Sign up for a new account
tr: Yeni hesap oluştur

en: Site content license
tr: Yeni durum mesajı

en: Site notice
tr: Yeni durum mesajı

en: Sorry, invalid invitation code.
tr: Onay kodu hatası.

en: Source
tr: Kaynak

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Status deleted.
tr: Avatar güncellendi.

en: Subscribe
tr: Abone ol

en: Subscribe to a remote user
tr: Takip talebine izin verildi

en: Subscribe to this user
tr: Takip talebine izin verildi

en: Subscribed
tr: Abone ol

en: Subscribers
tr: Abone olanlar

en: Subscription authorized
tr: Takip talebine izin verildi

en: Subscription rejected
tr: Abonelik reddedildi.

en: Subscriptions
tr: Abonelikler

en: System error uploading file.
tr: Dosya yüklemede sistem hatası.

en: Text search
tr: Metin arama

en: That address has already been confirmed.
tr: O adres daha önce onaylanmış.

en: That confirmation code is not for you!
tr: O onay kodu sizin için değil!

en: That file is too big. The maximum file size is %s.
tr: Ah, durumunuz biraz uzun kaçtı. Azami 180 karaktere sığdırmaya ne dersiniz?

en: That is already your Jabber ID.
tr: Bu zaten sizin Jabber ID'niz.

en: That is not your Jabber ID.
tr: Bu sizin Jabber ID'niz değil.

en: That is the wrong IM address.
tr: Yanlış IM adresi.

en: That's too long. Max message size is %d chars.
tr: Ah, durumunuz biraz uzun kaçtı. Azami 180 karaktere sığdırmaya ne dersiniz?

en: That's too long. Max notice size is %d chars.
tr: Ah, durumunuz biraz uzun kaçtı. Azami 180 karaktere sığdırmaya ne dersiniz?

en: The address "%s" has been confirmed for your account.
tr: "%s" adresi hesabınız için onaylandı.

en: The address was removed.
tr: Bu adres kaldırılmıştı.

en: These are the people who listen to %s's notices.
tr: %s adlı kullanıcının durumunu takip edenler

en: These are the people who listen to your notices.
tr: Sizin durumunuzu takip edenler

en: These are the people whose notices %s listens to.
tr: %s adlı kullanıcının durumlarını takip ettiği kullanıcılar

en: These are the people whose notices you listen to.
tr: Sizin durumlarını takip ettiğiniz kullanıcılar

en: This confirmation code is too old. Please start again.
tr: Onay kodu çok eski. Lütfen tekrar başlayınız.

en: This page is not available in a media type you accept
tr: Bu sayfa kabul ettiğiniz ortam türünde kullanılabilir değil

en: URL of the homepage or blog of the group or topic
tr: Web Sitenizin, blogunuzun ya da varsa başka bir sitedeki profilinizin adresi

en: URL of your homepage, blog, or profile on another site
tr: Web Sitenizin, blogunuzun ya da varsa başka bir sitedeki profilinizin adresi

en: URL shortening service is too long (max 50 chars).
tr: Yer bilgisi çok uzun (azm: 255 karakter).

en: Unblock this user
tr: Böyle bir kullanıcı yok.

en: Unblock user from group
tr: Böyle bir kullanıcı yok.

en: Unexpected form submission.
tr: Beklenmeğen form girdisi.

en: Unexpected password reset.
tr: Beklemeğen parola sıfırlaması.

en: Unrecognized address type %s
tr: Tanınmayan adres türü %s

en: Unsubscribe
tr: Aboneliği sonlandır

en: Unsubscribed
tr: Aboneliği sonlandır

en: Unsupported format.
tr: Desteklenmeyen görüntü dosyası biçemi.

en: Unsupported image file format.
tr: Desteklenmeyen görüntü dosyası biçemi.

en: Updates favored by %1$s on %2$s!
tr: %s adli kullanicinin durum mesajlari

en: Updates from members of %1$s on %2$s!
tr: %s adli kullanicinin durum mesajlari

en: Updates matching search term "%1$s" on %2$s!
tr: "%s" kelimesinin geçtiği tüm güncellemeler

en: Updates tagged with %1$s on %2$s!
tr: %s adli kullanicinin durum mesajlari

en: Updates with "%s"
tr: %s adli kullanicinin durum mesajlari

en: Upload
tr: Yükle

en: Upload an avatar
tr: Avatar güncellemede hata.

en: Upload file
tr: Yükle

en: Used only for updates, announcements, and password recovery
tr: Sadece sistem güncellemeleri, duyurular ve parola geri alma için kullanılır.

en: User has blocked you.
tr: Kullanıcının profili yok.

en: User has no profile.
tr: Kullanıcının profili yok.

en: User is already blocked from group.
tr: Kullanıcının profili yok.

en: User is not a member of group.
tr: Bize o profili yollamadınız

en: User is not blocked from group.
tr: Kullanıcının profili yok.

en: User nickname
tr: Kullanıcı takma adı

en: User profile
tr: Kullanıcının profili yok.

en: View profile designs
tr: Profil ayarları

en: What's up, %s?
tr: N'aber %s?

en: Where you are, like "City, State (or Region), Country"
tr: Bulunduğunuz yer, "Şehir, Eyalet (veya Bölge), Ülke" gibi

en: Wrong image type for avatar URL ‘%s’.
tr: %s için yanlış resim türü

en: You and friends
tr: %s ve arkadaşları

en: You are already a member of that group
tr: Zaten giriş yapmış durumdasıznız!

en: You are already a member of that group.
tr: Zaten giriş yapmış durumdasıznız!

en: You are already logged in!
tr: Zaten giriş yapmış durumdasıznız!

en: You are not a member of that group.
tr: Bize o profili yollamadınız

en: You are not a member of this group.
tr: Bize o profili yollamadınız

en: You are not authorized.
tr: Yetkilendirilmemiş.

en: You are not subscribed to that profile.
tr: Bize o profili yollamadınız

en: You can send and receive notices through Jabber/GTalk [instant messages](%%doc.im%%). Configure your address and settings below.
tr: Jabber/GTalk kullanarak durum mesaji gÖnderip alabilirsiniz. IM adres ayarlarinizi aşağıda yapın.

en: You can update your personal profile info here so people know more about you.
tr: Burada kişisel profilinizi güncelleyebilirsiniz, böylelikle insanlar sizin hakkınızda daha fazla bilgi sahibi olur.

en: You can use the local subscription!
tr: Yerel aboneliği kullanabilirsiniz!

en: You can't register if you don't agree to the license.
tr: Eğer lisansı kabul etmezseniz kayıt olamazsınız.

en: You have already blocked this user.
tr: Zaten giriş yapmış durumdasıznız!

en: Your nickname on this server, or your registered email address.
tr: Bu sunucudaki takma adınız  veya kaydedilmiş eposta adresiniz.

en: a few seconds ago
tr: birkaç saniye önce

en: about %d days ago
tr: yaklaşık %d gün önce

en: about %d hours ago
tr: yaklaşık %d saat önce

en: about %d minutes ago
tr: yaklaşık %d dakika önce

en: about %d months ago
tr: yaklaşık %d ay önce

en: about a day ago
tr: yaklaşık bir gün önce

en: about a minute ago
tr: yaklaşık bir dakika önce

en: about a month ago
tr: yaklaşık bir ay önce

en: about a year ago
tr: yaklaşık bir yıl önce

en: about an hour ago
tr: yaklaşık bir saat önce

en: content type
tr: Bağlan

en: description is too long (max %d chars).
tr: Hakkında bölümü çok uzun (azm 140 karakter).

en: in context
tr: İçerik yok!

en: notice id: %s
tr: Yeni durum mesajı

en: same as password above
tr: yukaridaki parola ile aynı
