StatusNet - en to fi translation catalogue (797 entries)

en:  except this private data: password, email address, IM address, and phone number.
fi:  poislukien yksityinen tieto: salasana, sähköpostiosoite, IM osoite, puhelinnumero.

en:  tagged %s
fi: Päivitykset joilla on tagi %s

en: %1$s / Updates mentioning %2$s
fi: %1$s / Vastaukset päivitykseen %2$s

en: %1$s has invited you to join them on %2$s
fi: %1$s on kutsunut sinut liittymään palveluun %2$s

en: %1$s has invited you to join them on %2$s (%3$s).
    
    %2$s is a micro-blogging service that lets you keep up-to-date with people you know and people who interest you.
    
    You can also share news about yourself, your thoughts, or your life online with people who know about you. It's also great for meeting new people who share your interests.
    
    %1$s said:
    
    %4$s
    
    You can see %1$s's profile page on %2$s here:
    
    %5$s
    
    If you'd like to try the service, click on the link below to accept the invitation.
    
    %6$s
    
    If not, you can ignore this message. Thanks for your patience and your time.
    
    Sincerely, %2$s
fi: %1$s on kutsunut sinut %2$s (%3$s) mikroblogipalveluun.
    
    %2$s mikroblogipalvelu auttaa sinua pysymään ajantasalla tuttujen ja kiinnostavien ihmisten kanssa.
    
    Voit myös jakaa uutisia itsestäsi ja ajatuksiasi verkossa ihmisten, jotka tuntevat sinut, kanssa. Se on myös kätevä tapa tutustua uusiin ihmisiin jotka ovat kiinnostuneet samanlaisista asioista, kuin sinä.
    
    %1$s sanoi:
    
    %4$s
    Voit nähdä henkilön %1$s profiilisivun %2$s-palvelussa täältä:
    
    %5$s
    
    Jos haluat kokeilla palvelua, klikkaa alla olevaa linkkiä hyväksyäksesi kutsun.
    
    %6$s
    
    Jos et halua osallistua, voit jättää tämän viestin huomioimatta. Kiitoksia kärsivällisyydestä ja ajastasi.
    
    Terveisin, %2$s

en: %1$s is now listening to your notices on %2$s.
fi: %1$s seuraa nyt päivityksiäsi palvelussa %2$s.

en: %1$s is now listening to your notices on %2$s.
    
    	%3$s
    
    %4$s%5$s%6$s
    Faithfully yours,
    %7$s.
    
    ----
    Change your email address or notification options at %8$s
fi: %1$s seuraa nyt päivityksiäsi palvelussa %2$s.
    
    %3$s
    
    %4$s%5$s%6$s
    Terveisin,
    %7$s.
    
    ----
    Voit vaihtaa sähköpostiosoitetta tai ilmoitusasetuksiasi %8$s

en: %1$s updates that reply to updates from %2$s / %3$s.
fi: %1$s -päivitykset, jotka on vastauksia käyttäjän %2$s / %3$s päivityksiin.

en: %1$s's status on %2$s
fi: Käyttäjän %1$s päivitys %2$s

en: %s (@%s) added your notice as a favorite
fi: %s lisäsi päivityksesi suosikkeihinsa

en: %s / Favorites from %s
fi: %s / Käyttäjän %s suosikit

en: %s and friends
fi: %s ja kaverit

en: %s and friends, page %d
fi: %s ja kaverit, sivu %d

en: %s blocked profiles
fi: Käyttäjän profiili

en: %s blocked profiles, page %d
fi: %s ja kaverit, sivu %d

en: %s blocked users
fi: Estä käyttäjä

en: %s group
fi: Ryhmä %s

en: %s group members
fi: Ryhmän %s jäsenet

en: %s group members, page %d
fi: Ryhmän %s jäsenet, sivu %d

en: %s group, page %d
fi: Ryhmä %s, sivu %d

en: %s groups
fi: Käyttäjän %s ryhmät

en: %s groups, page %d
fi: Käyttäjän %s ryhmät, sivu %d

en: %s is not a member of any group.
fi: Sinä et kuulu tähän ryhmään.

en: %s is not a valid color!
fi: Kotisivun verkko-osoite ei ole toimiva.

en: %s is not listening to anyone.
fi: %1$s seuraa nyt käyttäjää

en: %s joined group %s
fi: %s liittyi ryhmään %s

en: %s left group %s
fi: %s erosi ryhmästä %s

en: %s public timeline
fi: %s julkinen aikajana

en: %s status
fi: %s päivitys

en: %s subscribers
fi: Käyttäjän %s tilaajat

en: %s subscribers, page %d
fi: Käyttäjän %s tilaajat, sivu %d

en: %s subscriptions
fi: Käyttäjän %s tilaukset

en: %s subscriptions, page %d
fi: Käyttäjän %s tilaukset, sivu %d

en: %s timeline
fi: %s aikajana

en: %s updates favorited by %s / %s.
fi:  Palvelun %s päivitykset, jotka %s / %s on merkinnyt suosikikseen.

en: %s updates from everyone!
fi: %s päivitykset kaikilta!

en: %s's favorite notices
fi: Käyttäjän %s suosikkipäivitykset

en: %s's favorite notices, page %d
fi: Käyttäjän %s suosikkipäivitykset, sivu %d

en: %s's groups
fi: Käyttäjän %s ryhmät

en: %s, page %d
fi: %s, sivu %d

en: (None)
fi: (Tyhjä)

en: (You should receive a message by email momentarily, with instructions on how to confirm your email address.)
fi: (Saat pian sähköpostiisi viestin, jonka ohjeita seuraamalla voit vahvistaa sähköpostiosoitteesi.)

en: (none)
fi: (tyhjä)

en: **%%site.name%%** is a microblogging service brought to you by [%%site.broughtby%%](%%site.broughtbyurl%%).
fi: **%%site.name%%** on mikroblogipalvelu, jonka tarjoaa [%%site.broughtby%%](%%site.broughtbyurl%%).

en: **%%site.name%%** is a microblogging service.
fi: **%%site.name%%** on mikroblogipalvelu.

en: **%s** has an account on %%%%site.name%%%%, a [micro-blogging](http://en.wikipedia.org/wiki/Micro-blogging) service based on the Free Software [StatusNet](http://status.net/) tool.
fi: Käyttäjällä **%s** on käyttäjätili palvelussa %%%%site.name%%%%, joka on [mikroblogauspalvelu](http://en.wikipedia.org/wiki/Micro-blogging)

en: **%s** is a user group on %%%%site.name%%%%, a [micro-blogging](http://en.wikipedia.org/wiki/Micro-blogging) service based on the Free Software [StatusNet](http://status.net/) tool. Its members share short messages about their life and interests.
fi: **%s** on ryhmä palvelussa %%%%site.name%%%%, joka on [mikroblogauspalvelu](http://en.wikipedia.org/wiki/Micro-blogging)

en: 1-64 lowercase letters or numbers, no punctuation or spaces
fi: 1-64 pientä kirjainta tai numeroa, ei ääkkösiä eikä välimerkkejä tai välilyöntejä

en: 1-64 lowercase letters or numbers, no punctuation or spaces. Required.
fi: 1-64 pientä kirjainta tai numeroa, ei ääkkösiä eikä välimerkkejä tai välilyöntejä. Pakollinen.

en: 6 or more characters
fi: 6 tai useampia merkkejä

en: 6 or more characters, and don't forget it!
fi: 6 tai useampia merkkejä äläkä unohda mitä kirjoitit!

en: 6 or more characters. Required.
fi: 6 tai useampia merkkejä. Pakollinen.

en: A confirmation code was sent to the IM address you added. You must approve %s for sending messages to you.
fi: Vahvistuskoodi lähetettiin antamaasi pikaviestinosoitteeseen. Sinun täytyy antaa osoitteelle %s oikeus lähettää viestejä sinulle.

en: A confirmation code was sent to the email address you added. Check your inbox (and spam box!) for the code and instructions on how to use it.
fi: Vahvistuskoodi on lähetetty sähköpostiosoitteeseesi. Katso sähköpostilaatikostasi (ja roskapostilaatikostasi!) vahvistuskoodisi ja miten sitä käytetään.

en: A confirmation code was sent to the phone number you added. Check your phone for the code and instructions on how to use it.
fi: Vahvistuskoodi on lähetetty puhelinnumeroosi. Katso tekstiviesteistäsi vahvistuskoodisi ja miten sitä käytetään.

en: A list of the users blocked from joining this group.
fi: Lista ryhmän käyttäjistä.

en: A list of the users in this group.
fi: Lista ryhmän käyttäjistä.

en: A selection of some of the great users on %s
fi: Valikoima joitakin loistavia palvelun %s käyttäjiä

en: API method not found!
fi: API-metodia ei löytynyt!

en: API method under construction.
fi: API-metodi on työn alla!

en: About
fi: Tietoa

en: About: %s
fi: Tietoa: %s

en: Accept
fi: Hyväksy

en: Account
fi: Käyttäjätili

en: Add
fi: Lisää

en: Add or edit %s design
fi: Lisää ryhmälle %s logo tai muokkaa sitä

en: Add or edit %s logo
fi: Lisää ryhmälle %s logo tai muokkaa sitä

en: Add to favorites
fi: Lisää suosikkeihin

en: Address
fi: Osoite

en: Addresses of friends to invite (one per line)
fi: Kutsuttavien kavereiden osoitteet (yksi per rivi)

en: Admin
fi: Ylläpito

en: Admins
fi: Ylläpito

en: After
fi: Myöhemmin

en: Ajax Error
fi: Ajax-virhe

en: Alias "%s" already in use. Try another one.
fi: Alias "%s" on jo käytössä. Yritä toista aliasta.

en: Alias can't be the same as nickname.
fi: Alias ei voi olla sama kuin ryhmätunnus.

en: All
fi: Kaikki

en: All
fi: Kaikki

en: All groups
fi: Kaikki ryhmät

en: All members
fi: Kaikki jäsenet

en: All subscribers
fi: Kaikki tilaajat

en: All subscriptions
fi: Kaikki tilaukset

en: All the direct messages sent from %s
fi: Kaikki suorat viestit käytäjältä %s

en: All the direct messages sent to %s
fi: Kaikki suorat viestit käyttäjälle %s

en: Allow friends to nudge me and send me an email.
fi: Salli kavereiden tönäistä minua ja lähetä sähköpostilla ilmoitus.

en: Already logged in.
fi: Olet jo kirjautunut sisään.

en: Are you sure you want to delete this notice?
fi: Oletko varma että haluat poistaa tämän päivityksen?

en: Authorize subscription
fi: Valtuuta tilaus

en: Automatic shortening service to use.
fi: Käytettävä automaattinen lyhennyspalvelu.

en: Automatically login in the future; not for shared computers!
fi: Kirjaudu sisään automaattisesti tulevaisuudessa; ei tietokoneille joilla useampi käyttäjä!

en: Automatically subscribe to whoever subscribes to me (best for non-humans)
fi: Tilaa automaattisesti kaikki, jotka tilaavat päivitykseni (ei sovi hyvin ihmiskäyttäjille)

en: Available characters
fi: Sallitut merkit

en: Avatar
fi: Kuva

en: Avatar deleted.
fi: Kuva poistettu.

en: Avatar settings
fi: Profiilikuva-asetukset

en: Avatar updated.
fi: Kuva päivitetty.

en: Awaiting confirmation on this address. Check your Jabber/GTalk account for a message with further instructions. (Did you add %s to your buddy list?)
fi: Odotetaan vahvistusta tälle osoitteelle. Katso Jabber/GTalk käyttäjätililtäsi viesti, jossa on lisäohjeet. (Lisäsitkö %s:n ystävälistaasi?)

en: Awaiting confirmation on this address. Check your inbox (and spam box!) for a message with further instructions.
fi: Odotetaan vahvistusta tälle sähköpostiosoitteelle. Katso sähköpostilaatikostasi (ja roskapostikansiosta!) viesti, jossa on lisäohjeita.

en: Awaiting confirmation on this phone number.
fi: Odotetaan vahvistusta tälle puhelinnumerolle.

en: Badge
fi: Tönäise

en: Before
fi: Aiemmin

en: Bio
fi: Tietoja

en: Bio is too long (max %d chars).
fi: "Tietoja" on liian pitkä (max 140 merkkiä).

en: Bio: %s
fi: Tietoja: %s

en: Block
fi: Estä

en: Block this user
fi: Estä tämä käyttäjä

en: Block this user from this group
fi: Estä tätä käyttäjää osallistumassa tähän ryhmään

en: Block user
fi: Estä käyttäjä

en: Block user failed.
fi: Käyttäjän esto epäonnistui.

en: Block user from group
fi: Estä käyttäjä

en: Blocked
fi: Estä

en: Can't delete this notice.
fi: Tätä päivitystä ei voi poistaa.

en: Can't save new password.
fi: Uutta salasanaa ei voida tallentaa.

en: Can't send direct messages to users who aren't your friend.
fi: Et voi lähettää suoraa viestiä käyttäjälle, jonka kanssa et ole vielä kaveri.

en: Can't turn off notification.
fi: Ilmoituksia ei voi pistää pois päältä.

en: Can't turn on notification.
fi: Ilmoituksia ei voi pistää päälle.

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cannot normalize that Jabber ID
fi: Ei voida normalisoida Jabber ID -tunnusta

en: Cannot normalize that email address
fi: Ei voida normalisoida sähköpostiosoitetta

en: Cannot read file.
fi: Tiedostoa ei voi lukea.

en: Can’t read avatar URL ‘%s’.
fi: Kuvan URL-osoitetta '%s' ei voi avata.

en: Change
fi: Vaihda

en: Change colours
fi: Vaihda salasanasi

en: Change email handling
fi: Muuta sähköpostin käsittelyasetuksia.

en: Change password
fi: Vaihda salasana

en: Change your email, avatar, password, profile
fi: Muuta sähköpostiosoitettasi, kuvaasi, salasanaasi, profiiliasi

en: Change your password
fi: Vaihda salasanasi

en: Change your password.
fi: Vaihda salasanasi.

en: Change your profile settings
fi: Vaihda profiiliasetuksesi

en: Choose a tag to narrow list
fi: Valitse tagi lyhentääksesi listaa

en: Command complete
fi: Komento suoritettu

en: Command failed
fi: Komento epäonnistui

en: Command not yet implemented.
fi: Komentoa ei ole vielä toteutettu.

en: Command results
fi: Komennon tulos

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Confirm Address
fi: Vahvista osoite

en: Confirmation cancelled.
fi: Vahvistus peruttu.

en: Confirmation code
fi: Vahvistuskoodi

en: Confirmation code not found.
fi: Vahvistuskoodia ei löytynyt.

en: Congratulations, %s! And welcome to %%%%site.name%%%%. From here, you may want to...
    
    * Go to [your profile](%s) and post your first message.
    * Add a [Jabber/GTalk address](%%%%action.imsettings%%%%) so you can send notices through instant messages.
    * [Search for people](%%%%action.peoplesearch%%%%) that you may know or that share your interests. 
    * Update your [profile settings](%%%%action.profilesettings%%%%) to tell others more about you. 
    * Read over the [online docs](%%%%doc.help%%%%) for features you may have missed. 
    
    Thanks for signing up and we hope you enjoy using this service.
fi: Onnittelut, %s! Tervetuloa palveluun %%%%site.name%%%%. Täältä voit jatkaa...
    
    * [Profiiliisi](%s) ja lähettää ensimmäisen päivityksesi.
    * Lisäämään [Jabber/GTalk osoitteen](%%%%action.imsettings%%%%), jotta saat lähetettyä päivitykset pikaviestimen kautta.
    * [Hakemaan ihmisiä](%%%%action.peoplesearch%%%%), jotka tunnet tai joilla on samanlaisia kiinnostuksen kohteita. 
    * Päivittämään [profiiliasi](%%%%action.profilesettings%%%%), jotta muut tietävät enemmän sinusta.
    * Lukemaan [ohjeista](%%%%doc.help%%%%) muista ominaisuuksista, joista et vielä tiedä. 
    
    Kiitokset rekisteröitymisestäsi ja toivomme että pidät palvelustamme.

en: Connect
fi: Yhdistä

en: Connect to services
fi: Ei voitu uudelleenohjata palvelimelle: %s

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Content
fi: Yhdistä

en: Conversation
fi: Keskustelu

en: Could not convert request token to access token.
fi: Ei voitu muuttaa request tokeneita access tokeneiksi.

en: Could not create aliases.
fi: Ei voitu lisätä aliasta.

en: Could not create favorite.
fi: Ei voitu lisätä suosikiksi.

en: Could not create group.
fi: Ryhmän luonti ei onnistunut.

en: Could not create login token for %s
fi: Ei voitu luoda OpenID lomaketta: %s

en: Could not delete favorite.
fi: Ei voitu poistaa suosikkia.

en: Could not determine file's mime-type!
fi: Julkista päivitysvirtaa ei saatu.

en: Could not determine source user.
fi: Julkista päivitysvirtaa ei saatu.

en: Could not find a user with nickname %s
fi: Ei voitu päivittää käyttäjälle vahvistettua sähköpostiosoitetta.

en: Could not find membership record.
fi: Ei löydetty käyttäjän jäsenyystietoja.

en: Could not find target user.
fi: Ei löytynyt yhtään päivitystä.

en: Could not follow user: %s is already on your list.
fi: Ei voitu tilata käyttäjää: %s on jo listallasi

en: Could not follow user: User not found.
fi: Ei voitu tilata käyttäjää: Käyttäjää ei löytynyt.

en: Could not insert message.
fi: Viestin tallennus ei onnistunut.

en: Could not join user %s to group %s
fi: Käyttäjää %s ei voinut liittää ryhmään %s

en: Could not join user %s to group %s.
fi: Käyttäjää %s ei voinut liittää ryhmään %s

en: Could not parse message.
fi: Ei voitu lukea viestiä.

en: Could not remove user %s to group %s
fi: Ei voitu poistaa käyttäjää %s ryhmästä %s

en: Could not remove user %s to group %s.
fi: Ei voitu poistaa käyttäjää %s ryhmästä %s

en: Could not retrieve favorite notices.
fi: Ei saatu haettua suosikkipäivityksiä.

en: Could not retrieve public stream.
fi: Julkista päivitysvirtaa ei saatu.

en: Could not save subscription.
fi: Tilausta ei onnistuttu tallentamaan.

en: Could not save tags.
fi: Tagien tallennus epäonnistui.

en: Could not set group membership.
fi: Ryhmän jäsenyystietoja ei voitu asettaa.

en: Could not subscribe other to you.
fi: Toista ei voitu asettaa tilaamaan sinua.

en: Could not subscribe.
fi: Ei voitu tilata.

en: Could not unfollow user: User not found.
fi: Ei voitu lopettaa tilausta: Käyttäjää ei löytynyt.

en: Could not update group.
fi: Ei voitu päivittää ryhmää.

en: Could not update message with new URI.
fi: Viestin päivittäminen uudella URI-osoitteella ei onnistunut.

en: Could not update user with confirmed email address.
fi: Ei voitu päivittää käyttäjälle vahvistettua sähköpostiosoitetta.

en: Couldn't delete email confirmation.
fi: Ei voitu poistaa sähköpostivahvistusta.

en: Couldn't delete subscription.
fi: Ei voitu poistaa tilausta.

en: Couldn't insert confirmation code.
fi: Ei voitu asettaa vahvistuskoodia.

en: Couldn't insert new subscription.
fi: Ei voitu lisätä uutta tilausta.

en: Couldn't save profile.
fi: Ei voitu tallentaa profiilia.

en: Couldn't save tags.
fi: Tageja ei voitu tallentaa.

en: Couldn't update user for autosubscribe.
fi: Ei voitu asettaa käyttäjälle automaattista tilausta.

en: Couldn't update user record.
fi: Ei voitu päivittää käyttäjätietoja.

en: Couldn't update user.
fi: Ei voitu päivittää käyttäjää.

en: Couldn't update your design.
fi: Ei voitu päivittää käyttäjää.

en: Couldn’t get a request token.
fi: Ei saatu request tokenia.

en: Create a new group
fi: Luo uusi ryhmä

en: Create an account
fi: Luo uusi käyttäjätili

en: Created
fi: Luotu

en: Crop
fi: Rajaa

en: Current confirmed Jabber/GTalk address.
fi: Tämän hetken vahvistettu Jabber/GTalk -osoite.

en: Current confirmed SMS-enabled phone number.
fi: Tämän hetken vahvistettu SMS puhelinnumero.

en: Current confirmed email address.
fi: Tämän hetken vahvistettu sähköpostiosoite.

en: DB error inserting hashtag: %s
fi: Tietokantavirhe tallennettaessa risutagiä: %s

en: DB error inserting reply: %s
fi: Tietokantavirhe tallennettaessa vastausta: %s

en: Database error
fi: Tietokantavirhe

en: Delete
fi: Poista

en: Delete notice
fi: Poista päivitys

en: Delete this notice
fi: Poista tämä päivitys

en: Describe the group or topic
fi: Kuvaile ryhmää tai aihetta 140 merkillä

en: Describe the group or topic in %d characters
fi: Kuvaile ryhmää tai aihetta 140 merkillä

en: Describe yourself and your interests
fi: Kuvaile itseäsi ja kiinnostuksen kohteitasi

en: Describe yourself and your interests in %d chars
fi: Kuvaile itseäsi ja kiinnostuksen kohteitasi %d merkillä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Description is too long (max %d chars).
fi: kuvaus on liian pitkä (max 140 merkkiä).

en: Design preferences saved.
fi: Synkronointiasetukset tallennettiin.

en: Design your profile
fi: Käyttäjän profiili

en: Direct message to %s sent
fi: Suora viesti käyttäjälle %s lähetetty

en: Direct messages from %s
fi: Suorat viestit käyttäjälle %s

en: Direct messages to %s
fi: Suorat viestit käyttäjälle %s

en: Disfavor favorite
fi: Poista suosikeista

en: Disfavor this notice
fi: Poista tämä päivitys suosikeista

en: Do not block this user
fi: Poista esto tältä käyttäjältä

en: Do not block this user from this group
fi: Älä estä tätä käyttäjää tästä ryhmästä

en: Do not delete this notice
fi: Älä poista tätä päivitystä

en: Don't send a message to yourself; just say it to yourself quietly instead.
fi: Älä lähetä viestiä itsellesi, vaan kuiskaa se vain hiljaa itsellesi.

en: Duplicate notice
fi: Poista päivitys

en: Edit %s group
fi: Muokkaa ryhmää %s

en: Edit %s group properties
fi: Muokkaa %s ryhmän ominaisuuksia

en: Edit Avatar
fi: Kuva

en: Edit profile settings
fi: Profiiliasetukset

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email Settings
fi: Sähköpostiasetukset

en: Email address already exists.
fi: Sähköpostiosoite on jo käytössä.

en: Email address confirmation
fi: Sähköpostiosoitteen vahvistus

en: Email address, like "UserName@example.org"
fi: Sähköpostiosoite, esimerkiksi "käyttäjätunnus@example.org"

en: Email addresses
fi: Sähköpostiosoitteet

en: Enter a nickname or email address.
fi: Syötä käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite

en: Enter the code you received on your phone.
fi: Syötä koodi jonka sait puhelimeesi.

en: Error inserting avatar
fi: Virhe tapahtui profiilikuvan lisäämisessä

en: Error inserting new profile
fi: Virhe tapahtui uuden profiilin lisäämisessä

en: Error inserting remote profile
fi: Virhe tapahtui uuden etäprofiilin lisäämisessä

en: Error removing the block.
fi: Tapahtui virhe, kun estoa poistettiin.

en: Error saving address confirmation.
fi: Virhe tapahtui osoitevahvistuksen tallentamisessa

en: Error saving notice.
fi: Ongelma päivityksen tallentamisessa.

en: Error saving user; invalid.
fi: Virhe tapahtui käyttäjän tallentamisessa; epäkelpo.

en: Error sending direct message.
fi: Tapahtui virhe suoran viestin lähetyksessä.

en: Error setting user.
fi: Virhe tapahtui käyttäjän asettamisessa.

en: Error updating remote profile
fi: Virhe tapahtui etäprofiilin päivittämisessä

en: Error with confirmation code.
fi: Virhe vahvistuskoodin kanssa.

en: Export data
fi: Vie tietoja

en: FAQ
fi: UKK

en: FOAF for %s
fi: Käyttäjän %s lähetetyt viestit

en: FOAF for %s group
fi: Käyttäjän %s lähetetyt viestit

en: Failed to save block information.
fi: Käyttäjän estotiedon tallennus epäonnistui.

en: Failed updating avatar.
fi: Profiilikuvan päivittäminen epäonnistui.

en: Failed updating logo.
fi: Logon päivittäminen epäonnistui.

en: Favor
fi: Lisää suosikiksi

en: Favor this notice
fi: Merkitse päivitys suosikkeihin

en: Favorites
fi: Suosikit

en: Featured
fi: Esittelyssä

en: Featured users
fi: Esittelyssä olevat käyttäjät

en: Featured users, page %d
fi: Esittelyssä olevat käyttäjät, sivu %d

en: Feed for favorites of %s (Atom)
fi: Käyttäjän %s kavereiden syöte (Atom)

en: Feed for favorites of %s (RSS 1.0)
fi: Käyttäjän %s kavereiden syöte (RSS 1.0)

en: Feed for favorites of %s (RSS 2.0)
fi: Käyttäjän %s kavereiden syöte (RSS 2.0)

en: Feed for friends of %s (Atom)
fi: Käyttäjän %s kavereiden syöte (Atom)

en: Feed for friends of %s (RSS 1.0)
fi: Käyttäjän %s kavereiden syöte (RSS 1.0)

en: Feed for friends of %s (RSS 2.0)
fi: Käyttäjän %s kavereiden syöte (RSS 2.0)

en: Filter tags
fi: Suodata tagien perusteella

en: Find content of notices
fi: Hae päivityksien sisällöstä

en: Find groups on this site
fi: Etsi ryhmiä tästä palvelusta

en: Find people on this site
fi: Hae ihmisiä tältä sivustolta

en: For security reasons, please re-enter your user name and password before changing your settings.
fi: Syötä turvallisuussyistä käyttäjätunnuksesi ja salasanasi uudelleen ennen asetuksiesi muuttamista.

en: Full name
fi: Koko nimi

en: Full name is too long (max 255 chars).
fi: Koko nimi on liian pitkä (max 255 merkkiä).

en: Fullname: %s
fi: Koko nimi: %s

en: Go
fi: Mene

en: Go to the installer.
fi: Kirjaudu sisään palveluun

en: Group
fi: Ryhmä

en: Group actions
fi: Ryhmän toiminnot

en: Group design
fi: Ryhmät

en: Group logo
fi: Ryhmän logo

en: Group profile
fi: Ryhmän profiili

en: Group search
fi: Ryhmähaku

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Groups %s is a member of
fi: Ryhmät, joiden jäsen %s on

en: Groups %s is a member of on %s.
fi: Ryhmät, joiden jäsen %s on

en: Groups with most members
fi: Ryhmät, joissa eniten jäseniä

en: Groups with most posts
fi: Ryhmät, joissa eniten päivityksiä

en: Groups, page %d
fi: Ryhmät, sivu %d

en: Help
fi: Ohjeet

en: Help me!
fi: Auta minua!

en: Home
fi: Koti

en: Homepage
fi: Kotisivu

en: Homepage is not a valid URL.
fi: Kotisivun verkko-osoite ei ole toimiva.

en: Homepage: %s
fi: Kotisivu: %s

en: Homepage: %s
fi: Kotisivu: %s

en: I want to post notices by email.
fi: Haluan lähettää päivityksiä sähköpostilla.

en: IM
fi: Pikaviestin

en: IM Address
fi: Pikaviestiosoite

en: IM Settings
fi: Pikaviestiasetukset

en: IM is not available.
fi: Tämä sivu ei ole saatavilla

en: Inbox
fi: Saapuneet

en: Inbox for %s
fi: Saapuneet viestit käyttäjälle %s

en: Inbox for %s - page %d
fi: Saapuneet viestit käyttäjälle %s - sivu %d

en: Incoming email
fi: Saapuva sähköposti

en: Incoming email address removed.
fi: Saapuvan sähköpostin osoite poistettu.

en: Incorrect old password
fi: Väärä vanha salasana

en: Incorrect username or password.
fi: Väärä käyttäjätunnus tai salasana

en: Instructions for recovering your password have been sent to the email address registered to your account.
fi: Ohjeet salasanan palauttamiseksi on lähetetty sähköpostiisiosoitteeseen, joka on rekisteröity käyttäjätunnuksellesi.

en: Invalid alias: "%s"
fi: Virheellinen alias: "%s"

en: Invalid email address: %s
fi: Sähköpostiosoite %s ei kelpaa

en: Invalid notice content
fi: Päivityksen sisältö ei kelpaa

en: Invalid or expired token.
fi: Päivityksen sisältö ei kelpaa

en: Invalid profile URL (bad format)
fi: Profiilin URL-osoite '%s' ei kelpaa (virheellinen muoto).

en: Invalid size.
fi: Koko ei kelpaa.

en: Invalid tag: "%s"
fi: Virheellinen tagi: "%s"

en: Invalid username or password.
fi: Käyttäjätunnus tai salasana ei kelpaa.

en: Invitation(s) sent
fi: Kutsu(t) lähetettiin

en: Invitation(s) sent to the following people:
fi: Kutsu(t) lähetettiin seuraaville henkilöille:

en: Invite
fi: Kutsu

en: Invite friends and colleagues to join you on %s
fi: Kutsu kavereita ja työkavereita liittymään palveluun %s

en: Invite new users
fi: Kutsu uusia käyttäjiä

en: It runs the [StatusNet](http://status.net/) microblogging software, version %s, available under the [GNU Affero General Public License](http://www.fsf.org/licensing/licenses/agpl-3.0.html).
fi: Sivusto käyttää [StatusNet](http://status.net/) mikroblogausohjelmistoa, versio %s, saatavilla lisenssillä [GNU Affero General Public License](http://www.fsf.org/licensing/licenses/agpl-3.0.html).

en: Jabber ID already belongs to another user.
fi: Jabber ID kuuluu jo toiselle käyttäjälle.

en: Jabber or GTalk address, like "UserName@example.org". First, make sure to add %s to your buddy list in your IM client or on GTalk.
fi: Jabber ja GTalk -osoite, esimerkiksi "käyttäjätunnus@esimerkki.org". Varmista että olet lisännyt %s kaverilistaasi pikaviestiohjelmassasi tai GTalkissa.

en: Join
fi: Liity

en: Language
fi: Kieli

en: Language is too long (max 50 chars).
fi: Kieli on liian pitkä (max 50 merkkiä).

en: Leave
fi: Eroa

en: License
fi: lisenssi.

en: Links
fi: Kirjaudu sisään

en: Local views
fi: Paikalliset näkymät

en: Location
fi: Kotipaikka

en: Location for the group, if any, like "City, State (or Region), Country"
fi: Ryhmän paikka, jos sellainen on, kuten "Kaupunki, Maakunta (tai Lääni), Maa"

en: Location is too long (max 255 chars).
fi: Kotipaikka on liian pitkä (max 255 merkkiä).

en: Location: %s
fi: Kotipaikka: %s

en: Location: %s
fi: Kotipaikka: %s

en: Login
fi: Kirjaudu sisään

en: Login to site
fi: Kirjaudu sisään

en: Login to the site
fi: Kirjaudu sisään palveluun

en: Login with a username and password
fi: Kirjaudu sisään käyttäjätunnuksella ja salasanalla

en: Login with your username and password. Don't have a username yet? [Register](%%action.register%%) a new account.
fi: Kirjaud sisään käyttäjätunnuksella ja salasanalla. Ei vielä käyttäjätunnusta? [Rekisteröi](%%action.register%%) käyttäjätunnus tai kokeile [OpenID](%%action.openidlogin%%)-tunnuksella sisään kirjautumista.

en: Logo updated.
fi: Logo päivitetty.

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Logout from the site
fi: Kirjaudu ulos palvelusta

en: Longer name, preferably your "real" name
fi: Pitempi nimi, mieluiten oikea nimesi

en: Lost or forgotten password?
fi: Oletko hukannut tai unohtanut salasanasi?

en: Lost our file data.
fi: Tiedoston data hävisi.

en: Lost our file.
fi: Tiedosto hävisi.

en: Make Admin
fi: Ylläpito

en: Make a new email address for posting to; cancels the old one.
fi: Tee uusi sähköpostiosoite johon lähettää päivityksiä; tämä poistaa vanhan osoitteen

en: Make this user an admin
fi: Tee tästä käyttäjästä ylläpitäjä

en: Make user an admin of the group
fi: Tee tästä käyttäjästä ylläpitäjä

en: Manage how you get email from %%site.name%%.
fi: Määritä miten saat sähköpostin palvelusta %%site.name%%.

en: Manage various other options.
fi: Hallinnoi muita asetuksia.

en: Max notice size is %d chars, including attachment URL.
fi: Maksimikoko päivitykselle on %d merkkiä, mukaan lukien URL-osoite.

en: Member since
fi: Käyttäjänä alkaen

en: Members
fi: Jäsenet

en: Message
fi: Viesti

en: Message from %1$s on %2$s
fi: Viesti käyttäjältä %1$s, %2$s

en: Message sent
fi: Viesti lähetetty

en: Message to %1$s on %2$s
fi: Viesti käyttäjälle %1$s, %2$s

en: Message too long - maximum is %d characters, you sent %d
fi: Viesti oli liian pitkä - maksimikoko on 140 merkkiä, lähetit %d

en: Mobile carrier
fi: Matkapuhelinoperaattori

en: Mobile carrier for your phone. If you know a carrier that accepts SMS over email but isn't listed here, send email to let us know at %s.
fi: Matkapuhelinoperaattorisi. Jos tiedät operaattorin, joka ottaa vastaan SMS viestilähetyksiä sähköpostilla, mutta ei ole listattu tänne, lähetä sähköpostia meille osoitteeseen %s.

en: More...
fi: Lisää...

en: My text and files are available under
fi: Minun tekstini ja tiedostoni ovat käytettävissä seuraavan lisenssin mukaisesti

en: New
fi: Uusi

en: New email address for posting to %s
fi: Uusi sähköpostiosoite päivityksien lähettämiseen palveluun %s

en: New group
fi: Uusi ryhmä

en: New incoming email address added.
fi: Uusi saapuvan sähköpostin osoite lisätty.

en: New message
fi: Uusi viesti

en: New notice
fi: Uusi päivitys

en: New password
fi: Uusi salasana

en: New password successfully saved. You are now logged in.
fi: Uusi salasana tallennettiin onnistuneesti. Olet nyt kirjautunut sisään.

en: New private message from %s
fi: Uusi yksityisviesti käyttäjältä %s

en: Nickname
fi: Tunnus

en: Nickname already in use. Try another one.
fi: Tunnus on jo käytössä. Yritä toista tunnusta.

en: Nickname must have only lowercase letters and numbers and no spaces.
fi: Käyttäjätunnuksessa voi olla ainoastaan pieniä kirjaimia ja numeroita ilman välilyöntiä.

en: Nickname of the user you want to follow
fi: Käyttäjän, jota haluat seurata, käyttäjätunnus

en: Nickname or email address
fi: Käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite

en: No
fi: Ei

en: No ID
fi: ID-tunnusta ei ole

en: No Jabber ID.
fi: Ei Jabber ID -osoitetta

en: No attachments
fi: Ei liitteitä

en: No authorization request!
fi: Ei valtuutuspyyntöä!

en: No carrier selected.
fi: Operaattoria ei ole valittu.

en: No code entered
fi: Koodia ei ole syötetty.

en: No configuration file found.
fi: Varmistuskoodia ei ole annettu.

en: No confirmation code.
fi: Varmistuskoodia ei ole annettu.

en: No content!
fi: Ei sisältöä!

en: No current status
fi: Ei nykyistä tilatietoa

en: No email address.
fi: Sähköpostiosoitetta ei ole.

en: No group specified.
fi: Ryhmää ei ole määritelty.

en: No id argument.
fi: Ei id parametria.

en: No id.
fi: Id puuttuu.

en: No incoming email address.
fi: Saapuvan sähköpostin osoitetta ei ole.

en: No message text!
fi: Viestissä ei ole tekstiä!

en: No nickname
fi: Tunnusta ei ole.

en: No nickname.
fi: Tunnusta ei ole.

en: No notice
fi: Ei päivitystä

en: No notice id
fi: Ei päivitystä id-tunnusta

en: No pending confirmation to cancel.
fi: Avoimia vahvistuksia ei ole peruutettavana.

en: No phone number.
fi: Puhelinnumeroa ei ole.

en: No profile id in request.
fi: Ei profiili id:tä kyselyssä.

en: No profile specified.
fi: Profiilia ei ole määritelty.

en: No profile with that ID.
fi: Ei profiilia tuolle ID:lle.

en: No profile with that id.
fi: Ei profiilia tuolla id:llä.

en: No recipient specified.
fi: Vastaanottajaa ei ole määritelty.

en: No registered email address for that user.
fi: Rekisteröityä sähköpostiosoitetta ei ole tälle käyttäjälle.

en: No results.
fi: Ei tuloksia

en: No size.
fi: Kokoa ei ole.

en: No status found with that ID.
fi: Käyttäjätunnukselle ei löytynyt statusviestiä.

en: No status with that ID found.
fi: Käyttäjätunnukselle ei löytynyt statusviestiä.

en: No such attachment.
fi: Liitettä ei ole.

en: No such document.
fi: Dokumenttia ei ole.

en: No such file.
fi: Tiedostoa ei ole.

en: No such group
fi: Tuota ryhmää ei ole.

en: No such group.
fi: Tuota ryhmää ei ole.

en: No such message.
fi: Tuota viestiä ei ole.

en: No such notice.
fi: Päivitystä ei ole.

en: No such page
fi: Sivua ei ole.

en: No such recovery code.
fi: Palautuskoodia ei ole.

en: No such tag.
fi: Tuota tagia ei ole.

en: No such user.
fi: Käyttäjää ei ole.

en: No uploaded attachments
fi: Ei ladattuja liitteitä

en: No user with that email address or username.
fi: Käyttäjää tuolla sähköpostilla tai käyttäjätunnuksella ei ole.

en: None
fi: Ei mitään

en: Not a local user.
fi: Käyttäjä ei ole rekisteröitynyt tähän palveluun.

en: Not a recovery code.
fi: Tuo ei ole palautuskoodi.

en: Not a registered user.
fi: Tuo ei ole rekisteröitynyt käyttäjä.

en: Not a supported data format.
fi: Tuo ei ole tuettu tietomuoto.

en: Not a valid Jabber ID
fi: Tuo ei ole kelvollinen Jabber ID.

en: Not a valid email address
fi: Tuo ei ole kelvollinen sähköpostiosoite

en: Not a valid email address.
fi: Tuo ei ole kelvollinen sähköpostiosoite.

en: Not a valid nickname.
fi: Tuo ei ole kelvollinen tunnus.

en: Not a valid people tag: %s
fi: Ei sallittu henkilötagi: %s

en: Not a valid profile URL (no YADIS document or no or invalid XRDS defined).
fi: Tuo ei ole kelvollinen profiilin verkko-osoite (YADIS dokumenttia ei löytynyt).

en: Not an image or corrupt file.
fi: Tuo ei ole kelvollinen kuva tai tiedosto on rikkoutunut.

en: Not expecting this response!
fi: Odottamaton vastaus saatu!

en: Not found
fi: Ei löytynyt

en: Not found.
fi: Ei löytynyt.

en: Not logged in
fi: Et ole kirjautunut sisään

en: Not logged in.
fi: Et ole kirjautunut sisään.

en: Not subscribed!.
fi: Ei ole tilattu!.

en: Note
fi: Huomaa

en: Notice
fi: Päivitys

en: Notice Search
fi: Etsi Päivityksistä

en: Notice deleted.
fi: Päivitys lähetetty

en: Notice feed for %s (Atom)
fi: Päivityksien syöte käyttäjälle %s

en: Notice feed for %s (RSS 1.0)
fi: Päivityksien syöte käyttäjälle %s

en: Notice feed for %s (RSS 2.0)
fi: Päivityksien syöte käyttäjälle %s

en: Notice feed for %s group (Atom)
fi: Päivityssyöte ryhmälle %s

en: Notice feed for %s group (RSS 1.0)
fi: Päivityssyöte ryhmälle %s

en: Notice feed for %s group (RSS 2.0)
fi: Päivityssyöte ryhmälle %s

en: Notice feed for %s tagged %s (RSS 1.0)
fi: Päivityssyöte ryhmälle %s

en: Notice feed for tag %s (Atom)
fi: Päivityksien syöte käyttäjälle %s

en: Notice feed for tag %s (RSS 1.0)
fi: Päivityksien syöte käyttäjälle %s

en: Notice feed for tag %s (RSS 2.0)
fi: Päivityksien syöte käyttäjälle %s

en: Notice has no profile
fi: Päivitykselle ei ole profiilia

en: Notice marked as fave.
fi: Päivitys on merkitty suosikiksi.

en: Notice posted
fi: Päivitys lähetetty

en: Notice too long - maximum is %d characters, you sent %d
fi: Viesti oli liian pitkä - maksimikoko on 140 merkkiä, lähetit %d

en: Notices
fi: Päivitykset

en: Notices tagged with %s
fi: Päivitykset joilla on tagi %s

en: Notices tagged with %s, page %d
fi: Päivitykset joissa on tagi %s, sivu %d

en: Notification off.
fi: Ilmoitukset pois päältä.

en: Notification on.
fi: Ilmoitukset päällä.

en: Nudge
fi: Tönäise

en: Nudge sent
fi: Tönäisy lähetetty

en: Nudge sent to %s
fi: Tönäisy lähetetty

en: Nudge sent!
fi: Tönäisy lähetetty!

en: Nudge this user
fi: Tönäise tätä käyttäjää

en: Old password
fi: Vanha salasana

en: Only
fi: Vain

en: Only an admin can unblock group members.
fi: Vain ylläpitäjä voi poistaa eston ryhmän jäseniltä.

en: Only the sender and recipient may read this message.
fi: Vain lähettäjä ja vastaanottaja voivat lukea tämän viestin.

en: Only the user can read their own mailboxes.
fi: Vain käyttäjä voi lukea omaa postilaatikkoaan.

en: Optionally add a personal message to the invitation.
fi: Voit myös lisätä oman viestisi kutsuun

en: Options saved.
fi: Asetukset tallennettu.

en: Original
fi: Alkuperäinen

en: Other
fi: Muut

en: Other Settings
fi: Muita Asetuksia

en: Other options
fi: Muita asetuksia

en: Outbox
fi: Lähetetyt

en: Outbox for %s
fi: Käyttäjän %s lähetetyt viestit

en: Outbox for %s - page %d
fi: Käyttäjän %s lähetetyt viestit - sivu %d

en: Page notice
fi: Sivuilmoitus

en: Pagination
fi: Sivutus

en: Partial upload.
fi: Osittain ladattu palvelimelle.

en: Password
fi: Salasana

en: Password and confirmation do not match.
fi: Salasana ja salasanan vahvistus eivät täsmää.

en: Password change
fi: Salasanan vaihto

en: Password must be 6 chars or more.
fi: Salasanassa pitää olla 6 tai useampia merkkejä.

en: Password must be 6 or more characters.
fi: Salasanassa pitää olla 6 tai useampia merkkejä.

en: Password recovery requested
fi: Salasanan palautuspyyntö lähetetty.

en: Password saved.
fi: Salasana tallennettu.

en: Passwords don't match.
fi: Salasanat eivät täsmää.

en: People
fi: Henkilö

en: People %s subscribes to
fi: Ihmiset joiden tilaaja %s on

en: People Search
fi: Etsi ihmisiä

en: People search
fi: Etsi ihmisiä

en: People subscribed to %s
fi: Ihmiset jotka ovat käyttäjän %s tilaajia

en: Personal
fi: Omat

en: Personal message
fi: Henkilökohtainen viesti

en: Personal profile and friends timeline
fi: Henkilökohtainen profiili ja kavereiden aikajana

en: Phone number, no punctuation or spaces, with area code
fi: Puhelinnumero, ei välimerkkejä tai välilyöntejä, suuntanumerollinen

en: Photo
fi: Kuva

en: Pick a square area of the image to be the logo.
fi: Valitse neliön muotoinen alue kuvasta logokuvaksi

en: Pick a square area of the image to be your avatar
fi: Valitse neliön muotoinen alue kuvasta profiilikuvaksi

en: Please check these details to make sure that you want to subscribe to this user’s notices. If you didn’t just ask to subscribe to someone’s notices, click “Reject”.
fi: Tarkista nämä tiedot varmistaaksesi, että haluat tilata tämän käyttäjän päivitykset. Jos et valinnut haluavasi tilata jonkin käyttäjän päivityksiä, paina "Peruuta".

en: Popular
fi: Suosituimmat

en: Popular notices
fi: Suosituimmat päivitykset

en: Popular notices, page %d
fi: Suosituimmat päivitykset, sivu %d

en: Post a notice when my Jabber/GTalk status changes.
fi: Lähetä päivitys kun Jabber/GTalk -tilatietoni vaihtuu.

en: Post to
fi: Kuva

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Preferences saved.
fi: Asetukset tallennettu.

en: Preferred language
fi: Ensisijainen kieli

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Primary site navigation
fi: Ensisijainen sivunavigointi

en: Privacy
fi: Yksityisyys

en: Problem saving notice.
fi: Ongelma päivityksen tallentamisessa.

en: Problem saving notice. Too long.
fi: Ongelma päivityksen tallentamisessa.

en: Problem saving notice. Unknown user.
fi: Virhe tapahtui päivityksen tallennuksessa. Tuntematon käyttäjä.

en: Profile
fi: Profiili

en: Profile URL
fi: Profiilin URL

en: Profile design
fi: Profiiliasetukset

en: Profile information
fi: Profiilitieto

en: Profile settings
fi: Profiiliasetukset

en: Provider
fi: Profiili

en: Public
fi: Julkinen

en: Public Stream Feed (Atom)
fi: Julkinen syöte (Atom)

en: Public Stream Feed (RSS 1.0)
fi: Julkinen syöte (RSS 1.0)

en: Public Stream Feed (RSS 2.0)
fi: Julkisen Aikajanan Syöte (RSS 2.0)

en: Public tag cloud
fi: Julkinen tagipilvi

en: Public timeline
fi: Julkinen aikajana

en: Public timeline, page %d
fi: Julkinen aikajana, sivu %d

en: Publish a MicroID for my Jabber/GTalk address.
fi: Julkaise MicroID Jabber/GTalk-osoitteelleni.

en: Publish a MicroID for my email address.
fi: Julkaise MicroID sähköpostiosoitteelleni.

en: Recent tags
fi: Viimeaikaiset tagit

en: Recipient user not found.
fi: Vastaanottajaa ei löytynyt.

en: Recover
fi: Palauta

en: Recover password
fi: Salasanan palautus

en: Recovery code for unknown user.
fi: Tuntemattoman käyttäjän palautuskoodi

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Registration not allowed.
fi: Rekisteröityminen ei ole sallittu.

en: Registration successful
fi: Rekisteröityminen onnistui

en: Reject
fi: Hylkää

en: Reject this subscription
fi: Käyttäjän %s tilaukset

en: Remember me
fi: Muista minut

en: Remote service uses unknown version of OMB protocol.
fi: Tuntematon OMB-protokollan versio.

en: Remote subscribe
fi: Etätilaus

en: Remove
fi: Poista

en: Replies
fi: Vastaukset

en: Replies feed for %s (Atom)
fi: Päivityksien syöte käyttäjälle %s

en: Replies feed for %s (RSS 1.0)
fi: Päivityksien syöte käyttäjälle %s

en: Replies feed for %s (RSS 2.0)
fi: Päivityksien syöte käyttäjälle %s

en: Replies to %1$s on %2$s!
fi: Viesti käyttäjälle %1$s, %2$s

en: Replies to %s
fi: Vastaukset käyttäjälle %s

en: Replies to %s, page %d
fi: Vastaukset käyttäjälle %s, sivu %d

en: Reply
fi: Vastaus

en: Reply to %s sent
fi: Vastaa tähän päivitykseen

en: Reply to this notice
fi: Vastaa tähän päivitykseen

en: Reset
fi: Vaihda

en: Reset password
fi: Vaihda salasana

en: SMS Phone number
fi: SMS puhelinnumero

en: SMS Settings
fi: SMS-asetukset

en: SMS confirmation
fi: SMS vahvistus

en: SMS is not available.
fi: Tämä sivu ei ole saatavilla

en: Same as password above
fi: Sama kuin ylläoleva salasana

en: Same as password above. Required.
fi: Sama kuin ylläoleva salasana. Pakollinen.

en: Save
fi: Tallenna

en: Search
fi: Haku

en: Search for groups on %%site.name%% by their name, location, or description. Separate the terms by spaces; they must be 3 characters or more.
fi: Hae ihmisiä palvelun %%site.name%% käyttäjien nimistä, paikoista ja kiinnostuksen kohteista. Erota hakutermit välilyönnillä; hakutermien pitää olla 3 tai useamman merkin pituisia.

en: Search for more groups
fi: Hae lisää ryhmiä

en: Search for notices on %%site.name%% by their contents. Separate search terms by spaces; they must be 3 characters or more.
fi: Hae päivityksiä palvelun %%site.name%% sisällöistä. Erota hakutermit välilyönnillä; hakutermien pitää olla 3 tai useamman merkin pituisia.

en: Search for people on %%site.name%% by their name, location, or interests. Separate the terms by spaces; they must be 3 characters or more.
fi: Hae ihmisiä palvelun %%site.name%% käyttäjien nimistä, paikoista ja kiinnostuksen kohteista. Erota hakutermit välilyönnillä; hakutermien pitää olla 3 tai useamman merkin pituisia.

en: Search for people or text
fi: Hae ihmisiä tai tekstiä

en: Search help
fi: Haku

en: Search results for "%s" on %s
fi:  Hakusyöte haulle "%s"

en: Search site
fi: Haku

en: Secondary site navigation
fi: Toissijainen sivunavigointi

en: Select a carrier
fi: Valitse operaattori

en: Select tag to filter
fi: Valitse operaattori

en: Send
fi: Lähetä

en: Send a direct message to this user
fi: Lähetä suora viesti tälle käyttäjälle

en: Send a direct notice
fi: Lähetä suora viesti

en: Send a notice
fi: Lähetä päivitys

en: Send a nudge to this user
fi: Lähetä tönäisy tälle käyttäjälle

en: Send email to this address to post new notices.
fi: Lähetä sähköpostia tähän osoitteeseen tehdäksesi päivityksiä.

en: Send me email when someone adds my notice as a favorite.
fi: Lähetä sähköpostia, jos joku lisää päivitykseni suosikiksi.

en: Send me email when someone sends me a private message.
fi: Lähetä sähköpostia, jos joku lähettää minulle yksityisviestin.

en: Send me email when someone sends me an "@-reply".
fi: Lähetä sähköpostia, jos joku lähettää minulle "@-vastauksen".

en: Send me notices of new subscriptions through email.
fi: Lähetä sähköpostilla tieto uusista tilaajista.

en: Send me notices through Jabber/GTalk.
fi: Lähetä minulle päivityksiä Jabberilla/GTalkilla.

en: Send me notices through SMS; I understand I may incur exorbitant charges from my carrier.
fi: Lähetä päivityksiä SMS:llä; Ymmärrän, että voin saada kohtuuttomia laskuja tästä matkapuhelinoperaattoriltani.

en: Send me replies through Jabber/GTalk from people I'm not subscribed to.
fi: Lähetä Jabberilla/GTalkilla sellaistenkin ihmisten vastaukset, joita en ole tilannut.

en: Settings saved.
fi: Asetukset tallennettu.

en: Shorten URLs with
fi: Lyhennä URL-osoitteita

en: Sidebar
fi: Haku

en: Sign up for a new account
fi: Luo uusi käyttäjätili

en: Site content license
fi: StatusNet-ohjelmiston lisenssi

en: Site notice
fi: Palvelun ilmoitus

en: Sorry, invalid invitation code.
fi: Virhe vahvistuskoodin kanssa.

en: Sorry, no incoming email allowed.
fi: Valitettavasti päivitysten teko sähköpostilla ei ole sallittua.

en: Sorry, only invited people can register.
fi: Valitettavasti vain kutsutut ihmiset voivat rekisteröityä.

en: Sorry, that is not your incoming email address.
fi: Valitettavasti tuo ei ole oikea osoite sähköpostipäivityksille.

en: Sorry, this command is not yet implemented.
fi: Valitettavasti tätä komentoa  ei ole vielä toteutettu.

en: Source
fi: Lähdekoodi

en: Specify the name of the user to subscribe to
fi: Anna käyttäjätunnus, jonka päivitykset haluat tilata

en: Specify the name of the user to unsubscribe from
fi: Anna käyttäjätunnus, jonka päivityksien tilauksen haluat lopettaa

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Status deleted.
fi: Päivitys poistettu.

en: StatusNet software license
fi: StatusNet-ohjelmiston lisenssi

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: Subscribe to a remote user
fi: Tilaa tämä käyttäjä

en: Subscribe to this user
fi: Tilaa tämä käyttäjä

en: Subscribed
fi: Tilattu

en: Subscribed to %s
fi: Käyttäjän %s päivitykset tilattu

en: Subscribers
fi: Tilaajat

en: Subscription authorized
fi: Tilaus sallittu

en: Subscription rejected
fi: Tilaus hylätty

en: Subscriptions
fi: Tilaukset

en: System error uploading file.
fi: Tiedoston lähetyksessä tapahtui järjestelmävirhe.

en: Tag
fi: Tagi

en: Tag %s
fi: Tagi %s

en: Tag cloud
fi: Tagipilvi

en: Tag user
fi: Tagaa käyttäjä

en: Tags
fi: Tagit

en: Tags for this user (letters, numbers, -, ., and _), comma- or space- separated
fi: Käyttäjän tagit (kirjaimet, numerot, -, ., ja _), pilkulla tai välilyönnillä erotettuna

en: Tags for yourself (letters, numbers, -, ., and _), comma- or space- separated
fi: Kuvaa itseäsi henkilötageilla (sanoja joissa voi olla muita kirjaimia kuin ääkköset, numeroita, -, ., ja _), pilkulla tai välilyönnillä erotettuna

en: Tags in %s group's notices
fi: Tagit ryhmän %s päivityksissä

en: Tags in %s's notices
fi: Tagit käyttäjän %s päivityksissä

en: Text
fi: Teksti

en: Text search
fi: Tekstihaku

en: That address has already been confirmed.
fi: Tämä osoite on jo vahvistettu.

en: That confirmation code is not for you!
fi: Tämä vahvistuskoodi ei ole sinun!

en: That email address already belongs to another user.
fi: Tämä sähköpostiosoite kuuluu jo toisella käyttäjällä.

en: That file is too big. The maximum file size is %s.
fi: Voit ladata ryhmälle logon.

en: That is already your Jabber ID.
fi: Tämä on jo Jabber ID -tunnuksesi.

en: That is already your email address.
fi: Tämä on jo sähköpostiosoitteesi.

en: That is already your phone number.
fi: Tämä on jo puhelinnumerosi.

en: That is not your Jabber ID.
fi: Tämä ei ole Jabber ID-tunnuksesi.

en: That is not your email address.
fi: Tämä ei ole sähköpostiosoitteesi.

en: That is not your phone number.
fi: Tämä ei ole puhelinnumerosi.

en: That is the wrong IM address.
fi: Tämä on väärä pikaviestiosoite.

en: That is the wrong confirmation number.
fi: Tämä on väärä vahvistukoodi.

en: That phone number already belongs to another user.
fi: Tämä puhelinnumero kuuluu jo toiselle käyttäjälle.

en: That status is not a favorite!
fi: Tämä päivitys ei ole suosikki!

en: That user has blocked you from subscribing.
fi: Käyttäjä on estänyt sinua tilaamasta päivityksiä.

en: That's too long. Max message size is %d chars.
fi: Liian pitkä päivitys. Maksimikoko päivitykselle on %d merkkiä.

en: That's too long. Max notice size is %d chars.
fi: Päivitys on liian pitkä. Maksimipituus on %d merkkiä.

en: That’s a local profile! Login to subscribe.
fi: Tämä on paikallinen profiili. Kirjaudu sisään, jotta voit tilata päivitykset.

en: The address "%s" has been confirmed for your account.
fi: Osoite "%s" on vahvistettu sinun käyttäjätunnuksellesi.

en: The address was removed.
fi: Osoite on poistettu.

en: The most popular notices on the site right now.
fi: Suosituimmat päivitykset sivustolla juuri nyt.

en: The subscription has been authorized, but no callback URL was passed. Check with the site’s instructions for details on how to authorize the subscription. Your subscription token is:
fi: Päivityksen tilaus on hyväksytty, mutta callback-osoitetta palveluun ei ole saatu. Tarkista sivuston ohjeet miten päivityksen tilaus hyväksytään. Tilauskoodisi on:

en: The subscription has been rejected, but no callback URL was passed. Check with the site’s instructions for details on how to fully reject the subscription.
fi: Päivityksen tilaus on hylätty, mutta callback-osoitetta palveluun ei ole saatu. Tarkista sivuston ohjeet miten päivityksen tilaus hylätään kokonaan.

en: There was a problem with your session token.
fi: Istuntoavaimesi kanssa oli ongelma.

en: There was a problem with your session token.  Try again, please.
fi: Istuntosi avaimen kanssa oli ongelmia. Olisitko ystävällinen ja kokeilisit uudelleen.

en: There was a problem with your session token. Try again, please.
fi: Istuntosi avaimen kanssa oli ongelmia. Olisitko ystävällinen ja kokeilisit uudelleen.

en: These are most popular recent tags on %s
fi: Nämä ovat suosituimmat viimeaikaiset tagit %s -palvelussa

en: These are the people who listen to %s's notices.
fi: Nämä ihmiset seuraavat käyttäjän %s päivityksiä.

en: These are the people who listen to your notices.
fi: Nämä ihmiset seuraavat sinun päivityksiäsi.

en: These are the people whose notices %s listens to.
fi: Käyttäjä %s seuraa näiden ihmisten päivityksiä.

en: These are the people whose notices you listen to.
fi: Näiden ihmisten päivityksiä sinä seuraat.

en: These people are already users and you were automatically subscribed to them:
fi: Nämä ihmiset ovat jo käyttäjiä ja sinä olet automaattisesti tilannut heidän päivityksensä:

en: This confirmation code is too old. Please start again.
fi: Vahvistuskoodi on liian vanha. Aloita uudelleen.

en: This is %%site.name%%, a [micro-blogging](http://en.wikipedia.org/wiki/Micro-blogging) service based on the Free Software [StatusNet](http://status.net/) tool.
fi: Tämä on %%site.name%%, [mikroblogaus](http://en.wikipedia.org/wiki/Micro-blogging)palvelu

en: This is your inbox, which lists your incoming private messages.
fi: Tämä on postilaatikkosi, jossa on sinulle saapuneet yksityisviestit.

en: This is your outbox, which lists private messages you have sent.
fi: Tämä on postilaatikkosi, jossa on lähettämäsi yksityisviestit.

en: This method requires a POST or DELETE.
fi: Tämä metodi edellyttää joko POST tai DELETE sanoman.

en: This method requires a POST.
fi: Tämä metodi edellyttää POST sanoman.

en: This notice is already a favorite!
fi: Tämä päivitys on jo suosikki!

en: This notice is not a favorite!
fi: Tämä päivitys ei ole suosikki!

en: This page is not available in a media type you accept
fi: Tämä sivu ei ole saatavilla sinulle sopivassa mediatyypissä.

en: This status is already a favorite!
fi: Tämä päivitys on jo suosikki!

en: This user doesn't allow nudges or hasn't confirmed or set his email yet.
fi: Käyttäjä ei ole sallinut tönäisyjä tai ei ole vahvistanut sähköpostiosoitettaan.

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Timezone not selected.
fi: Aikavyöhykettä ei ole valittu.

en: To
fi: Vastaanottaja

en: To subscribe, you can [login](%%action.login%%), or [register](%%action.register%%) a new  account. If you already have an account  on a [compatible microblogging site](%%doc.openmublog%%),  enter your profile URL below.
fi: Tilataksesi päivitykset, voit [kirjautua sisään](%%action.login%%), tai [rekisteröidä](%%action.register%%) uuden  käyttäjätunnuksen. Jos sinulla on jo käyttäjätunnus  jossain [yhteensopivassa mikroblogauspalvelussa](%%doc.openmublog%%),  syötä profiilisi URL-osoite alla olevaan kenttään.

en: Too many aliases! Maximum %d.
fi: Liikaa aliaksia. Maksimimäärä on %d.

en: Too many duplicate messages too quickly; take a breather and post again in a few minutes.
fi: Liian monta päivitystä liian nopeasti; pidä pieni hengähdystauko ja jatka päivityksien lähettämista muutaman minuutin päästä.

en: Too many notices too fast; take a breather and post again in a few minutes.
fi: Liian monta päivitystä liian nopeasti; pidä pieni hengähdystauko ja jatka päivityksien lähettämista muutaman minuutin päästä.

en: Top posters
fi: Eniten päivityksiä

en: Two user ids or screen_names must be supplied.
fi: Kaksi käyttäjätunnusta tai nimeä täytyy antaa.

en: URL of the homepage or blog of the group or topic
fi: Ryhmän tai aiheen kotisivun tai blogin osoite

en: URL of your homepage, blog, or profile on another site
fi: Kotisivusi, blogisi tai toisella sivustolla olevan profiilisi osoite.

en: URL of your profile on another compatible microblogging service
fi: Profiilisi URL-osoite toisessa yhteensopivassa mikroblogauspalvelussa

en: URL shortening service is too long (max 50 chars).
fi: URL-lyhennyspalvelun nimi on liian pitkä (max 50 merkkiä).

en: Unable to save your design settings!
fi: Twitter-asetuksia ei voitu tallentaa!

en: Unblock
fi: Poista esto

en: Unblock this user
fi: Poista esto tältä käyttäjältä

en: Unblock user failed.
fi: Käyttäjän eston poisto epäonnistui.

en: Unblock user from group
fi: Poista käyttäjän esto ryhmästä

en: Unexpected form submission.
fi: Odottamaton lomakkeen lähetys.

en: Unexpected password reset.
fi: Odottamaton salasanan uudelleenasetus.

en: Unknown action
fi: Tuntematon toiminto

en: Unknown file type
fi: Tunnistamaton tiedoston tyyppi

en: Unrecognized address type %s
fi: Tuntematon osoitetyyppi %s

en: Unsubscribe
fi: Peruuta tilaus

en: Unsubscribe from this user
fi: Peruuta tämän käyttäjän tilaus

en: Unsubscribed
fi: Tilaus lopetettu

en: Unsubscribed from %s
fi: Käyttäjän %s päivitysten tilaus lopetettu

en: Unsupported format.
fi: Formaattia ei ole tuettu.

en: Unsupported image file format.
fi: Kuvatiedoston formaattia ei ole tuettu.

en: Untitled page
fi: Nimetön sivu

en: Untitled section
fi: Nimetön osa

en: Updates by SMS
fi: Päivitykset SMS:llä

en: Updates by instant messenger (IM)
fi: Päivitykset pikaviestintä käyttäen (IM)

en: Updates favored by %1$s on %2$s!
fi: Käyttäjän %1$s päivitykset palvelussa %2$s!

en: Updates from %1$s and friends on %2$s!
fi: Käyttäjän %1$s ja kavereiden päivitykset palvelussa %2$s!

en: Updates from %1$s on %2$s!
fi: Käyttäjän %1$s päivitykset palvelussa %2$s!

en: Updates from members of %1$s on %2$s!
fi: Käyttäjän %1$s päivitykset palvelussa %2$s!

en: Updates matching search term "%1$s" on %2$s!
fi: Kaikki päivitykset hakuehdolla "%s"

en: Updates tagged with %1$s on %2$s!
fi: Käyttäjän %1$s päivitykset palvelussa %2$s!

en: Updates with "%s"
fi: Käyttäjän %1$s päivitykset palvelussa %2$s!

en: Upload
fi: Lataa

en: Upload an avatar
fi: Lataa kuva

en: Upload file
fi: Lataa

en: Use this form to add tags to your subscribers or subscriptions.
fi: Käytä tätä lomaketta lisätäksesi tageja tilaajillesi ja käyttäjille jotka tilaavat päivityksiäsi.

en: Use this form to create a new group.
fi: Käytä tätä lomaketta luodaksesi ryhmän.

en: Use this form to edit the group.
fi: Käytä tätä lomaketta muokataksesi ryhmää.

en: Use this form to invite your friends and colleagues to use this service.
fi: Käytä tätä lomaketta, jos haluat kutsua kavereita ja työkavereita käyttämään tätä palvelua.

en: Used only for updates, announcements, and password recovery
fi: Käytetään ainoastaan päivityksien lähettämiseen, ilmoitusasioihin ja salasanan uudelleen käyttöönottoon.

en: User
fi: Käyttäjä

en: User ID
fi: Käyttäjä

en: User actions
fi: Käyttäjän toiminnot

en: User being listened to does not exist.
fi: Käyttäjää jota seurataan ei ole olemassa.

en: User groups
fi: Käyttäjäryhmät

en: User has blocked you.
fi: Käyttäjä on asettanut eston sinulle.

en: User has no last notice
fi: Käyttäjällä ei ole viimeistä päivitystä

en: User has no profile.
fi: Käyttäjällä ei ole profiilia.

en: User is already blocked from group.
fi: Käyttäjä on asettanut eston sinulle.

en: User is not a member of group.
fi: Sinä et kuulu tähän ryhmään.

en: User is not blocked from group.
fi: Käyttäjä on asettanut eston sinulle.

en: User nickname
fi: Käyttäjätunnus

en: User profile
fi: Käyttäjän profiili

en: User without matching profile
fi: Käyttäjälle ei löydy profiilia

en: Users self-tagged with %s - page %d
fi: Käyttäjät joilla henkilötagi %s - sivu %d

en: View profile designs
fi: Profiiliasetukset

en: Welcome to %1$s, @%2$s!
fi: Viesti käyttäjälle %1$s, %2$s

en: What timezone are you normally in?
fi: Missä aikavyöhykkeessä olet normaalisti?

en: What's up, %s?
fi: Mitä teet juuri nyt, %s?

en: Where you are, like "City, State (or Region), Country"
fi: Olinpaikka kuten "Kaupunki, Maakunta (tai Lääni), Maa"

en: Wrong image type for avatar URL ‘%s’.
fi: Kuvan '%s' tyyppi on väärä

en: Yes
fi: Kyllä

en: You and friends
fi: Sinä ja kaverit

en: You are about to permanently delete a notice. Once this is done, it cannot be undone.
fi: Olet poistamassa tämän päivityksen pysyvästi.  Kun tämä on tehty, poistoa ei voi enää perua.

en: You are already a member of that group
fi: Sinä kuulut jo tähän ryhmään

en: You are already a member of that group.
fi: Sinä kuulut jo tähän ryhmään.

en: You are already logged in!
fi: Olet jo kirjautunut sisään!

en: You are already subscribed to these users:
fi: Olet jos tilannut seuraavien käyttäjien päivitykset:

en: You are banned from posting notices on this site.
fi: Päivityksesi tähän palveluun on estetty.

en: You are not a member of that group.
fi: Sinä et kuulu tähän ryhmään.

en: You are not a member of this group.
fi: Sinä et kuulu tähän ryhmään.

en: You are not allowed to change your password
fi: Vaihda salasanasi

en: You are not authorized.
fi: Sinulla ei ole valtuutusta tähän.

en: You are not subscribed to that profile.
fi: Et ole tilannut tämän käyttäjän päivityksiä.

en: You can only tag people you are subscribed to or who are subscribed to you.
fi: Voit tagata ainoastaan ihmisiä, joita tilaat tai jotka tilaavat sinun päivityksiäsi.

en: You can receive SMS messages through email from %%site.name%%.
fi: Voit saada SMS viestit sähköpostin välityksellä %%site.name%% -palvelusta.

en: You can send and receive notices through Jabber/GTalk [instant messages](%%doc.im%%). Configure your address and settings below.
fi: Voit lähettää ja vastaanottaa päivityksiä Jabber/GTalk-[pikaviestintä](%%doc.im%%) käyttäen. Alla voit määrittää osoitteesi ja asetuksesi.

en: You can update your personal profile info here so people know more about you.
fi: Voit päivittää täällä henkilötietojasi, jotta muut saavat tietää sinusta enemmän.

en: You can upload a logo image for your group. The maximum file size is %s.
fi: Voit ladata ryhmälle logokuvan. Maksimikoko on %s.

en: You can upload your personal avatar. The maximum file size is %s.
fi: Voit ladata oman profiilikuvasi. Maksimikoko on %s.

en: You can use the local subscription!
fi: Voit käyttää paikallista tilausta!

en: You can't register if you don't agree to the license.
fi: Et voi rekisteröityä, jos et hyväksy lisenssiehtoja.

en: You can't send a message to this user.
fi: Et voi lähettää viestiä tälle käyttäjälle.

en: You cannot unfollow yourself!
fi: Et voi lopettaa itsesi tilausta!

en: You have a new posting address on %1$s.
    
    Send email to %2$s to post new messages.
    
    More email instructions at %3$s.
    
    Faithfully yours,
    %4$s
fi: Sinulla on uusi päivityksien lähetysosoite palvelussa %1$s.
    
    Lähetä sähköposti osoitteeseen %2$s tehdäksesi uuden päivityksen.
    
    Lisää sähköpostin käyttöohjeita voit lukea osoitteesta %3$s.
    
    Terveisin,
    %4$s

en: You have already blocked this user.
fi: Sinä olet jo estänyt tämän käyttäjän.

en: You have been blocked from that group by the admin.
fi: Sinut on estetty osallistumasta tähän ryhmään ylläpitäjän toimesta.

en: You may not delete another user's status.
fi: Et voi poistaa toisen käyttäjän päivitystä.

en: You must be an admin to edit the group
fi: Sinun pitää olla ylläpitäjä, jotta voit muokata ryhmää

en: You must be logged in to create a group.
fi: Sinun pitää olla kirjautunut sisään jotta voit luoda ryhmän.

en: You must be logged in to edit a group.
fi: Sinun pitää olla kirjautunut sisään, jotta voit muuttaa ryhmän tietoja.

en: You must be logged in to invite other users to use %s
fi: Sinun täytyy olla kirjautuneena sisään kutsuaksesi uusia käyttäjiä palveluun %s

en: You must be logged in to join a group.
fi: Sinun pitää olla kirjautunut sisään, jos haluat liittyä ryhmään.

en: You must be logged in to leave a group.
fi: Sinun pitää olla kirjautunut sisään, jotta voit erota ryhmästä.

en: You will be notified when your invitees accept the invitation and register on the site. Thanks for growing the community!
fi: Lähetämme sinulle ilmoituksen, kun joku kutsumistasi henkilöistä hyväksyy kutsun ja rekisteröityy palveluun. Kiitoksia yhteisön kasvattamisesta!

en: You've been nudged by %s
fi: %s tönäisi sinua

en: Your incoming messages
fi: Sinulle saapuneet viestit

en: Your nickname on this server, or your registered email address.
fi: Käyttäjätunnuksesi tässä palvelussa tai rekisteröity sähköpostiosoitteesi.

en: Your sent messages
fi: Lähettämäsi viestit

en: a few seconds ago
fi: muutama sekunti sitten

en: about %d days ago
fi: noin %d päivää sitten

en: about %d hours ago
fi: noin %d tuntia sitten

en: about %d minutes ago
fi: noin %d minuuttia sitten

en: about %d months ago
fi: noin %d kuukautta sitten

en: about a day ago
fi: noin päivä sitten

en: about a minute ago
fi: noin minuutti sitten

en: about a month ago
fi: noin kuukausi sitten

en: about a year ago
fi: noin vuosi sitten

en: about an hour ago
fi: noin tunti sitten

en: content type
fi: Yhdistä

en: description is too long (max %d chars).
fi: kuvaus on liian pitkä (max %d merkkiä).

en: from
fi:  lähteestä

en: groups on %s
fi: Ryhmän toiminnot

en: in context
fi: Ei sisältöä!

en: license.
fi: lisenssi.

en: notice id: %s
fi: Uusi päivitys

en: same as password above
fi: sama salasana kuin yllä
