StatusNet - en to nn translation catalogue (831 entries)

en:  except this private data: password, email address, IM address, and phone number.
nn:  unnateke privatdata: passord, epostadresse, ljonmeldingsadresse og telefonnummer.

en:  tagged %s
nn: Notisar merka med %s

en: %1$s / Updates mentioning %2$s
nn: %1$s / Oppdateringar som svarar til %2$s

en: %1$s has invited you to join them on %2$s
nn: %1$s har invitert deg til %2$s

en: %1$s has invited you to join them on %2$s (%3$s).
    
    %2$s is a micro-blogging service that lets you keep up-to-date with people you know and people who interest you.
    
    You can also share news about yourself, your thoughts, or your life online with people who know about you. It's also great for meeting new people who share your interests.
    
    %1$s said:
    
    %4$s
    
    You can see %1$s's profile page on %2$s here:
    
    %5$s
    
    If you'd like to try the service, click on the link below to accept the invitation.
    
    %6$s
    
    If not, you can ignore this message. Thanks for your patience and your time.
    
    Sincerely, %2$s
nn: %$1s har invitert deg til %2$s (%3$s).
    
    %$2s er ei mikrobloggingteneste som let deg halda deg oppdatert på folk du kjenner og/eller som interesserer deg.
    
    Du kan òg dela nyhende om deg sjølv, dine tankar eller livet ditt på nettet med folk som kjenner til deg. Det er supert for å møte nye folk med like interesser.
    
    %1$s sa:
    
    %4$s
    
    Du kan sjå profilsida til %1$s på %2$s her:
    
    %5$s
    
    Viss du vil prøva tenesta, klikk på lenka nedanfor for å akseptera invitasjonen.
    
    Beste helsing, %2$s

en: %1$s is now listening to your notices on %2$s.
nn: %1$s høyrer no på notisane dine på %2$s.

en: %1$s is now listening to your notices on %2$s.
    
    	%3$s
    
    %4$s%5$s%6$s
    Faithfully yours,
    %7$s.
    
    ----
    Change your email address or notification options at %8$s
nn: %1$s fylgjer no oppdateringane dine på %2$s.
    
    	%3$s
    
    Beste helsing,
    %4$s.

en: %1$s updates that reply to updates from %2$s / %3$s.
nn: %1$s oppdateringar som svarar på oppdateringar frå %2$s / %3$s.

en: %1$s's status on %2$s
nn: %1$s sin status på %2$s

en: %s (@%s) added your notice as a favorite
nn: %s la til di melding som ein favoritt

en: %s / Favorites from %s
nn: %s / Favorittar frå %s

en: %s and friends
nn: %s med vener

en: %s and friends, page %d
nn: %s med vener, side %d

en: %s blocked profiles
nn: Brukarprofil

en: %s blocked profiles, page %d
nn: %s med vener, side %d

en: %s blocked users
nn: Blokker brukaren

en: %s group
nn: %s gruppe

en: %s group members
nn: %s medlemmar i gruppa

en: %s group members, page %d
nn: %s medlemmar i gruppa, side %d

en: %s group, page %d
nn: %s gruppe, side %d

en: %s groups
nn: %s grupper

en: %s groups, page %d
nn: %s grupper, side %d

en: %s is not a member of any group.
nn: Du er ikkje medlem av den gruppa.

en: %s is not a valid color!
nn: Heimesida er ikkje ei gyldig internettadresse.

en: %s is not listening to anyone.
nn: %1$s høyrer no på

en: %s joined group %s
nn: %s blei medlem av gruppe %s

en: %s left group %s
nn: %s forlot %s gruppa

en: %s public timeline
nn: %s offentleg tidsline

en: %s subscribers
nn: %s tingarar

en: %s subscribers, page %d
nn: %s tingarar, side %d

en: %s subscriptions
nn: %s tingarar

en: %s subscriptions, page %d
nn: %s tingingar, side %d

en: %s timeline
nn: %s tidsline

en: %s updates favorited by %s / %s.
nn: %s oppdateringar favorisert av %s / %s.

en: %s updates from everyone!
nn: %s oppdateringar frå alle saman!

en: %s's favorite notices
nn: %s's favoritt meldingar

en: %s's favorite notices, page %d
nn: %s favoritt meldingar, side %d

en: %s's groups
nn: %s grupper

en: %s, page %d
nn: %s, side %d

en: (None)
nn: (Ingen)

en: (You should receive a message by email momentarily, with instructions on how to confirm your email address.)
nn: (Du mottek ein epost med instruksjonar på korleis du stadfester epostadressa di)

en: (none)
nn: (ingen)

en: **%%site.name%%** is a microblogging service brought to you by [%%site.broughtby%%](%%site.broughtbyurl%%).
nn: **%%site.name%%** er ei mikrobloggingteneste av [%%site.broughtby%%](%%site.broughtbyurl%%).

en: **%%site.name%%** is a microblogging service.
nn: **%%site.name%%** er ei mikrobloggingteneste.

en: **%s** has an account on %%%%site.name%%%%, a [micro-blogging](http://en.wikipedia.org/wiki/Micro-blogging) service based on the Free Software [StatusNet](http://status.net/) tool.
nn: **%s** har ein konto på %%%%site.name%%%%, ei [mikroblogging](http://en.wikipedia.org/wiki/Micro-blogging)-teneste

en: **%s** is a user group on %%%%site.name%%%%, a [micro-blogging](http://en.wikipedia.org/wiki/Micro-blogging) service based on the Free Software [StatusNet](http://status.net/) tool. Its members share short messages about their life and interests.
nn: **%s** er ei brukargruppe på %%%%site.name%%%%, ei [mikroblogging](http://en.wikipedia.org/wiki/Micro-blogging)-teneste

en: 1-64 lowercase letters or numbers, no punctuation or spaces
nn: 1-64 små bokstavar eller tal, ingen punktum (og liknande) eller mellomrom

en: 1-64 lowercase letters or numbers, no punctuation or spaces. Required.
nn: 1-64 små bokstavar eller tal, ingen punktum (og liknande) eller mellomrom. Kravd.

en: 6 or more characters
nn: 6 eller fleire teikn

en: 6 or more characters, and don't forget it!
nn: 6 eller fleire teikn, og ikkje gløym dei.

en: 6 or more characters. Required.
nn: 6 eller fleire teikn. Kravd.

en: A confirmation code was sent to the IM address you added. You must approve %s for sending messages to you.
nn: Sendte godkjenningskode til ljonmeldingsadressa du la til. Du må godtaka %s for å senda meldinger til deg.

en: A confirmation code was sent to the email address you added. Check your inbox (and spam box!) for the code and instructions on how to use it.
nn: Sendte godkjenningskode til epostadressa du la til. Sjekk innboksen (og søppelpostboksen) for koden og veiledning på korleis du nyttar han.

en: A confirmation code was sent to the phone number you added. Check your phone for the code and instructions on how to use it.
nn: Sende godkjenningskode til telefonnummeret du la til. Sjekk innboksen for koden og veiledning på korleis du nyttar han.

en: A list of the users blocked from joining this group.
nn: Ei liste over brukarane i denne gruppa.

en: A list of the users in this group.
nn: Ei liste over brukarane i denne gruppa.

en: A selection of some of the great users on %s
nn: Eit utval av nokre av dei flotte folka på %s

en: API method not found!
nn: Fann ikkje API-metode.

en: API method not found.
nn: Fann ikkje API-metode.

en: API method under construction.
nn: API-metoden er ikkje ferdig enno.

en: About
nn: Om

en: About: %s
nn: Om: %s

en: Accept
nn: Godta

en: Account
nn: Konto

en: Add
nn: Legg til

en: Add or edit %s design
nn: Legg til eller rediger logoen til %s

en: Add or edit %s logo
nn: Legg til eller rediger logoen til %s

en: Add to favorites
nn: Legg til i favorittar

en: Address
nn: Adresse

en: Addresses of friends to invite (one per line)
nn: Venene sine adresser for invitasjon (ei per line)

en: Admin
nn: Administrator

en: Admins
nn: Administrator

en: After
nn: « Etter

en: Ajax Error
nn: Ajax feil

en: Alias "%s" already in use. Try another one.
nn: Kallenamnet er allereie i bruk. Prøv eit anna.

en: All
nn: Alle

en: All
nn: Alle

en: All groups
nn: Alle gruppar

en: All members
nn: Alle medlemmar

en: All subscribers
nn: Tingarar

en: All subscriptions
nn: Alle tingingar

en: All the direct messages sent from %s
nn: Alle direkte meldingar sendt fra %s

en: All the direct messages sent to %s
nn: Alle direkte meldingar sendt til %s

en: Allow friends to nudge me and send me an email.
nn: Tillat vennar å sende meg ein epost.

en: Already logged in.
nn: Allereie logga inn.

en: Are you sure you want to delete this notice?
nn: Sikker på at du vil sletta notisen?

en: Authorize subscription
nn: Autoriser tinging

en: Automatic shortening service to use.
nn: Den automatisk forkortingstenesta du vil bruke

en: Automatically login in the future; not for shared computers!
nn: Logg inn automatisk i framtidi (ikkje for delte maskiner).

en: Automatically subscribe to whoever subscribes to me (best for non-humans)
nn: Automatisk ting notisane til dei som tingar mine (best for ikkje-menneskje)

en: Available characters
nn: Tilgjenglege teikn

en: Avatar
nn: Brukarbilete

en: Avatar deleted.
nn: Lasta opp brukarbilete.

en: Avatar settings
nn: Avatar-innstillingar

en: Avatar updated.
nn: Lasta opp brukarbilete.

en: Awaiting confirmation on this address. Check your Jabber/GTalk account for a message with further instructions. (Did you add %s to your buddy list?)
nn: Venter på godkjenning. Sjekk din Jabber/GTalk-konto for ei melding med instruksjonar (la du %s til venelista di?)

en: Awaiting confirmation on this address. Check your inbox (and spam box!) for a message with further instructions.
nn: Ventar på godkjenning. Sjekk innboksen (og søppelpostboksen) for ei melding med instruksjonar.

en: Awaiting confirmation on this phone number.
nn: Ventar på godkjenning for dette telefonnummeret.

en: Badge
nn: Dult

en: Basic site configuration
nn: Stadfesting av epostadresse

en: Before
nn: Før »

en: Bio
nn: Om meg

en: Bio is too long (max %d chars).
nn: «Om meg» er for lang (maks 140

en: Block
nn: Blokkér

en: Block this user
nn: Blokkér denne brukaren

en: Block this user from this group
nn: Ei liste over brukarane i denne gruppa.

en: Block user
nn: Blokker brukaren

en: Block user failed.
nn: Blokkering av brukar feila.

en: Block user from group
nn: Blokker brukaren

en: Blocked
nn: Blokkér

en: Can't delete this notice.
nn: Kan ikkje sletta notisen.

en: Can't save new password.
nn: Klarar ikkje lagra nytt passord.

en: Can't send direct messages to users who aren't your friend.
nn: Kan ikkje senda direktemeldingar til brukarar som du ikkje er ven med.

en: Can't turn off notification.
nn: Kan ikkje skru av notifikasjon.

en: Can't turn on notification.
nn: Kan ikkje slå på notifikasjon.

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Cannot normalize that Jabber ID
nn: Klarar ikkje normalisera Jabber-IDen

en: Cannot normalize that email address
nn: Klarar ikkje normalisera epostadressa

en: Cannot read file.
nn: Mista fila vår.

en: Can’t read avatar URL ‘%s’.
nn: Kan ikkje lesa brukarbilete-URL «%s»

en: Change
nn: Endra

en: Change colours
nn: Endra passordet ditt

en: Change email handling
nn: Endra eposthandtering

en: Change password
nn: Endra passord

en: Change site configuration
nn: Navigasjon for hovudsida

en: Change theme
nn: Endra

en: Change your email, avatar, password, profile
nn: Endra e-posten, avataren, passordet eller profilen

en: Change your password
nn: Endra passordet ditt

en: Change your password.
nn: Endra passordet ditt

en: Change your profile settings
nn: Endra profilinnstillingane dine

en: Choose a tag to narrow list
nn: Velg ein merkelapp for å begrense lista

en: Closed
nn: Blokkér

en: Command complete
nn: Kommandoen utførd

en: Command failed
nn: Kommandoen feila

en: Command not yet implemented.
nn: Kommando ikkje implementert.

en: Command results
nn: Resultat frå kommandoen

en: Confirm
nn: Godta

en: Confirm Address
nn: Stadfest adresse

en: Confirmation cancelled.
nn: Stadfesting avbrutt.

en: Confirmation code
nn: Stadfestingskode

en: Confirmation code not found.
nn: Fann ikkje stadfestingskode.

en: Congratulations, %s! And welcome to %%%%site.name%%%%. From here, you may want to...
    
    * Go to [your profile](%s) and post your first message.
    * Add a [Jabber/GTalk address](%%%%action.imsettings%%%%) so you can send notices through instant messages.
    * [Search for people](%%%%action.peoplesearch%%%%) that you may know or that share your interests. 
    * Update your [profile settings](%%%%action.profilesettings%%%%) to tell others more about you. 
    * Read over the [online docs](%%%%doc.help%%%%) for features you may have missed. 
    
    Thanks for signing up and we hope you enjoy using this service.
nn: Gratulerer, %s! Og velkomen til %%%%site.name%%%%. Frå her kann det henda du vil...
    
    * Gå til [profilen din](%s) og skriva den fyrste meldinga.
    * Leggja til ei [Jabber/GTalk adresse](%%%%action.imsettings%%%%) so du kann laga nye meldingar ved hjelp av direktemeldingar.
    * [Søkje etter folk](%%%%action.profilesettings%%%%) det kan hende du kjenner, eller som du delar interesser med.
    * Uppdatere dine [profilval] so du kann fortelja andre meir um deg sjølv.* Lesa [hjelpetekstane](%%%%doc.help%%%%) for å finna ut meir um funksjonar du kann ha gådd glipp av.
    
    Takk for at du blei med, og vi håpar du vil lika tenesta!

en: Connect
nn: Kopla til

en: Connect to services
nn: Klarte ikkje å omdirigera til tenaren: %s

en: Contact
nn: Kontakt

en: Content
nn: Kopla til

en: Conversation
nn: Stadfestingskode

en: Could not convert request token to access token.
nn: Kan ikkje konvertera spyrjebillett til tilgongsbillett.

en: Could not create aliases.
nn: Kunne ikkje lagre favoritt.

en: Could not create favorite.
nn: Kunne ikkje lagre favoritt.

en: Could not create group.
nn: Kunne ikkje laga gruppa.

en: Could not create login token for %s
nn: Kunne ikkje laga OpenID-form: %s

en: Could not delete favorite.
nn: Kunne ikkje slette favoritt.

en: Could not determine file's mime-type!
nn: Kan ikkje hente offentleg straum.

en: Could not determine source user.
nn: Kan ikkje hente offentleg straum.

en: Could not find a user with nickname %s
nn: Kan ikkje oppdatera brukar med stadfesta e-postadresse.

en: Could not find membership record.
nn: Kan ikkje finne brukar.

en: Could not find target user.
nn: Kan ikkje finna einkvan status.

en: Could not follow user: %s is already on your list.
nn: Kan ikkje fylgja brukar: %s er allereie på lista di.

en: Could not follow user: User not found.
nn: Fann ikkje brukaren, so han kan ikkje fylgjast

en: Could not insert message.
nn: Kunne ikkje lagre melding.

en: Could not join user %s to group %s
nn: Kunne ikkje melde brukaren %s inn i gruppa %s

en: Could not join user %s to group %s.
nn: Kunne ikkje melde brukaren %s inn i gruppa %s

en: Could not parse message.
nn: Kunne ikkje prosessera melding.

en: Could not remove user %s to group %s
nn: Kunne ikkje fjerne %s fra %s gruppa

en: Could not remove user %s to group %s.
nn: Kunne ikkje fjerne %s fra %s gruppa

en: Could not retrieve favorite notices.
nn: Kunne ikkje hente fram favorittane.

en: Could not retrieve public stream.
nn: Kan ikkje hente offentleg straum.

en: Could not save profile.
nn: Kan ikkje lagra profil.

en: Could not save subscription.
nn: Kunne ikkje lagra abonnement.

en: Could not save tags.
nn: Kunne ikkje lagra emneord.

en: Could not set group membership.
nn: Kunne ikkje bli med i gruppa.

en: Could not subscribe other to you.
nn: Kan ikkje tinga andre til deg.

en: Could not subscribe.
nn: Kan ikkje tinga.

en: Could not unfollow user: User not found.
nn: Fann ikkje brukaren, so han kan ikkje fylgjast

en: Could not update group.
nn: Kann ikkje oppdatera gruppa.

en: Could not update message with new URI.
nn: Kunne ikkje oppdatere melding med ny URI.

en: Could not update user with confirmed email address.
nn: Kan ikkje oppdatera brukar med stadfesta e-postadresse.

en: Could not update user.
nn: Kan ikkje oppdatera brukar.

en: Could not update your design.
nn: Kan ikkje oppdatera brukar.

en: Couldn't delete email confirmation.
nn: Kan ikkje sletta e-postgodkjenning.

en: Couldn't delete subscription.
nn: Kan ikkje sletta tinging.

en: Couldn't insert confirmation code.
nn: Kan ikkje leggja til godkjenningskode.

en: Couldn't insert new subscription.
nn: Kan ikkje leggja til ny tinging.

en: Couldn't save profile.
nn: Kan ikkje lagra profil.

en: Couldn't save tags.
nn: Kan ikkje lagra merkelapp.

en: Couldn't update user for autosubscribe.
nn: Kan ikkje oppdatera brukar for automatisk tinging.

en: Couldn't update user record.
nn: Kan ikkje oppdatera brukarinformajon.

en: Couldn't update user.
nn: Kan ikkje oppdatera brukar.

en: Couldn't update your design.
nn: Kan ikkje oppdatera brukar.

en: Couldn’t get a request token.
nn: Fekk ikkje spørjingsbillett (request token).

en: Create a new group
nn: Opprett ei ny gruppe

en: Create an account
nn: Opprett ny konto

en: Created
nn: Lag

en: Crop
nn: Skaler

en: Current confirmed Jabber/GTalk address.
nn: Stadfesta Jabber/Gtalk-adresse.

en: Current confirmed SMS-enabled phone number.
nn: Godkjent mobiltelefonnummer.

en: Current confirmed email address.
nn: Godkjent epostadresse.

en: DB error inserting hashtag: %s
nn: databasefeil ved innsetjing av skigardmerkelapp (#merkelapp): %s

en: DB error inserting reply: %s
nn: Databasefeil, kan ikkje lagra svar: %s

en: Default site language
nn: Foretrukke språk

en: Delete
nn: Slett

en: Delete notice
nn: Slett notis

en: Delete this notice
nn: Slett denne notisen

en: Delete this user
nn: Slett denne notisen

en: Delete user
nn: Slett

en: Describe the group or topic
nn: Beskriv gruppa eller emnet med 140 teikn

en: Describe the group or topic in %d characters
nn: Beskriv gruppa eller emnet med 140 teikn

en: Describe yourself and your interests
nn: Skildra deg sjølv og din

en: Describe yourself and your interests in %d chars
nn: Skriv om deg og interessene dine med 140 teikn

en: Description
nn: Beskriving

en: Description is too long (max %d chars).
nn: skildringa er for lang (maks 140 teikn).

en: Design configuration
nn: SMS bekreftelse

en: Design preferences saved.
nn: Synkroniserings innstillingar blei lagra.

en: Design your profile
nn: Brukarprofil

en: Direct message to %s sent
nn: Direkte melding til %s sendt

en: Direct messages from %s
nn: Direkte meldingar til %s

en: Direct messages to %s
nn: Direkte meldingar til %s

en: Disfavor favorite
nn: Fjern favoritt

en: Disfavor this notice
nn: Fjern favoriseringsmerket

en: Do not block this user
nn: Lås opp brukaren

en: Do not block this user from this group
nn: Ei liste over brukarane i denne gruppa.

en: Do not delete this notice
nn: Kan ikkje sletta notisen.

en: Don't send a message to yourself; just say it to yourself quietly instead.
nn: Ikkje send ei melding til deg sjølv; berre sei det til deg sjølv stille og fredleg.

en: Duplicate notice
nn: Slett notis

en: Edit %s group
nn: Rediger %s gruppa

en: Edit %s group properties
nn: Rediger %s gruppa sine eigenskapar

en: Edit Avatar
nn: Brukarbilete

en: Edit profile settings
nn: Profilinnstillingar

en: Email
nn: Epost

en: Email Address
nn: Epostadresse

en: Email Settings
nn: Epostinnstillingar

en: Email address already exists.
nn: Epostadressa finst allereie.

en: Email address confirmation
nn: Stadfesting av epostadresse

en: Email address, like "UserName@example.org"
nn: Epostadresse («brukarnamn@example.org»)

en: Email addresses
nn: Epostadresser

en: Enter a nickname or email address.
nn: Skriv inn kallenamn eller epostadresse.

en: Enter the code you received on your phone.
nn: Skriv inn koden du fekk på telefonen.

en: Error inserting avatar
nn: Feil med innhenting av brukarbilete.

en: Error inserting new profile
nn: Feil med å henta inn ny profil

en: Error inserting remote profile
nn: Feil med å henta inn ekstern profil

en: Error removing the block.
nn: Feil ved fjerning av blokka.

en: Error saving address confirmation.
nn: Feil med lagring av adressestadfesting.

en: Error saving notice.
nn: Eit problem oppstod ved lagring av notis.

en: Error saving user; invalid.
nn: Feil ved lagring av brukar; fungerer ikkje.

en: Error sending direct message.
nn: Ein feil oppstod ved sending av direkte melding.

en: Error setting user.
nn: Feil ved å setja brukar.

en: Error updating remote profile
nn: Feil ved oppdatering av ekstern profil

en: Error with confirmation code.
nn: Feil med stadfestingskode.

en: Export data
nn: Eksporter data

en: FAQ
nn: OSS

en: FOAF for %s
nn: Utboks for %s

en: FOAF for %s group
nn: Utboks for %s

en: Failed to save block information.
nn: Lagring av informasjon feila.

en: Failed updating avatar.
nn: Feil ved oppdatering av brukarbilete.

en: Failed updating logo.
nn: Feil ved oppdatering av logo.

en: Favor
nn: Tjeneste

en: Favor this notice
nn: Favoriser denne notisen

en: Favorites
nn: Favorittar

en: Featured
nn: Framheva

en: Featured users
nn: Profilerte folk

en: Featured users, page %d
nn: Profilerte folk, side %d

en: Feed for favorites of %s (Atom)
nn: Straum for vener av %s

en: Feed for favorites of %s (RSS 1.0)
nn: Straum for vener av %s

en: Feed for favorites of %s (RSS 2.0)
nn: Straum for vener av %s

en: Feed for friends of %s (Atom)
nn: Straum for vener av %s

en: Feed for friends of %s (RSS 1.0)
nn: Straum for vener av %s

en: Feed for friends of %s (RSS 2.0)
nn: Straum for vener av %s

en: Filter tags
nn: Filtrer emneord

en: Find content of notices
nn: Søk i innhaldet av notisar

en: Find groups on this site
nn: Finn grupper på denne sida

en: Find people on this site
nn: Finn folk på denne sida

en: For security reasons, please re-enter your user name and password before changing your settings.
nn: Skriv inn brukarnam og passord før du endrar innstillingar (av tryggleiksomsyn).

en: Full name
nn: Fullt namn

en: Full name is too long (max 255 chars).
nn: Ditt fulle namn er for langt (maksimalt 255 teikn).

en: Fullname: %s
nn: Fullt namn: %s

en: Go
nn: Gå

en: Go to the installer.
nn: Logg inn or sida

en: Group
nn: Gruppe

en: Group actions
nn: Gruppe handlingar

en: Group design
nn: Grupper

en: Group logo
nn: Logo åt gruppa

en: Group not found!
nn: Fann ikkje API-metode.

en: Group profile
nn: Gruppe profil

en: Group search
nn: Gruppesøk

en: Groups
nn: Grupper

en: Groups %s is a member of
nn: Grupper %s er medlem av

en: Groups %s is a member of on %s.
nn: Grupper %s er medlem av

en: Groups with most members
nn: Grupper med flest medlemmar

en: Groups with most posts
nn: Grupper med flest innlegg

en: Groups, page %d
nn: Grupper, side %d

en: Help
nn: Hjelp

en: Help me!
nn: Hjelp meg!

en: Home
nn: Heim

en: Homepage
nn: Heimeside

en: Homepage is not a valid URL.
nn: Heimesida er ikkje ei gyldig internettadresse.

en: Homepage: %s
nn: Heimeside: %s

en: Homepage: %s
nn: Heimeside: %s

en: I want to post notices by email.
nn: Eg vil senda notisar med epost.

en: IM
nn: Ljonmelding

en: IM Address
nn: Ljonmeldingadresse

en: IM Settings
nn: Ljonmeldinginnstillingar

en: IM is not available.
nn: Denne sida er ikkje tilgjengleg i eit

en: Inbox
nn: Innboks

en: Inbox for %s
nn: Innboks for %s

en: Inbox for %s - page %d
nn: Innboks for %s - side %d

en: Incoming email
nn: Innkomande epost

en: Incoming email address removed.
nn: Fjerna innkomande epostadresse.

en: Incorrect old password
nn: Det gamle passordet stemmer ikkje

en: Incorrect username or password.
nn: Feil brukarnamn eller passord

en: Instructions for recovering your password have been sent to the email address registered to your account.
nn: Instruksjonar for å få att passordet ditt er send til epostadressa som er lagra i kontoen din.

en: Invalid alias: "%s"
nn: Ugyldig merkelapp: %s

en: Invalid email address: %s
nn: Ugyldig epostadresse: «%s»

en: Invalid notice content
nn: Ugyldig notisinnhald

en: Invalid or expired token.
nn: Ugyldig notisinnhald

en: Invalid profile URL (bad format)
nn: Ugyldig profil-nettadresse (feil format)

en: Invalid size.
nn: Ugyldig storleik.

en: Invalid tag: "%s"
nn: Ugyldig merkelapp: %s

en: Invalid username or password.
nn: Ugyldig brukarnamn eller passord.

en: Invitation(s) sent
nn: Invitasjon(er) sendt

en: Invitation(s) sent to the following people:
nn: Invitasjon(er) sendt til fylgjande folk:

en: Invite
nn: Invitér

en: Invite friends and colleagues to join you on %s
nn: Inviter vennar og kollega til å bli med deg på %s

en: Invite new users
nn: Invitér nye brukarar

en: Invite-only
nn: Invitér

en: It runs the [StatusNet](http://status.net/) microblogging software, version %s, available under the [GNU Affero General Public License](http://www.fsf.org/licensing/licenses/agpl-3.0.html).
nn: Den køyrer [StatusNet](http://status.net) mikroblogging-programvare, versjon %s, tilgjengeleg under [GNU Affero General Public License](http://www.fsf.org/licensing/licenses/agpl-3.0.html).

en: Jabber ID already belongs to another user.
nn: Jabber-ID tilhøyrer allereie ein annan brukar.

en: Jabber or GTalk address, like "UserName@example.org". First, make sure to add %s to your buddy list in your IM client or on GTalk.
nn: Jabber- eller GTalk-adresse, døme «brukarnamn@example.org». Hugs å fyrst leggja %s til venelista di i ljonmeldingsklienten din.

en: Join
nn: Bli med

en: Language
nn: Språk

en: Language is too long (max 50 chars).
nn: Språk er for langt (maksimalt 50 teikn).

en: Leave
nn: Forlat

en: License
nn: lisens.

en: Links
nn: Logg inn

en: Local views
nn: Lokale syningar

en: Location
nn: Plassering

en: Location for the group, if any, like "City, State (or Region), Country"
nn: Kvar er du, t.d. «Stavanger, Rogaland, Noreg»

en: Location is too long (max 255 chars).
nn: Plassering er for lang (maksimalt 255 teikn).

en: Location: %s
nn: Stad: %s

en: Location: %s
nn: Stad: %s

en: Login
nn: Logg inn

en: Login to site
nn: Logg inn

en: Login to the site
nn: Logg inn or sida

en: Login with a username and password
nn: Log inn med brukarnamn og passord.

en: Login with your username and password. Don't have a username yet? [Register](%%action.register%%) a new account.
nn: Logg inn med brukarnamn og passord. Har du ikkje brukarnamn endå? [Opprett](%%action.register%%) ein ny konto, eller prøv [OpenID](%%action.openidlogin%%).

en: Logo updated.
nn: Logo oppdatert.

en: Logout
nn: Logg ut

en: Logout from the site
nn: Logg ut or sida

en: Longer name, preferably your "real" name
nn: Lengre namn, fortrinnsvis ditt «ekte» namn

en: Lost or forgotten password?
nn: Mista eller gløymd passord?

en: Lost our file data.
nn: Fant ikkje igjen fil data.

en: Lost our file.
nn: Mista fila vår.

en: Make Admin
nn: Administrator

en: Make a new email address for posting to; cancels the old one.
nn: Vel ny epostadresse til å oppdatera med; fjerner den gamle.

en: Make user an admin of the group
nn: Du må være administrator for å redigere gruppa

en: Manage how you get email from %%site.name%%.
nn: Styr korleis du får epost frå %%site.name%%.

en: Manage various other options.
nn: Velikehald andre innstillingar

en: Member since
nn: Medlem sidan

en: Members
nn: Medlemmar

en: Message
nn: Melding

en: Message from %1$s on %2$s
nn: Melding fra %1$s på %2$s

en: Message sent
nn: Melding

en: Message to %1$s on %2$s
nn: Melding til %1$s på %2$s

en: Message too long - maximum is %d characters, you sent %d
nn: Melding for lang - maksimum 140 teikn, du skreiv %d

en: Mobile carrier
nn: Telefontilbydar

en: Mobile carrier for your phone. If you know a carrier that accepts SMS over email but isn't listed here, send email to let us know at %s.
nn: Mobiloperatøren din. Ta kontakt på %s viss du kjenner ein mobiloperatør som aksepterer SMS-over-epost, men ikkje vistast her.

en: My text and files are available under
nn: Teksten og filene mine er tilgjengeleg under

en: Never
nn: Gjenopprett

en: New
nn: Ny

en: New email address for posting to %s
nn: Ny epostadresse for å oppdatera %s

en: New group
nn: Ny gruppe

en: New incoming email address added.
nn: La til ny innkomande epostadresse.

en: New message
nn: Ny melding

en: New notice
nn: Ny notis

en: New password
nn: Nytt passord

en: New password successfully saved. You are now logged in.
nn: Lagra det nye passordet. Du er logga inn.

en: New private message from %s
nn: Ny privat melding fra %s

en: Nickname
nn: Kallenamn

en: Nickname already in use. Try another one.
nn: Kallenamnet er allereie i bruk. Prøv eit anna.

en: Nickname must have only lowercase letters and numbers and no spaces.
nn: Kallenamn må berre ha små bokstavar og nummer, ingen mellomrom.

en: Nickname of the user you want to follow
nn: Kallenamnet til brukaren du vil fylgja

en: No
nn: Nei

en: No ID
nn: Ingen ID

en: No Jabber ID.
nn: Nei Jabber-ID

en: No authorization request!
nn: Ingen autoriserings-spørjing!

en: No carrier selected.
nn: Ingen mobiloperatør vald.

en: No code entered
nn: Ingen innskriven kode

en: No configuration file found.
nn: Ingen stadfestingskode.

en: No confirmation code.
nn: Ingen stadfestingskode.

en: No content!
nn: Ingen innhald.

en: No current status
nn: Ingen status

en: No email address.
nn: Ingen epostadresse.

en: No group specified.
nn: Ingen vald profil.

en: No id argument.
nn: Manglar argumentet ID.

en: No id.
nn: Ingen ID.

en: No incoming email address.
nn: Ingen innkomande epostadresse.

en: No message text!
nn: Inga meldingstekst!

en: No nickname
nn: Ingen kallenamn

en: No nickname.
nn: Ingen kallenamn.

en: No notice
nn: Ny notis

en: No notice id
nn: Ny notis

en: No one is subscribed to you.
nn: Kan ikkje tinga andre til deg.

en: No pending confirmation to cancel.
nn: Ingen ventande stadfesting å avbryta.

en: No phone number.
nn: Ingen telefonnummer.

en: No profile id in request.
nn: Ingen profil-ID i førespurnaden.

en: No profile specified.
nn: Ingen vald profil.

en: No profile with that ID.
nn: Fann ingen profil med den IDen.

en: No profile with that id.
nn: Fann ingen profil med den IDen.

en: No recipient specified.
nn: Ingen mottakar spesifisert.

en: No registered email address for that user.
nn: Ingen registrert epostadresse for den brukaren.

en: No results.
nn: Ingen resultat

en: No return-to arguments
nn: Manglar argumentet ID.

en: No size.
nn: Ingen storleik.

en: No status found with that ID.
nn: Fann ingen status med den ID-en.

en: No status with that ID found.
nn: Fann ingen status med den ID-en.

en: No such attachment.
nn: Slikt dokument finst ikkje.

en: No such document.
nn: Slikt dokument finst ikkje.

en: No such file.
nn: Denne notisen finst ikkje.

en: No such group
nn: Fann ikkje gruppa

en: No such group.
nn: Denne gruppa finst ikkje.

en: No such message.
nn: Kan ikkje finne den meldinga.

en: No such notice.
nn: Denne notisen finst ikkje.

en: No such page
nn: Dette emneord finst ikkje.

en: No such recovery code.
nn: Opprettingskoden finst ikkje.

en: No such tag.
nn: Dette emneord finst ikkje.

en: No such user.
nn: Brukaren finst ikkje.

en: No user with that email address or username.
nn: Ingen brukar med den epostadressa eller det brukarnamnet.

en: None
nn: Ingen

en: Not a local user.
nn: Ikkje ein lokal brukar.

en: Not a recovery code.
nn: Ikkje ei gjenopprettingskode.

en: Not a registered user.
nn: Ikkje ein registrert brukar.

en: Not a supported data format.
nn: Ikkje eit støtta dataformat.

en: Not a valid Jabber ID
nn: Ikkje ein gyldig Jabber-ID

en: Not a valid email address
nn: Ikkje ei gyldig epostadresse

en: Not a valid email address.
nn: Ikkje ei gyldig epostadresse.

en: Not a valid nickname.
nn: Ikkje eit gyldig brukarnamn.

en: Not a valid people tag: %s
nn: Ikkje gyldig merkelapp: %s

en: Not a valid profile URL (no YADIS document or no or invalid XRDS defined).
nn: Ikkje ein brukande profil-netadresse (ingen YADIS-dokument).

en: Not an image or corrupt file.
nn: Korrupt bilete.

en: Not expecting this response!
nn: Venta ikkje dette svaret!

en: Not found
nn: Fann ikkje

en: Not found.
nn: Finst ikkje.

en: Not logged in
nn: Ikkje logga inn

en: Not logged in.
nn: Ikkje logga inn

en: Not subscribed!
nn: Ikkje tinga.

en: Note
nn: Merknad

en: Notice
nn: Notis

en: Notice Search
nn: Notissøk

en: Notice deleted.
nn: Melding lagra

en: Notice feed for %s (Atom)
nn: Notisstraum for %s

en: Notice feed for %s (RSS 1.0)
nn: Notisstraum for %s

en: Notice feed for %s (RSS 2.0)
nn: Notisstraum for %s

en: Notice feed for %s group (Atom)
nn: Notisstraum for %s gruppa

en: Notice feed for %s group (RSS 1.0)
nn: Notisstraum for %s gruppa

en: Notice feed for %s group (RSS 2.0)
nn: Notisstraum for %s gruppa

en: Notice feed for %s tagged %s (RSS 1.0)
nn: Notisstraum for %s gruppa

en: Notice feed for tag %s (Atom)
nn: Notisstraum for %s

en: Notice feed for tag %s (RSS 1.0)
nn: Notisstraum for %s

en: Notice feed for tag %s (RSS 2.0)
nn: Notisstraum for %s

en: Notice has no profile
nn: Notisen har ingen profil

en: Notice marked as fave.
nn: Notis markert som favoritt.

en: Notice posted
nn: Melding lagra

en: Notice too long - maximum is %d characters, you sent %d
nn: Melding for lang - maksimum 140 teikn, du skreiv %d

en: Notices
nn: Notisar

en: Notices tagged with %s
nn: Notisar merka med %s

en: Notices tagged with %s, page %d
nn: Notisar merka med %s, side %d

en: Notification off.
nn: Notifikasjon av.

en: Notification on.
nn: Notifikasjon på.

en: Nudge
nn: Dult

en: Nudge sent
nn: Dytta!

en: Nudge sent to %s
nn: Dytta!

en: Nudge sent!
nn: Dytta!

en: Nudge this user
nn: Dult denne brukaren

en: Old password
nn: Gamalt passord

en: Only the sender and recipient may read this message.
nn: Kun sendaren og mottakaren kan lese denne meldinga.

en: Only the user can read their own mailboxes.
nn: Kun brukaren kan lese sine eigne meldingar.

en: Optionally add a personal message to the invitation.
nn: Eventuelt legg til ei personleg melding til invitasjonen.

en: Options saved.
nn: Lagra innstillingar.

en: Other
nn: Anna

en: Other Settings
nn: Andre innstillingar

en: Other options
nn: Andre val

en: Outbox
nn: Utboks

en: Outbox for %s
nn: Utboks for %s

en: Outbox for %s - page %d
nn: Utboks for %s - side %d

en: Page notice
nn: Sidenotis

en: Pagination
nn: Paginering

en: Partial upload.
nn: Hallvegs opplasta.

en: Password
nn: Passord

en: Password and confirmation do not match.
nn: Passord og stadfesting stemmer ikkje.

en: Password change
nn: Endra passord

en: Password must be 6 chars or more.
nn: Passord må vera 6 tekn eller meir.

en: Password must be 6 or more characters.
nn: Passord må være minst 6 teikn.

en: Password recovery requested
nn: Passord opphenting etterspurt

en: Password saved.
nn: Lagra passord.

en: Passwords don't match.
nn: Passorda var ikkje like.

en: People
nn: Folk

en: People %s subscribes to
nn: Mennesker %s tingar

en: People Search
nn: Søk etter folk

en: People search
nn: Søk etter folk

en: People subscribed to %s
nn: Mennesker som tingar %s

en: Personal
nn: Personleg

en: Personal message
nn: Personleg melding

en: Personal profile and friends timeline
nn: Personleg profil og oversyn over vener

en: Phone number, no punctuation or spaces, with area code
nn: Telefonnummer, kun tall, med landskode

en: Photo
nn: Bilete

en: Pick a square area of the image to be the logo.
nn: Velg eit utvalg av bildet som vil blir din avatar.

en: Pick a square area of the image to be your avatar
nn: Velg eit utvalg av bildet som vil blir din avatar.

en: Please check these details to make sure that you want to subscribe to this user’s notices. If you didn’t just ask to subscribe to someone’s notices, click “Reject”.
nn: Sjekk desse detaljane og forsikre deg om at du vil abonnere på denne brukaren sine notisar. Vist du ikkje har bedt om dette, klikk "Avbryt"

en: Popular
nn: Populære

en: Popular notices
nn: Populære notisar

en: Popular notices, page %d
nn: Populære notisar, side %d

en: Post a notice when my Jabber/GTalk status changes.
nn: Legg til ein notis når min Jabber/GTalk status forandrar seg.

en: Post to
nn: Bilete

en: Preferences
nn: Brukarval

en: Preferences saved.
nn: Lagra brukarval.

en: Preferred language
nn: Foretrukke språk

en: Preview
nn: Forhandsvis

en: Primary site navigation
nn: Navigasjon for hovudsida

en: Privacy
nn: Personvern

en: Private
nn: Personvern

en: Problem saving notice.
nn: Eit problem oppstod ved lagring av notis.

en: Problem saving notice. Too long.
nn: Eit problem oppstod ved lagring av notis.

en: Problem saving notice. Unknown user.
nn: Feil ved lagring av notis.  Ukjend brukar.

en: Profile
nn: Profil

en: Profile URL
nn: Profil-adresse

en: Profile design
nn: Profilinnstillingar

en: Profile information
nn: Profil informasjon

en: Profile settings
nn: Profilinnstillingar

en: Provider
nn: Profil

en: Public
nn: Offentleg

en: Public Stream Feed (Atom)
nn: Offentleg straum

en: Public Stream Feed (RSS 1.0)
nn: Offentleg straum

en: Public Stream Feed (RSS 2.0)
nn: Offentleg straum

en: Public tag cloud
nn: Offentleg emne sky

en: Public timeline
nn: Offentleg tidsline

en: Public timeline, page %d
nn: Offentleg tidsline, side %d

en: Publish a MicroID for my Jabber/GTalk address.
nn: Publiser ein MicroID for Jabber/GTalk addressene mine

en: Publish a MicroID for my email address.
nn: Publiser ein MicroID for epost addressa mi.

en: Recent tags
nn: Nylege emneord

en: Recipient user not found.
nn: Kunne ikkje finne mottakar.

en: Recover
nn: Gjenopprett

en: Recover password
nn: Hent fram passord

en: Recovery code for unknown user.
nn: Hent fram passord for ukjend brukar.

en: Register
nn: Registrér

en: Registration not allowed.
nn: Registrering ikkje tillatt.

en: Registration successful
nn: Registreringa gikk bra

en: Reject
nn: Avslå

en: Reject this subscription
nn: %s tingarar

en: Remember me
nn: Hugs meg

en: Remote service uses unknown version of OMB protocol.
nn: Ukjend versjon av OMB-protokollen.

en: Remote subscribe
nn: Eksternt abbonement

en: Remove
nn: Fjern

en: Replies
nn: Svar

en: Replies feed for %s (Atom)
nn: Notisstraum for %s

en: Replies feed for %s (RSS 1.0)
nn: Notisstraum for %s

en: Replies feed for %s (RSS 2.0)
nn: Notisstraum for %s

en: Replies to %1$s on %2$s!
nn: Melding til %1$s på %2$s

en: Replies to %s
nn: Svar til %s

en: Replies to %s, page %d
nn: Svar til %s, side %d

en: Reply
nn: Svar

en: Reply to %s sent
nn: Svar på denne notisen

en: Reply to this notice
nn: Svar på denne notisen

en: Reset
nn: Avbryt

en: Reset password
nn: Tilbakestill passord

en: SMS Phone number
nn: SMS telefon nummer

en: SMS Settings
nn: SMS innstillingar

en: SMS confirmation
nn: SMS bekreftelse

en: SMS is not available.
nn: Denne sida er ikkje tilgjengleg i eit

en: Same as password above
nn: Samme passord som over

en: Same as password above. Required.
nn: Samme som passord over. Påkrevd.

en: Sandbox
nn: Innboks

en: Sandbox this user
nn: Lås opp brukaren

en: Save
nn: Lagra

en: Save site settings
nn: Avatar-innstillingar

en: Search
nn: Søk

en: Search for groups on %%site.name%% by their name, location, or description. Separate the terms by spaces; they must be 3 characters or more.
nn: Søk for mennesker på %%site.name%% i namn, lokasjon eller interesse. Separer nøkkelord med mellomrom; dei må være minimum 3 bokstavar eller meir.

en: Search for more groups
nn: Søk etter folk eller innhald

en: Search for notices on %%site.name%% by their contents. Separate search terms by spaces; they must be 3 characters or more.
nn: Søk i notisar på %%site.name%% i innhald. Separer nøkkelord med mellomrom; dei må være minimum 3 bokstavar eller meir.

en: Search for people on %%site.name%% by their name, location, or interests. Separate the terms by spaces; they must be 3 characters or more.
nn: Søk for mennesker på %%site.name%% i namn, lokasjon eller interesse. Separer nøkkelord med mellomrom; dei må være minimum 3 bokstavar eller meir.

en: Search for people or text
nn: Søk etter folk eller innhald

en: Search help
nn: Søk

en: Search results for "%s" on %s
nn:  Søkestraum for «%s»

en: Search site
nn: Søk

en: Secondary site navigation
nn: Andrenivås side navigasjon

en: Select a carrier
nn: Velg ein tilbydar

en: Select tag to filter
nn: Velg ein tilbydar

en: Send a direct message to this user
nn: Send ei direktemelding til denne brukaren

en: Send a direct notice
nn: Send ei direkte melding

en: Send a notice
nn: Send ei melding

en: Send a nudge to this user
nn: Send eit dult til denne brukaren

en: Send email to this address to post new notices.
nn: Send epost til denne addressa for å legge til nye notisar.

en: Send me email when someone adds my notice as a favorite.
nn: Send meg ein epost når nokon legg til ein av mine notisar som favoritt.

en: Send me email when someone sends me a private message.
nn: Send meg ein epost når nokon sender meg ei privat melding.

en: Send me email when someone sends me an "@-reply".
nn: Send meg ein epost når nokon sender meg ei privat melding.

en: Send me notices of new subscriptions through email.
nn: Send meg ein notis ved nye tingingar på epost.

en: Send me notices through Jabber/GTalk.
nn: Send meg ein notis via Jabber/GTalk.

en: Send me notices through SMS; I understand I may incur exorbitant charges from my carrier.
nn: Send meg ein notis via SMS; eg forstår at dette kan føre til kostnadar fra min tilbydar.

en: Send me replies through Jabber/GTalk from people I'm not subscribed to.
nn: Send meg svar via Jabber/GTalk fra folk eg ikkje abbonnerar på.

en: Settings saved.
nn: Lagra innstillingar.

en: Sidebar
nn: Søk

en: Sign up for a new account
nn: Opprett ny konto

en: Silence
nn: Statusmelding

en: Silence this user
nn: Blokkér denne brukaren

en: Site
nn: Invitér

en: Site content license
nn: StatusNets programvarelisens

en: Site name
nn: Statusmelding

en: Site notice
nn: Statusmelding

en: Sorry, invalid invitation code.
nn: Feil med stadfestingskode.

en: Sorry, no incoming email allowed.
nn: Beklager, inngåande epost er ikkje tillatt.

en: Sorry, only invited people can register.
nn: Beklage, men kun inviterte kan registrere seg.

en: Sorry, that is not your incoming email address.
nn: Beklager, det er ikkje di inngåande epost addresse.

en: Sorry, this command is not yet implemented.
nn: Orsak, men kommandoen er ikkje laga enno.

en: Source
nn: Kjeldekode

en: Specify the name of the user to subscribe to
nn: Spesifer namnet til brukaren du vil tinge

en: Specify the name of the user to unsubscribe from
nn: Spesifer namnet til brukar du vil fjerne tinging på

en: Statistics
nn: Statistikk

en: Status deleted.
nn: Lasta opp brukarbilete.

en: StatusNet software license
nn: StatusNets programvarelisens

en: Subscribe
nn: Ting

en: Subscribe to a remote user
nn: Lagre tinging for brukar: %s

en: Subscribe to this user
nn: Lagre tinging for brukar: %s

en: Subscribed
nn: Abonnent

en: Subscribed to %s
nn: Tingar %s

en: Subscribers
nn: Tingarar

en: Subscription authorized
nn: Tinging autorisert

en: Subscription rejected
nn: Tinging avvist

en: Subscriptions
nn: Tingingar

en: System error uploading file.
nn: Systemfeil ved opplasting av fil.

en: Tag
nn: Merkelapp

en: Tag %s
nn: Merkelapp %s

en: Tag cloud
nn: Emne sky

en: Tag user
nn: Merk brukar

en: Tags
nn: Merkelappar

en: Tags for this user (letters, numbers, -, ., and _), comma- or space- separated
nn: Emneord for denne brukaren (bokstavar, tal, <kbd>-</kbd>, <kbd>.</kbd>, og <kbd>_</kbd>, separert med komma eller mellomrom

en: Tags for yourself (letters, numbers, -, ., and _), comma- or space- separated
nn: merkelappar for deg sjølv ( bokstavar, nummer, -, ., og _ ), komma eller mellomroms separert.

en: Tags in %s group's notices
nn: Merkelappar i %s gruppa sine notisar

en: Tags in %s's notices
nn: Merkelappar i %s sine notisar

en: Text
nn: Tekst

en: Text search
nn: Tekstsøk

en: That address has already been confirmed.
nn: Den addressa har alt blitt bekrefta.

en: That confirmation code is not for you!
nn: Den godkjenningskoden er ikkje for deg!

en: That email address already belongs to another user.
nn: Den epost addressa er alt registrert hos ein annan brukar.

en: That file is too big. The maximum file size is %s.
nn: Du kan lasta opp ein logo for gruppa.

en: That is already your Jabber ID.
nn: Det er alt din Jabber ID.

en: That is already your email address.
nn: Det er alt din epost addresse

en: That is already your phone number.
nn: Det er alt ditt telefonnummer

en: That is not your Jabber ID.
nn: Det er ikkje din Jabber ID.

en: That is not your email address.
nn: Det er ikkje din epost addresse.

en: That is not your phone number.
nn: Det er ikkje ditt telefonnummer

en: That is the wrong IM address.
nn: Det er feil lynmeldings addresse.

en: That is the wrong confirmation number.
nn: Det er feil godkjennings nummer.

en: That phone number already belongs to another user.
nn: Det telefonnummeret er alt registrert hos ein annan brukar.

en: That status is not a favorite!
nn: Denne notisen er ikkje ein favoritt!

en: That user has blocked you from subscribing.
nn: Brukaren tillet deg ikkje å tinga meldingane sine.

en: That's too long. Max message size is %d chars.
nn: Det er for langt. Ein notis kan berre være 140 teikn.

en: That's too long. Max notice size is %d chars.
nn: Det er for langt! Ein notis kan berre innehalde 140 teikn.

en: That’s a local profile! Login to subscribe.
nn: Det er ikkje ein lokal profil! Log inn for å tinge.

en: The address "%s" has been confirmed for your account.
nn: Addressa "%s" har blitt bekrefta for din konto.

en: The address was removed.
nn: Addressa blei fjerna.

en: The most popular notices on the site right now.
nn: Viser dei mest populære notisane på sida akkurat no.

en: The subscription has been authorized, but no callback URL was passed. Check with the site’s instructions for details on how to authorize the subscription. Your subscription token is:
nn: Tingina har blitt autorisert, men ingen henvisnings URL er tilgjengleg. Sjekk med sida sine instruksjonar for korleis autorisering til tinginga skal gjennomførast. Ditt tingings teikn er:

en: The subscription has been rejected, but no callback URL was passed. Check with the site’s instructions for details on how to fully reject the subscription.
nn: Tingina har blitt avvist, men ingen henvisnings URL er tilgjengleg. Sjekk med sida sine instruksjonar for korleis ein skal avvise tinginga.

en: Theme for the site.
nn: Logg ut or sida

en: Theme not available: %s
nn: Denne sida er ikkje tilgjengleg i eit

en: There was a problem with your session token.
nn: Det var eit problem med sesjons billetten din.

en: There was a problem with your session token.  Try again, please.
nn: Der var eit problem med sesjonen din. Vennlegst prøv på nytt.

en: There was a problem with your session token. Try again, please.
nn: Der var eit problem med sesjonen din. Vennlegst prøv på nytt.

en: These are most popular recent tags on %s
nn: Dei mest populære emna på %s

en: These are the people who listen to %s's notices.
nn: Dette er folk som lyttar til %s's notisar

en: These are the people who listen to your notices.
nn: Dette er folk som lyttar til dine notisar.

en: These are the people whose notices %s listens to.
nn: Dette er folka som %s tingar oppdateringar frå.

en: These are the people whose notices you listen to.
nn: Dette er dei du lyttar til.

en: These people are already users and you were automatically subscribed to them:
nn: Desse er alt brukarar og du var automatisk satt opp med tinging på dei:

en: This confirmation code is too old. Please start again.
nn: Denne godkjenningskoden er for gammal. Vennligst start på nytt.

en: This is %%site.name%%, a [micro-blogging](http://en.wikipedia.org/wiki/Micro-blogging) service based on the Free Software [StatusNet](http://status.net/) tool.
nn: Dette er %%site.name%%, ei [mikroblogging](http://en.wikipedia.org/wiki/Micro-blogging)-teneste

en: This is your inbox, which lists your incoming private messages.
nn: Dette er innboksen for dine private meldingar.

en: This is your outbox, which lists private messages you have sent.
nn: Dette er din utboks som syner alle private meldingar du har sendt.

en: This method requires a POST or DELETE.
nn: Dette krev anten ein POST eller DELETE.

en: This method requires a POST.
nn: Dette krev ein POST.

en: This notice is already a favorite!
nn: Denne notisen er alt ein favoritt!

en: This notice is not a favorite!
nn: Denne notisen er ikkje ein favoritt!

en: This page is not available in a media type you accept
nn: Denne sida er ikkje tilgjengeleg i nokon mediatype du aksepterer.

en: This person is subscribed to you: | These people are subscribed to you:
nn[0]: Kan ikkje tinga andre til deg.
nn[1]: Kan ikkje tinga andre til deg.

en: This status is already a favorite!
nn: Denne notisen er alt ein favoritt!

en: This user doesn't allow nudges or hasn't confirmed or set his email yet.
nn: Denne brukaren tillét ikkje å bli dytta, eller har ikkje stadfasta eller sat e-postadressa si enno.

en: Timezone
nn: Tidssone

en: Timezone not selected.
nn: Tidssone er ikkje valt.

en: To
nn: Til

en: To subscribe, you can [login](%%action.login%%), or [register](%%action.register%%) a new  account. If you already have an account  on a [compatible microblogging site](%%doc.openmublog%%),  enter your profile URL below.
nn: For å tinga kann du [logga inn](%%action.login%%), eller [registrera](%%action.register%%) ein ny konto.  Um du allereie hev ein konto på ei [kompatibel mikrobloggingside](%%doc.openmublog%%), kann du oppgje URLen til profilen under.

en: Too many duplicate messages too quickly; take a breather and post again in a few minutes.
nn: For mange notisar for raskt; tek ei pause, og prøv igjen om eit par minutt.

en: Too many notices too fast; take a breather and post again in a few minutes.
nn: For mange notisar for raskt; tek ei pause, og prøv igjen om eit par minutt.

en: Top posters
nn: Med flest meldingar

en: Two user ids or screen_names must be supplied.
nn: To brukar IDer eller kallenamn er naudsynte.

en: URL of the homepage or blog of the group or topic
nn: URL til heimesida eller bloggen for gruppa eller emnet

en: URL of your homepage, blog, or profile on another site
nn: URL til heimesida di, bloggen din, eller ein profil på ei anna side.

en: URL of your profile on another compatible microblogging service
nn: URL til profilsida di på ei anna kompatibel mikrobloggingteneste.

en: URL shortening service is too long (max 50 chars).
nn: Adressa til forkortingstenesta er for lang (maksimalt 50 teikn).

en: Unable to delete design setting.
nn: Klarte ikkje å lagra Twitter-innstillingane dine!

en: Unable to save your design settings!
nn: Klarte ikkje å lagra Twitter-innstillingane dine!

en: Unable to save your design settings.
nn: Klarte ikkje å lagra Twitter-innstillingane dine!

en: Unblock
nn: Lås opp

en: Unblock this user
nn: Lås opp brukaren

en: Unblock user failed.
nn: De-blokkering av brukar feila.

en: Unblock user from group
nn: De-blokkering av brukar feila.

en: Unexpected form submission.
nn: Uventa skjemasending.

en: Unexpected password reset.
nn: Uventa passordnullstilling.

en: Unknown action
nn: Uventa handling.

en: Unknown file type
nn: Ukjend fil type

en: Unlock this user
nn: Lås opp brukaren

en: Unrecognized address type %s
nn: Ukjend adressetype %s

en: Unsandbox this user
nn: Lås opp brukaren

en: Unsilence this user
nn: Lås opp brukaren

en: Unsubscribe
nn: Fjern tinging

en: Unsubscribe from this user
nn: Fjern tinging fra denne brukaren

en: Unsubscribed
nn: Fjerna tinging

en: Unsubscribed from %s
nn: Tingar ikkje %s lengre

en: Unsupported format.
nn: Støttar ikkje bileteformatet.

en: Unsupported image file format.
nn: Støttar ikkje bileteformatet.

en: Untitled page
nn: Ingen tittel

en: Untitled section
nn: Seksjon utan tittel

en: Updates by SMS
nn: Oppdateringar over SMS

en: Updates by instant messenger (IM)
nn: Oppdateringar over direktemeldingar (IM)

en: Updates favored by %1$s on %2$s!
nn: Oppdateringar frå %1$s på %2$s!

en: Updates from %1$s and friends on %2$s!
nn: Oppdateringar frå %1$s og vener på %2$s!

en: Updates from %1$s on %2$s!
nn: Oppdateringar frå %1$s på %2$s!

en: Updates from members of %1$s on %2$s!
nn: Oppdateringar frå %1$s på %2$s!

en: Updates matching search term "%1$s" on %2$s!
nn: Alle oppdateringer frå søket «%s»

en: Updates tagged with %1$s on %2$s!
nn: Oppdateringar frå %1$s på %2$s!

en: Updates with "%s"
nn: Oppdateringar frå %1$s på %2$s!

en: Upload
nn: Last opp

en: Upload an avatar
nn: Last opp ein avatar

en: Upload file
nn: Last opp

en: Use this form to add tags to your subscribers or subscriptions.
nn: Bruk dette skjemaet for å leggje til emneord til dei som tingar notisar frå deg, eller som du tingar notisar frå.

en: Use this form to create a new group.
nn: Bruk dette skjemaet for å lage ein ny gruppe.

en: Use this form to edit the group.
nn: Bruk dette skjemaet for å redigere gruppa

en: Use this form to invite your friends and colleagues to use this service.
nn: Bruk dette skjemaet for å invitera vener og kolleger til å nytta denne tenesta.

en: Used only for updates, announcements, and password recovery
nn: Blir berre brukt for uppdateringar, viktige meldingar og for gløymde passord

en: User
nn: Brukar

en: User ID
nn: Brukar

en: User actions
nn: Brukarverkty

en: User being listened to does not exist.
nn: Brukaren du lyttar til eksisterer ikkje.

en: User groups
nn: Brukar grupper

en: User has blocked you.
nn: Brukar har blokkert deg.

en: User has no last notice
nn: Brukaren har ikkje siste notis

en: User has no profile.
nn: Brukaren har inga profil.

en: User is already blocked from group.
nn: Brukar har blokkert deg.

en: User is already sandboxed.
nn: Brukar har blokkert deg.

en: User is already silenced.
nn: Brukar har blokkert deg.

en: User is not a member of group.
nn: Du er ikkje medlem av den gruppa.

en: User is not blocked from group.
nn: Brukar har blokkert deg.

en: User is not sandboxed.
nn: Brukar har blokkert deg.

en: User is not silenced.
nn: Brukaren har inga profil.

en: User nickname
nn: Brukaren sitt kallenamn

en: User profile
nn: Brukarprofil

en: User without matching profile
nn: Kan ikkje finne brukar

en: Users self-tagged with %s - page %d
nn: Brukarar sjølv-merka med %s, side %d

en: View profile designs
nn: Profilinnstillingar

en: Welcome to %1$s, @%2$s!
nn: Melding til %1$s på %2$s

en: What timezone are you normally in?
nn: Kva tidssone er du vanlegvis i?

en: What's up, %s?
nn: Kva skjer, %s?

en: Where you are, like "City, State (or Region), Country"
nn: Kvar er du, t.d. «By, Fylke (eller Region), Land»

en: Wrong image type for avatar URL ‘%s’.
nn: Feil biletetype for '%s'

en: Yes
nn: Jau

en: You already blocked that user.
nn: Du har allereie blokkert denne brukaren.

en: You and friends
nn: %s med vener

en: You are a member of this group: | You are a member of these groups:
nn[0]: Du er ikkje medlem av den gruppa.
nn[1]: Du er ikkje medlem av den gruppa.

en: You are about to permanently delete a notice. Once this is done, it cannot be undone.
nn: Du er i ferd med å sletta ei melding.  Når den fyrst er sletta, kann du ikkje finne ho att.

en: You are already a member of that group
nn: Du er allereie medlem av den gruppa

en: You are already a member of that group.
nn: Du er allereie medlem av den gruppa

en: You are already logged in!
nn: Du er allereie logga inn!

en: You are already subscribed to these users:
nn: Du tingar allereie oppdatering frå desse brukarane:

en: You are banned from posting notices on this site.
nn: Du kan ikkje lengre legge inn notisar på denne sida.

en: You are banned from sending direct messages.
nn: Ein feil oppstod ved sending av direkte melding.

en: You are not a member of any groups.
nn: Du er ikkje medlem av den gruppa.

en: You are not a member of that group.
nn: Du er ikkje medlem av den gruppa.

en: You are not a member of this group.
nn: Du er ikkje medlem av den gruppa.

en: You are not authorized.
nn: Ikkje autorisert.

en: You are not subscribed to anyone.
nn: Du tingar ikkje oppdateringar til den profilen.

en: You are not subscribed to that profile.
nn: Du tingar ikkje oppdateringar til den profilen.

en: You are subscribed to this person: | You are subscribed to these people:
nn[0]: Du tingar ikkje oppdateringar til den profilen.
nn[1]: Du tingar ikkje oppdateringar til den profilen.

en: You can only delete local users.
nn: Du kan ikkje sletta statusen til ein annan brukar.

en: You can only tag people you are subscribed to or who are subscribed to you.
nn: Du kan berre leggje til emneord på folk som du tingar notisar frå, eller som tingar notisar frå deg.

en: You can receive SMS messages through email from %%site.name%%.
nn: Du kan motta SMS-meldingar gjennom e-post frå %%site.name%%.

en: You can send and receive notices through Jabber/GTalk [instant messages](%%doc.im%%). Configure your address and settings below.
nn: Du kan sende og motta meldingar gjennom Jabber/GTalk [direktemeldingar](%%doc.im%%).  Set opp adressa og innstillingar under.

en: You can update your personal profile info here so people know more about you.
nn: Du kan oppdatera informasjonen i profilen din her, so folk kan vite meir om deg.

en: You can upload a background image for the site. The maximum file size is %1$s.
nn: Du kan lasta opp ein logo for gruppa.

en: You can upload a logo image for your group. The maximum file size is %s.
nn: Du kan lasta opp ein logo for gruppa.

en: You can upload your personal avatar. The maximum file size is %s.
nn: Du kan laste opp ein personleg avatar.

en: You can use the local subscription!
nn: Du kan nytta det lokale abonnementet!

en: You can't register if you don't agree to the license.
nn: Du kan ikkje registrera deg om du ikkje godtek vilkåra i lisensen.

en: You can't send a message to this user.
nn: Du kan ikkje sende melding til denne brukaren.

en: You cannot delete users.
nn: Kan ikkje oppdatera brukar.

en: You cannot make changes to this site.
nn: Du kan ikkje sende melding til denne brukaren.

en: You cannot sandbox users on this site.
nn: Du kan ikkje sende melding til denne brukaren.

en: You cannot silence users on this site.
nn: Du kan ikkje sende melding til denne brukaren.

en: You have a new posting address on %1$s.
    
    Send email to %2$s to post new messages.
    
    More email instructions at %3$s.
    
    Faithfully yours,
    %4$s
nn: Du hev ei ny posteadresse på %1½s.
    
    Send e-post til %2$s for å posta nyte meldingar.
    
    Fleiere e-postinstruksjonar finn du på %3½s.
    
    Helsing frå %4$s

en: You have been banned from subscribing.
nn: Brukaren tillet deg ikkje å tinga meldingane sine.

en: You haven't blocked that user.
nn: Du har allereie blokkert denne brukaren.

en: You may not delete another user's status.
nn: Du kan ikkje sletta statusen til ein annan brukar.

en: You must be an admin to edit the group
nn: Du må være administrator for å redigere gruppa

en: You must be logged in to create a group.
nn: Du må være logga inn for å lage ei gruppe.

en: You must be logged in to edit a group.
nn: Du må være logga inn for å lage ei gruppe.

en: You must be logged in to invite other users to use %s
nn: Du må verta logga inn for å invitera andre brukarar til %s

en: You must be logged in to join a group.
nn: Du må være logga inn for å bli med i ei gruppe.

en: You must be logged in to leave a group.
nn: Du må være innlogga for å melde deg ut av ei gruppe.

en: You must have a valid contact email address
nn: Ikkje ei gyldig epostadresse

en: You will be notified when your invitees accept the invitation and register on the site. Thanks for growing the community!
nn: Du vil få ein notis når dei du har invitert har akseptert invitasjonen og har registrert seg på sida. Takk for å bidra til fellesskapet her!

en: You've been nudged by %s
nn: Du har blitt dulta av %s

en: Your incoming messages
nn: Dine innkomande meldinger

en: Your nickname on this server, or your registered email address.
nn: Ditt kallenamn på denne servere, eller din registrerte epost addresse.

en: Your sent messages
nn: Dine sende meldingar

en: a few seconds ago
nn: eit par sekund sidan

en: about %d days ago
nn: ~%d dagar sidan

en: about %d hours ago
nn: ~%d timar sidan

en: about %d minutes ago
nn: ~%d minutt sidan

en: about %d months ago
nn: ~%d månadar sidan

en: about a day ago
nn: omtrent ein dag sidan

en: about a minute ago
nn: omtrent eitt minutt sidan

en: about a month ago
nn: omtrent ein månad sidan

en: about a year ago
nn: omtrent eitt år sidan

en: about an hour ago
nn: omtrent ein time sidan

en: contact email address for your site
nn: Ny epostadresse for å oppdatera %s

en: content type
nn: Kopla til

en: description is too long (max %d chars).
nn: skildringa er for lang (maks 140 teikn).

en: from
nn:  frå

en: groups on %s
nn: Gruppe handlingar

en: in context
nn: Ingen innhald.

en: license.
nn: lisens.

en: same as password above
nn: same passord som ovanfor

en: saveSettings() not implemented.
nn: Kommando ikkje implementert.

en: showForm() not implemented.
nn: Kommando ikkje implementert.
