StatusNet - en to el translation catalogue (239 entries)

en:  except this private data: password, email address, IM address, and phone number.
el: εκτός από τα εξής προσωπικά δεδομένα: κωδικός πρόσβασης, διεύθυνση email, διεύθυνση IM, τηλεφωνικό νούμερο.

en: %s and friends
el: %s και οι φίλοι του/της

en: %s and friends, page %d
el: %s και οι φίλοι του/της

en: %s blocked profiles
el: Αδύνατη η αποθήκευση του προφίλ.

en: %s blocked profiles, page %d
el: %s και οι φίλοι του/της

en: %s is not a valid color!
el: Η αρχική σελίδα δεν είναι έγκυρο URL.

en: %s status
el: Κατάσταση του/της %s

en: %s subscriptions
el: Αδύνατη η αποθήκευση των νέων πληροφοριών του προφίλ

en: %s timeline
el: Χρονοδιάγραμμα του χρήστη %s

en: %s's favorite notices, page %d
el: %s και οι φίλοι του/της

en: %s's groups
el: Ομάδες χρηστών

en: (You should receive a message by email momentarily, with instructions on how to confirm your email address.)
el: (Σύντομα θα λάβετε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ένα μήνυμα με οδηγίες για την επιβεβαίωση της ηλεκτρονικής σας διεύθυνσης.)

en: (none)
el: (κανένα)

en: **%%site.name%%** is a microblogging service brought to you by [%%site.broughtby%%](%%site.broughtbyurl%%).
el: To **%%site.name%%** είναι μία υπηρεσία microblogging (μικρο-ιστολογίου) που έφερε κοντά σας το  [%%site.broughtby%%](%%site.broughtbyurl%%).

en: **%%site.name%%** is a microblogging service.
el: Το **%%site.name%%** είναι μία υπηρεσία microblogging (μικρο-ιστολογίου).

en: 1-64 lowercase letters or numbers, no punctuation or spaces
el: 1-64 μικρά γράμματα ή αριθμοί, χωρίς σημεία στίξης ή κενά

en: 1-64 lowercase letters or numbers, no punctuation or spaces. Required.
el: 1-64 μικρά γράμματα ή αριθμοί, χωρίς σημεία στίξης ή κενά. Απαραίτητο.

en: 6 or more characters
el: 6 ή περισσότεροι χαρακτήρες

en: 6 or more characters, and don't forget it!
el: 6 ή περισσότεροι χαρακτήρες και μην το ξεχάσετε!

en: 6 or more characters. Required.
el: 6 ή περισσότεροι χαρακτήρες. Απαραίτητο.

en: A confirmation code was sent to the IM address you added. You must approve %s for sending messages to you.
el: Έχει αποσταλεί ένας κωδικός επιβεβαίωσης στην διεύθυνση IM που προσθέσατε. Πρέπει να αποδεχτείτε τον/την %s για αποστολή μηνυμάτων προς εσας.

en: A confirmation code was sent to the email address you added. Check your inbox (and spam box!) for the code and instructions on how to use it.
el: Έχει αποσταλεί ένας κωδικός επιβεβαίωσης στην διεύθυνση email που προσθέσατε. Ελέγξτε τα εισερχόμενα (και τον φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας) για τον κωδικό και για το πως να τον χρησιμοποιήσετε.

en: A confirmation code was sent to the phone number you added. Check your phone for the code and instructions on how to use it.
el: Έχει αποσταλεί ένας κωδικός επιβεβαίωσης στο τηλεφωνικό νούμερο που προσθέσατε. Ελέγξτε τα εισερχόμενα (και τον φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας) για τον κωδικό και για το πως να τον χρησιμοποιήσετε.

en: API method not found!
el: Η μέθοδος του ΑΡΙ δε βρέθηκε!

en: API method under construction.
el: Η μέθοδος του ΑΡΙ είναι υπό κατασκευή.

en: About
el: Περί

en: Accept
el: Αποδοχή

en: Account
el: Περί

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add or edit %s design
el: Προσθήκη ή επεξεργασία λογότυπου για την ομάδα %s

en: Add or edit %s logo
el: Προσθήκη ή επεξεργασία λογότυπου για την ομάδα %s

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Addresses of friends to invite (one per line)
el: Διευθύνσεις φίλων σου που θες να προσκαλέσεις (μία ανά γραμμή)

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Admins
el: Διαχειριστής

en: Alias "%s" already in use. Try another one.
el: Το ψευδώνυμο είναι ήδη σε χρήση. Δοκιμάστε κάποιο άλλο.

en: All subscriptions
el: Όλες οι συνδρομές

en: Already logged in.
el: Ήδη συνδεδεμένος.

en: Are you sure you want to delete this notice?
el: Είσαι σίγουρος ότι θες να διαγράψεις αυτό το μήνυμα;

en: Authorize subscription
el: Εξουσιοδοτημένη συνδρομή

en: Automatically login in the future; not for shared computers!
el: Αυτόματη σύνδεση στο μέλλον. ΟΧΙ για κοινόχρηστους υπολογιστές!

en: Automatically subscribe to whoever subscribes to me (best for non-humans)
el: Αυτόματα γίνε συνδρομητής σε όσους γίνονται συνδρομητές σε μένα  (χρήση κυρίως από λογισμικό και όχι ανθρώπους)

en: Available characters
el: 6 ή περισσότεροι χαρακτήρες

en: Avatar deleted.
el: Ρυθμίσεις OpenID

en: Avatar settings
el: Ρυθμίσεις OpenID

en: Awaiting confirmation on this address. Check your Jabber/GTalk account for a message with further instructions. (Did you add %s to your buddy list?)
el: Αναμένωντας επιβεβαίωση σε αυτή τη διεύθυνση. Έλεγξε το Jabber/GTalk λογαριασμό σου για μήνυμα με περαιτέρω οδηγίες. (Πρόσθεσες το χρήστη %s στη λίστα φίλων?)

en: Awaiting confirmation on this address. Check your inbox (and spam box!) for a message with further instructions.
el: Αναμένωντας επιβεβαίωση σε αυτή τη διεύθυνση. Έλεγξε το mail σου (και το φάκελο spam!) για μήνυμα με περαιτέρω οδηγίες.

en: Awaiting confirmation on this phone number.
el: Αναμένωντας επιβεβαίωση σ' αυτό το νούμερο τηλεφώνου.

en: Bio
el: Βιογραφικό

en: Bio is too long (max %d chars).
el: Το βιογραφικό είναι πολύ μεγάλο (μέγιστο 140 χαρακτ.).

en: Bio: %s
el: Βιογραφικό: %s

en: Can't delete this notice.
el: Αδυναμία διαγραφής αυτού του μηνύματος.

en: Can't save new password.
el: Αδύνατη η αποθήκευση του νέου κωδικού

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cannot normalize that Jabber ID
el: Αδυναμία κανονικοποίησης του Jabber ID

en: Cannot normalize that email address
el: Αδυναμία κανονικοποίησης αυτής της email διεύθυνσης

en: Cannot read file.
el: Αδύνατη η αποθήκευση του προφίλ.

en: Change
el: Αλλαγή

en: Change colours
el: Αλλάξτε τον κωδικό σας

en: Change password
el: Αλλαγή κωδικού

en: Change your password
el: Αλλάξτε τον κωδικό σας

en: Change your password.
el: Αλλαγή κωδικού

en: Change your profile settings
el: Αλλάξτε τις ρυθμίσεις του προφίλ σας

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Confirm Address
el: Επιβεβαίωση διεύθυνσης

en: Confirmation cancelled.
el: Η επιβεβαίωση ακυρώθηκε.

en: Confirmation code not found.
el: Ο κωδικός επιβεβαίωσης δεν βρέθηκε.

en: Congratulations, %s! And welcome to %%%%site.name%%%%. From here, you may want to...
    
    * Go to [your profile](%s) and post your first message.
    * Add a [Jabber/GTalk address](%%%%action.imsettings%%%%) so you can send notices through instant messages.
    * [Search for people](%%%%action.peoplesearch%%%%) that you may know or that share your interests. 
    * Update your [profile settings](%%%%action.profilesettings%%%%) to tell others more about you. 
    * Read over the [online docs](%%%%doc.help%%%%) for features you may have missed. 
    
    Thanks for signing up and we hope you enjoy using this service.
el: Συγχαρητήρια, %s! και καλωσήρθες στο %%%%site.name%%%%. Από εδώ μπορείς να...
    
    * Πας στο [your profile](%s) και να στείλεις το πρώτο σου μήνυμα.
    * Προσθέσεις ένα [Jabber/GTalk address](%%%%action.imsettings%%%%) ώστε να δέχεσε μηνύματα στο instant messager σου.
    * [Search for people](%%%%action.peoplesearch%%%%) που μπορεί να ξέρεις ή που έχουν τα ίδια ενδιαφέροντα με σένα. 
    * Ενημερώσεις το προφίλ σου [profile settings](%%%%action.profilesettings%%%%) για να μάθουν οι άλλοι περισσότερα για σένα. 
    * Διαβάσεις τα [online docs](%%%%doc.help%%%%) για λειτουργίες που μπορεί να μην έχεις μάθει ακόμα. 
    
    Ευχαριστούμε που εγγράφηκες και ευχόμαστε να περάσεις καλά με την υπηρεσία μας.

en: Connect
el: Σύνδεση

en: Connect to services
el: Αδυναμία ανακατεύθηνσης στο διακομιστή: %s

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Content
el: Σύνδεση

en: Conversation
el: Τοποθεσία

en: Could not convert request token to access token.
el: Απέτυχε η μετατροπή αιτούμενων tokens σε tokens πρόσβασης.

en: Could not create aliases.
el: Αδύνατη η αποθήκευση του προφίλ.

en: Could not create group.
el: Αδύνατη η αποθήκευση του προφίλ.

en: Could not create login token for %s
el: Αδυναμία δημιουργίας φόρμας OpenID: %s

en: Could not determine file's mime-type!
el: Απέτυχε η ενημέρωση του χρήστη.

en: Could not determine source user.
el: Απέτυχε η ενημέρωση του χρήστη.

en: Could not find a user with nickname %s
el: Απέτυχε η ενημέρωση χρήστη μέσω επιβεβαιωμένης email διεύθυνσης.

en: Could not find target user.
el: Απέτυχε η εύρεση οποιασδήποτε κατάστασης.

en: Could not follow user: %s is already on your list.
el: Δε μπορώ να ακολουθήσω το χρήστη: ο χρήστης %s είναι ήδη στη λίστα σου.

en: Could not follow user: User not found.
el: Δε μπορώ να ακολουθήσω το χρήστη: ο χρήστης δε βρέθηκε.

en: Could not join user %s to group %s.
el: Αδύνατη η αποθήκευση των νέων πληροφοριών του προφίλ

en: Could not remove user %s to group %s.
el: Αδύνατη η αποθήκευση του προφίλ.

en: Could not save subscription.
el: Αδύνατη η αποθήκευση των νέων πληροφοριών του προφίλ

en: Could not save tags.
el: Αδύνατη η αποθήκευση του προφίλ.

en: Could not set group membership.
el: Αδύνατη η αποθήκευση των νέων πληροφοριών του προφίλ

en: Could not subscribe other to you.
el: Δεν επιτρέπεται να κάνεις συνδρομητές του λογαριασμού σου άλλους.

en: Could not subscribe.
el: Απέτυχε η συνδρομή.

en: Could not unfollow user: User not found.
el: Δε μπορώ να ακολουθήσω το χρήστη: ο χρήστης δε βρέθηκε.

en: Could not update group.
el: Αδύνατη η αποθήκευση του προφίλ.

en: Could not update user with confirmed email address.
el: Απέτυχε η ενημέρωση χρήστη μέσω επιβεβαιωμένης email διεύθυνσης.

en: Couldn't delete email confirmation.
el: Απέτυχε η διαγραφή email επιβεβαίωσης.

en: Couldn't delete subscription.
el: Απέτυχε η διαγραφή συνδρομής.

en: Couldn't insert confirmation code.
el: Απέτυχε η εισαγωγή κωδικού επιβεβαίωσης.

en: Couldn't insert new subscription.
el: Απέτυχε η εισαγωγή νέας συνδρομής.

en: Couldn't save profile.
el: Απέτυχε η αποθήκευση του προφίλ.

en: Couldn't save tags.
el: Αδύνατη η αποθήκευση του προφίλ.

en: Couldn't update user for autosubscribe.
el: Απέτυχε η ενημέρωση του χρήστη για την αυτόματη συνδρομή.

en: Couldn't update user record.
el: Απέτυχε η ενημέρωση εγγραφής του χρήστη.

en: Couldn't update user.
el: Απέτυχε η ενημέρωση του χρήστη.

en: Couldn't update your design.
el: Απέτυχε η ενημέρωση του χρήστη.

en: Couldn’t get a request token.
el: Απέτυχε η μετατροπή αιτούμενων tokens σε tokens πρόσβασης.

en: Create a new group
el: Δημιουργία νέου λογαριασμού

en: Create an account
el: Δημιουργία νέου λογαριασμού

en: Created
el: Δημιουργία

en: Current confirmed Jabber/GTalk address.
el: Τρέχουσα επιβεβαιωμένη Jabber/GTalk διεύθυνση.

en: Current confirmed SMS-enabled phone number.
el: Τρέχων επιβεβαιωμένο, μέσω SMS, νούμερο κινητού τηλεφώνου.

en: Current confirmed email address.
el: Τρέχουσα επιβεβαιωμένη email διεύθυνση.

en: DB error inserting hashtag: %s
el: Σφάλμα στη βάση δεδομένων κατά την εισαγωγή hashtag: %s

en: DB error inserting reply: %s
el: Σφάλμα βάσης δεδομένων κατά την εισαγωγή απάντησης: %s

en: Delete notice
el: Διαγραφή μηνύματος

en: Describe the group or topic
el: Περιγράψτε την ομάδα ή το θέμα μέχρι 140 χαρακτήρες

en: Describe the group or topic in %d characters
el: Περιγράψτε την ομάδα ή το θέμα μέχρι 140 χαρακτήρες

en: Describe yourself and your interests
el: Περιέγραψε τον εαυτό σου και τα ενδιαφέροντά σου σε 140 χαρακτήρες

en: Describe yourself and your interests in %d chars
el: Περιέγραψε τον εαυτό σου και τα ενδιαφέροντά σου σε 140 χαρακτήρες

en: Description
el: Περιγραφή

en: Description is too long (max %d chars).
el: Το βιογραφικό είναι πολύ μεγάλο (μέγιστο 140 χαρακτ.).

en: Design preferences saved.
el: Οι προτιμήσεις αποθηκεύτηκαν

en: Design your profile
el: Αδύνατη η αποθήκευση του προφίλ.

en: Do not delete this notice
el: Αδυναμία διαγραφής αυτού του μηνύματος.

en: Duplicate notice
el: Διαγραφή μηνύματος

en: Edit %s group properties
el: Επεξεργασία ιδιοτήτων της ομάδας %s

en: Edit profile settings
el: Αλλάξτε τις ρυθμίσεις του προφίλ σας

en: Email Address
el: Διεύθυνση Email

en: Email Settings
el: Ρυθμίσεις Email

en: Email address already exists.
el: Η διεύθυνση email υπάρχει ήδη.

en: Email address confirmation
el: Επιβεβαίωση διεύθυνσης email

en: Email address, like "UserName@example.org"
el: Διεύθυνση email, π.χ: "UserName@example.org"

en: Email addresses
el: Διευθύνσεις email

en: Enter a nickname or email address.
el: Εισάγετε ψευδώνυμο ή διεύθυνση email.

en: FAQ
el: Συχνές ερωτήσεις

en: FOAF for %s group
el: Αδύνατη η αποθήκευση του προφίλ.

en: Featured
el: Προτεινόμενα

en: Feed for favorites of %s (Atom)
el: Ροή φίλων του/της %s

en: Feed for favorites of %s (RSS 1.0)
el: Ροή φίλων του/της %s

en: Feed for favorites of %s (RSS 2.0)
el: Ροή φίλων του/της %s

en: Feed for friends of %s (Atom)
el: Ροή φίλων του/της %s

en: Feed for friends of %s (RSS 1.0)
el: Ροή φίλων του/της %s

en: Feed for friends of %s (RSS 2.0)
el: Ροή φίλων του/της %s

en: Find groups on this site
el: Βρες ομάδες στο site

en: For security reasons, please re-enter your user name and password before changing your settings.
el: Για λόγους ασφαλείας, παρακαλώ εισάγετε ξανά το όνομα χρήστη και τον κωδικό σας, πριν αλλάξετε τις ρυθμίσεις σας.

en: Full name
el: Ονοματεπώνυμο

en: Full name is too long (max 255 chars).
el: Το ονοματεπώνυμο είναι πολύ μεγάλο (μέγιστο 255 χαρακτ.).

en: Group
el: Ομάδα

en: Group profile
el: Αδύνατη η αποθήκευση του προφίλ.

en: Groups %s is a member of on %s.
el: Ομάδες με τα περισσότερα μέλη

en: Groups with most members
el: Ομάδες με τα περισσότερα μέλη

en: Groups with most posts
el: Ομάδες με τις περισσότερες δημοσιεύσεις

en: Help
el: Βοήθεια

en: Help me!
el: Βοήθεια

en: Home
el: Αρχή

en: Homepage
el: Αρχική σελίδα

en: Homepage is not a valid URL.
el: Η αρχική σελίδα δεν είναι έγκυρο URL.

en: Homepage: %s
el: Αρχική σελίδα: %s

en: I want to post notices by email.
el: Θέλω να δημοσιεύω ενημερώσεις μέσω email

en: IM
el: ΙΜ

en: IM Address
el: Διεύθυνση ΙΜ

en: IM Settings
el: Ρυθμίσεις ΙΜ

en: IM is not available.
el: Η αρχική σελίδα δεν είναι έγκυρο URL.

en: Incoming email
el: Εισερχόμενο email

en: Incoming email address removed.
el: Η διεύθυνση του εισερχόμενου email αφαιρέθηκε.

en: Incorrect old password
el: Λάθος παλιός κωδικός

en: Incorrect username or password.
el: Λάθος όνομα χρήστη ή κωδικός

en: Instructions for recovering your password have been sent to the email address registered to your account.
el: Οδηγίες για την ανάκτηση του κωδικού σας έχουν σταλεί στην διεύθυνση email που έχετε καταχωρίσει στον λογαριασμό σας.

en: Invite friends and colleagues to join you on %s
el: Προσκάλεσε φίλους και συναδέλφους σου να γίνουν μέλη στο %s

en: Join
el: Συμμετοχή

en: Leave
el: Αποχώρηση

en: Links
el: Σύνδεση

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Location for the group, if any, like "City, State (or Region), Country"
el: Τοποθεσία της ομάδας (εάν υπάρχει), πχ: "Πόλη, Περιοχή, Χώρα)

en: Location is too long (max 255 chars).
el: Η τοποθεσία είναι πολύ μεγάλη (μέγιστο 255 χαρακτ.).

en: Location: %s
el: Τοποθεσία: %s

en: Login
el: Σύνδεση

en: Login with a username and password
el: Σύνδεση με όνομα χρήστη και κωδικό

en: Login with your username and password. Don't have a username yet? [Register](%%action.register%%) a new account.
el: Συνδεθείτε με το όνομα χρήστη και τον κωδικό σας. Δεν έχετε όνομα χρήστη ακόμα; Κάντε [εγγραφή](%%action.register%%) για ένα νέο λογαριασμό ή δοκιμάστε το [OpenID](%%action.openidlogin%%).

en: Logo
el: Λογότυπο

en: Logo updated.
el: Αποσύνδεση

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Lost or forgotten password?
el: Χάσατε ή ξεχάσατε τον κωδικό σας;

en: Lost our file.
el: Αδύνατη η αποθήκευση του προφίλ.

en: Make Admin
el: Διαχειριστής

en: Member since
el: Μέλος από

en: Members
el: Μέλος από

en: New password
el: Νέος κωδικός

en: Nickname
el: Ψευδώνυμο

en: Nickname already in use. Try another one.
el: Το ψευδώνυμο είναι ήδη σε χρήση. Δοκιμάστε κάποιο άλλο.

en: Nickname must have only lowercase letters and numbers and no spaces.
el: Το ψευδώνυμο πρέπει να έχει μόνο πεζούς χαρακτήρες και χωρίς κενά.

en: Nickname of the user you want to follow
el: Το ψευδώνυμο του χρήστη που θέλετε να παρακολουθήσετε

en: No configuration file found.
el: Ο κωδικός επιβεβαίωσης δεν βρέθηκε.

en: No nickname
el: Νέο ψευδώνυμο

en: No notice
el: Μήνυμα

en: No notice id
el: Μήνυμα

en: No such file.
el: Αδύνατη η αποθήκευση του προφίλ.

en: No such group
el: Αδύνατη η αποθήκευση του προφίλ.

en: No such group.
el: Αδύνατη η αποθήκευση του προφίλ.

en: No such page
el: Αδύνατη η αποθήκευση του προφίλ.

en: None
el: Κανένα

en: Notice
el: Μήνυμα

en: Notice deleted.
el: Ρυθμίσεις OpenID

en: Notice feed for tag %s (RSS 2.0)
el: Ροή φίλων του/της %s

en: Other Settings
el: Ρυθμίσεις OpenID

en: Password
el: Κωδικός

en: Password and confirmation do not match.
el: Ο κωδικός και η επιβεβαίωση του δεν ταυτίζονται.

en: Password change
el: Ο κωδικός αποθηκεύτηκε.

en: Password must be 6 chars or more.
el: Ο κωδικός πρέπει να είναι 6 χαρακτήρες ή περισσότεροι.

en: Password saved.
el: Ο κωδικός αποθηκεύτηκε.

en: Passwords don't match.
el: Οι κωδικοί δεν ταυτίζονται.

en: Personal
el: Προσωπικά

en: Popular
el: Δημοφιλή

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Preferences saved.
el: Οι προτιμήσεις αποθηκεύτηκαν

en: Public
el: Δημόσια

en: Public Stream Feed (Atom)
el: Δημόσια ροή %s

en: Recent tags
el: Πρόσφατες ετικέτες

en: Reject this subscription
el: Αδύνατη η αποθήκευση των νέων πληροφοριών του προφίλ

en: Replies feed for %s (Atom)
el: Ροή φίλων του/της %s

en: Replies feed for %s (RSS 1.0)
el: Ροή φίλων του/της %s

en: Replies feed for %s (RSS 2.0)
el: Ροή φίλων του/της %s

en: SMS is not available.
el: Η αρχική σελίδα δεν είναι έγκυρο URL.

en: Search results for "%s" on %s
el: Αναζήτηση ροής για "%s"

en: Sign up for a new account
el: Δημιουργία νέου λογαριασμού

en: Status deleted.
el: Ρυθμίσεις OpenID

en: Subscribe to a remote user
el: Γίνε συνδρομητής αυτού του χρήστη

en: Subscribe to this user
el: Γίνε συνδρομητής αυτού του χρήστη

en: Top posters
el: Κορυφαίοι δημοσιευτές

en: URL shortening service is too long (max 50 chars).
el: Η τοποθεσία είναι πολύ μεγάλη (μέγιστο 255 χαρακτ.).

en: Untitled section
el: Ενότητα χωρίς τίτλο

en: Updates matching search term "%1$s" on %2$s!
el: Όλες οι ενημερώσεις που ταιριάζουν με τον όρο αναζήτησης "%s"

en: Upload file
el: Αδύνατη η αποθήκευση του προφίλ.

en: User groups
el: Ομάδες χρηστών

en: User profile
el: Αδύνατη η αποθήκευση του προφίλ.

en: You and friends
el: %s και οι φίλοι του/της

en: content type
el: Σύνδεση

en: description is too long (max %d chars).
el: Το βιογραφικό είναι πολύ μεγάλο (μέγιστο 140 χαρακτ.).

en: from
el: από

en: groups on %s
el: Βρες ομάδες στο site

en: notice id: %s
el: Μήνυμα
