StatusNet - en to he translation catalogue (599 entries)

en:  Search Stream for "%s"
he: חיפוש ברצף אחרי "%s"

en:  a new account.
he: צור חשבון חדש

en: %1$s / Updates mentioning %2$s
he: הסטטוס של %1$s ב-%2$s

en: %1$s is now listening to
he: %1$s כעת מאזין להודעות שלך ב-%2$s

en: %1$s is now listening to your notices on %2$s.
he: %1$s כעת מאזין להודעות שלך ב-%2$s

en: %1$s is now listening to your notices on %2$s.
    
    	%3$s
    
    %4$s%5$s%6$s
    Faithfully yours,
    %7$s.
    
    ----
    Change your email address or notification options at %8$s
he: %1$s מאזין כעת להודעות שלך ב %2$s. 
    
    	%3$s
     שלך,
     %4$s.

en: %1$s is now listening to your notices on %2$s.
    
    	%3$s
    
    Faithfully yours,
    %4$s.
he: %1$s מאזין כעת להודעות שלך ב %2$s. 
    
    	%3$s
     שלך,
     %4$s.

en: %1$s just added your notice from %2$s
he: %1$s כעת מאזין להודעות שלך ב-%2$s

en: %1$s's status on %2$s
he: הסטטוס של %1$s ב-%2$s

en: %s (@%s) added your notice as a favorite
he: %1$s כעת מאזין להודעות שלך ב-%2$s

en: %s Public Stream
he: רצף ציבורי ב-%s

en: %s and friends
he: %s וחברים

en: %s and friends, page %d
he: %s וחברים

en: %s blocked profiles
he: למשתמש אין פרופיל.

en: %s blocked profiles, page %d
he: %s וחברים

en: %s blocked users
he: אין משתמש כזה.

en: %s is not a member of any group.
he: לא שלחנו אלינו את הפרופיל הזה

en: %s is not a valid color!
he: לאתר הבית יש כתובת לא חוקית.

en: %s is not listening to anyone.
he: %1$s כעת מאזין להודעות שלך ב-%2$s

en: %s subscribers
he: מנויים

en: %s subscriptions
he: כל המנויים

en: %s subscriptions, page %d
he: כל המנויים

en: %s's favorite notices, page %d
he: אין הודעה כזו.

en: %s's groups
he: פרופיל

en: %s's profile
he: פרופיל

en: 's profile
he: פרופיל

en: **%%site.name%%** is a microblogging service brought to you by [%%site.broughtby%%](%%site.broughtbyurl%%).
he: **%%site.name%%** הוא שרות ביקרובלוג הניתן על ידי [%%site.broughtby%%](%%site.broughtbyurl%%).

en: **%%site.name%%** is a microblogging service.
he: **%%site.name%%** הוא שרות ביקרובלוג.

en: . Contributors should be attributed by full name or nickname.
he: תנו קרדיט מלא לכותבים בשמם המלא או בכינויים.

en: 1-64 lowercase letters or numbers,
he: 1 עד 64 אותיות אנגליות קטנות או מספרים, ללא סימני פיסוק או רווחים.

en: 1-64 lowercase letters or numbers, no punctuation or spaces
he: 1 עד 64 אותיות אנגליות קטנות או מספרים, ללא סימני פיסוק או רווחים.

en: 6 or more characters
he: לפחות 6 אותיות

en: 6 or more characters, and don't forget it!
he: לפחות 6 אותיות, אל תשכח!

en: 6 or more characters. Required.
he:  לפחות 6 אותיות. שדה חובה.

en: A confirmation code was sent
he: אין קוד אישור.

en: A confirmation code was sent to the IM address you added. You must approve %s for sending messages to you.
he: קוד אישור נשלח אל כתובת המסרים המידיים שהוספת. עליך לאשר את %s לשליחת מסרים מידיים אליך.

en: A confirmation code was sent to the email address you added.
he: קוד אישור נשלח אל כתובת המסרים המידיים שהוספת. עליך לאשר את %s לשליחת מסרים מידיים אליך.

en: A confirmation code was sent to the phone number you added.
he: קוד האישור הזה אינו מיועד לך!

en: A confirmation code was sent to the phone number you added. Check your phone for the code and instructions on how to use it.
he: קוד האישור הזה אינו מיועד לך!

en: About
he: אודות

en: About: %s
he: אודות: %s

en: Accept
he: קבל

en: Account
he: אודות

en: Add
he: הוסף

en: Add OpenID
he: הוסף OpenID

en: Add to favorites
he: מועדפים

en: Address
he: כתבות

en: After
he: << אחרי

en: Alias "%s" already in use. Try another one.
he: כינוי זה כבר תפוס. נסה כינוי אחר.

en: All subscribers
he: מנויים

en: All subscriptions
he: כל המנויים

en: All updates for %s
he: כל העדכונים עבור %s

en: All updates matching search term "%s"
he: כל העידכונים התואמים את החיפוש אחרי "%s"

en: Already logged in.
he: כבר מחובר.

en: Already subscribed!.
he: כבר מנוי!

en: Authorize subscription
he: אשר מנוי

en: Automatically login in the future; not for shared computers!
he: בעתיד התחבר אוטומטית; לא לשימוש במחשבים ציבוריים!

en: Available characters
he: לפחות 6 אותיות

en: Avatar
he: תמונה

en: Avatar deleted.
he: התמונה עודכנה.

en: Avatar settings
he: הגדרות

en: Avatar updated.
he: התמונה עודכנה.

en: Awaiting confirmation on this address.
he: שגיאה באישור הקוד.

en: Awaiting confirmation on this address. Check your Jabber/GTalk account for a message with further instructions. (Did you add %s to your buddy list?)
he: מחכה לאישור כתובת זו. בדוק את חשבון ה-Jabber/GTalk שלך לקבלת מסר עם הוראות נוספותץ (האם הוספת את %s לרשימת החברים שלך?)

en: Before
he: לפני >>

en: Before »
he: לפני >>

en: Bio
he: ביוגרפיה

en: Bio is too long (max %d chars).
he: הביוגרפיה ארוכה מידי (לכל היותר 140 אותיות)

en: Bio is too long (max 140 chars).
he: הביוגרפיה ארוכה מידי (לכל היותר 140 אותיות)

en: Block this user
he: אין משתמש כזה.

en: Block this user from this group
he: אין משתמש כזה.

en: Block user
he: אין משתמש כזה.

en: Block user from group
he: אין משתמש כזה.

en: Blocked
he: אין משתמש כזה.

en: Can't read avatar URL '%s'
he: לא ניתן לקרוא את ה-URL '%s' של התמונה

en: Can't save new password.
he: לא ניתן לשמור את הסיסמה

en: Cancel
he: בטל

en: Cannot instantiate OpenID consumer object.
he: לא ניתן להפעיל את אובייקט הלקוח של OpenID.

en: Cannot normalize that Jabber ID
he: לא ניתן לנרמל את זהות ה-Jabber הזה

en: Cannot read file.
he: אין הודעה כזו.

en: Can’t read avatar URL ‘%s’.
he: לא ניתן לקרוא את ה-URL '%s' של התמונה

en: Change
he: שנה

en: Change colours
he: שנה סיסמה

en: Change password
he: שנה סיסמה

en: Change your password.
he: שנה סיסמה

en: Confirm
he: אשר

en: Confirm Address
he: אשר כתובת

en: Confirmation cancelled.
he: האישור בוטל.

en: Confirmation code not found.
he: קוד האישור לא נמצא.

en: Connect
he: התחבר

en: Connect existing account
he: התחבר לחשבון קיים

en: Connect to services
he: נכשלה ההפניה לשרת: %s

en: Contact
he: צור קשר

en: Content
he: התחבר

en: Conversation
he: מיקום

en: Could not convert request token to access token.
he: המרת אסימון הבקשה לאסימון גישה לא הצליחה.

en: Could not create OpenID form: %s
he: נכשלה יצירת OpenID מתוך: %s

en: Could not create aliases.
he: שמירת מידע התמונה נכשל

en: Could not create group.
he: שמירת מידע התמונה נכשל

en: Could not create login token for %s
he: נכשלה יצירת OpenID מתוך: %s

en: Could not determine file's mime-type!
he: עידכון המשתמש נכשל.

en: Could not determine source user.
he: עידכון המשתמש נכשל.

en: Could not find a user with nickname %s
he: עידכון המשתמש נכשל.

en: Could not find target user.
he: עידכון המשתמש נכשל.

en: Could not join user %s to group %s
he: נכשלה ההפניה לשרת: %s

en: Could not join user %s to group %s.
he: נכשלה ההפניה לשרת: %s

en: Could not redirect to server: %s
he: נכשלה ההפניה לשרת: %s

en: Could not remove user %s to group %s
he: נכשלה יצירת OpenID מתוך: %s

en: Could not remove user %s to group %s.
he: נכשלה יצירת OpenID מתוך: %s

en: Could not save avatar info
he: שמירת מידע התמונה נכשל

en: Could not save new profile info
he: שמירת מידע הפרופיל החדש נכשלה

en: Could not save subscription.
he: יצירת המנוי נכשלה.

en: Could not save tags.
he: שמירת מידע התמונה נכשל

en: Could not set group membership.
he: יצירת המנוי נכשלה.

en: Could not unfollow user: User not found.
he: נכשלה ההפניה לשרת: %s

en: Could not update group.
he: עידכון המשתמש נכשל.

en: Couldn't convert request tokens to access tokens.
he: המרת אסימון הבקשה לאסימון גישה לא הצליחה.

en: Couldn't delete subscription.
he: מחיקת המנוי לא הצליחה.

en: Couldn't get a request token.
he: אסימון הבקשה לא התקבל.

en: Couldn't insert confirmation code.
he: הכנסת קוד האישור נכשלה.

en: Couldn't insert new subscription.
he: הכנסת מנוי חדש נכשלה.

en: Couldn't remove Facebook user.
he: עידכון המשתמש נכשל.

en: Couldn't save file.
he: שמירת הפרופיל נכשלה.

en: Couldn't save profile.
he: שמירת הפרופיל נכשלה.

en: Couldn't save tags.
he: שמירת הפרופיל נכשלה.

en: Couldn't update user.
he: עידכון המשתמש נכשל.

en: Couldn't update your design.
he: עידכון המשתמש נכשל.

en: Couldn’t get a request token.
he: אסימון הבקשה לא התקבל.

en: Create
he: צור

en: Create a new group
he: צור חשבון חדש

en: Create a new user with this nickname.
he: צור משתמש חדש עם הכינוי הזה.

en: Create an account
he: צור חשבון חדש

en: Create new account
he: צור חשבון חדש

en: Created
he: צור

en: Creating new account for OpenID that already has a user.
he: יצירת חשבון חדש עבור OpenID שכבר משוייך למשתמש.

en: Current confirmed Jabber/GTalk address.
he: כתובת מאושרת נוכחית של Jabber/GTalk.

en: Currently
he: כרגע

en: DB error inserting reply: %s
he: שגיאת מסד נתונים בהכנסת התגובה: %s

en: Delete
he: מחק

en: Describe the group or topic
he: תאר את עצמך ואת נושאי העניין שלך ב-140 אותיות

en: Describe the group or topic in %d characters
he: תאר את עצמך ואת נושאי העניין שלך ב-140 אותיות

en: Describe the group or topic in 140 chars
he: תאר את עצמך ואת נושאי העניין שלך ב-140 אותיות

en: Describe yourself and your
he: תאר את עצמך ואת נושאי העניין שלך ב-140 אותיות

en: Describe yourself and your interests
he: תאר את עצמך ואת נושאי העניין שלך ב-140 אותיות

en: Describe yourself and your interests in %d chars
he: תאר את עצמך ואת נושאי העניין שלך ב-140 אותיות

en: Describe yourself and your interests in 140 chars
he: תאר את עצמך ואת נושאי העניין שלך ב-140 אותיות

en: Description
he: הרשמות

en: Description is too long (max %d chars).
he: הביוגרפיה ארוכה מידי (לכל היותר 140 אותיות)

en: Design preferences saved.
he: העדפות נשמרו.

en: Design your profile
he: למשתמש אין פרופיל.

en: Do not block this user from this group
he: נכשלה ההפניה לשרת: %s

en: Do not delete this notice
he: אין הודעה כזו.

en: Duplicate notice
he: הודעה חדשה

en: Edit Avatar
he: תמונה

en: Edit profile settings
he: הגדרות הפרופיל

en: Error authorizing token
he: שגיאה באישור האסימון

en: Error connecting user to OpenID.
he: שגיאה בקישור המשתמש ל-OpenID.

en: Error connecting user.
he: שגיאת חיבור משתמש.

en: Error inserting avatar
he: שגיאה בהכנסת התמונה.

en: Error inserting new profile
he: שגיאה בהכנסת הפרופיל

en: Error inserting remote profile
he: שגיאה בהכנסת פרופיל מרוחק

en: Error removing the block.
he: שגיאה בשמירת המשתמש.

en: Error saving address confirmation.
he: שגיאה בשמירת אישור הכתובת.

en: Error saving notice.
he: בעיה בשמירת ההודעה.

en: Error saving remote profile
he: שגיאה בשמירת פרופיל מרוחק

en: Error saving the profile.
he: שגיאה בשמירת הפרופיל.

en: Error saving the user.
he: שגיאה בשמירת המשתמש.

en: Error saving user; invalid.
he: שגיאה בשמירת שם המשתמש, לא עומד בכללים.

en: Error setting user.
he: שגיאה ביצירת שם המשתמש.

en: Error updating profile
he: שגיאה בעידכון הפרופיל

en: Error updating remote profile
he: שגיאה בעדכון פרופיל מרוחק

en: Error with confirmation code.
he: שגיאה באישור הקוד.

en: Existing nickname
he: כינוי זה כבר קיים

en: FAQ
he: רשימת שאלות נפוצות

en: FOAF for %s group
he: הזנת הודעות של %s

en: Failed updating avatar.
he: עדכון התמונה נכשל.

en: Failed updating logo.
he: עדכון התמונה נכשל.

en: Favor this notice
he: אין הודעה כזו.

en: Favorites
he: מועדפים

en: Feed for favorites of %s (Atom)
he: הזנות החברים של %s

en: Feed for favorites of %s (RSS 1.0)
he: הזנות החברים של %s

en: Feed for favorites of %s (RSS 2.0)
he: הזנות החברים של %s

en: Feed for friends of %s
he: הזנות החברים של %s

en: Feed for friends of %s (Atom)
he: הזנות החברים של %s

en: Feed for friends of %s (RSS 1.0)
he: הזנות החברים של %s

en: Feed for friends of %s (RSS 2.0)
he: הזנות החברים של %s

en: Feed for replies to %s
he: הזנת התגובות ל-%s

en: For security reasons, please re-enter your user name and password before changing your settings.
he: לצרכי אבטחה, הכנס מחדש את שם המשתמש והסיסמה לפני שתשנה את ההגדרות.

en: For security reasons, please re-login with your [OpenID](%%doc.openid%%) before changing your settings.
he: לצרכי אבטחה, הכנס מחדש את שם המשתמש והסיסמה לפני שתשנה את ההגדרות.

en: Full name
he: שם מלא

en: Full name is too long (max 255 chars).
he: השם המלא ארוך מידי (מותרות 255 אותיות בלבד)

en: Group design
he: קבוצות

en: Group profile
he: אין הודעה כזו.

en: Group search
he: חיפוש סיסמה

en: Groups
he: קבוצות

en: Groups %s is a member of on %s.
he: לא שלחנו אלינו את הפרופיל הזה

en: Help
he: עזרה

en: Help me!
he: עזרה

en: Home
he: בית

en: Homepage
he: אתר בית

en: Homepage is not a valid URL.
he: לאתר הבית יש כתובת לא חוקית.

en: IM Address
he: כתובת מסרים מידיים

en: IM Settings
he: הגדרות מסרים מידיים

en: IM is not available.
he: עמוד זה אינו זמין בסוג מדיה שאתה יכול לקבל

en: If you already have an account, login with your username and password to connect it to your OpenID.
he: אם יש לך כבר חשבון, התחבר עם שם המשתמש והסיסמה שלך וקשר אותו אל ה-OpenID שלך.

en: If you want to add an OpenID to your account, enter it in the box below and click "Add".
he: אם אתה רוצה להוסיף OpenID לחשבון שלך, הכנס אותו לתיבה שלמטה ולחץ "הוסף"

en: Incorrect old password
he: הסיסמה הישנה לא נכונה

en: Incorrect username or password.
he: שם משתמש או סיסמה לא נכונים.

en: Invalid alias: "%s"
he: כתובת אתר הבית '%s' אינה חוקית

en: Invalid avatar URL '%s'
he: כתובת התמונה '%s' אינה חוקית

en: Invalid homepage '%s'
he: כתובת אתר הבית '%s' אינה חוקית

en: Invalid license URL '%s'
he: כתובת הרשיון '%s' איה חוקית

en: Invalid notice content
he: תוכן ההודעה לא חוקי

en: Invalid notice uri
he: כתובת לא חוקית

en: Invalid notice url
he: כתובת לא חוקית

en: Invalid or expired token.
he: תוכן ההודעה לא חוקי

en: Invalid profile URL '%s'.
he: כתובת הפרופיל '%s' לא חוקית.

en: Invalid profile URL (bad format)
he: כתובת פרופיל לא חוקית (פורמט לא תקין)

en: Invalid profile URL returned by server.
he: השרת החזיר כתובת פרופיל לא חוקית

en: Invalid size.
he: גודל לא חוקי.

en: Invalid tag: "%s"
he: כתובת אתר הבית '%s' אינה חוקית

en: Invalid username or password.
he: שם המשתמש או הסיסמה לא חוקיים

en: Invite your friends to use %s
he: הזנות החברים של %s

en: It runs the [StatusNet](http://status.net/) microblogging software, version %s, available under the [GNU Affero General Public License](http://www.fsf.org/licensing/licenses/agpl-3.0.html).
he: הוא פועל על תוכנת המיקרובלוג [](http://status.netלאקוניקה/) לאקוניקה, גירסה %s, המופצת תחת רשיון [GNU Affero General Public License](http://www.fsf.org/licensing/licenses/agpl-3.0.html)

en: Jabber
he: אין זיהוי Jabber כזה.

en: Jabber ID already belongs to another user.
he: זיהוי ה-Jabber כבר שייך למשתמש אחר.

en: Jabber or GTalk address, like "UserName@example.org". First, make sure to add %s to your buddy list in your IM client or on GTalk.
he: כתובת Jabber או GTalk, כגון "UserName@example.org". הוסף את %s אל רשימת החברים בתוכנת ההמסרים המידיים או GTalk שלך.

en: Join
he: היכנס

en: Language
he: שפה

en: Leave
he: שמור

en: Links
he: היכנס

en: Location
he: מיקום

en: Location for the group, if any, like "City, State (or Region), Country"
he: מיקומך, למשל "עיר, מדינה או מחוז, ארץ"

en: Location is too long (max 255 chars).
he: שם המיקום ארוך מידי (מותר עד 255 אותיות).

en: Login
he: היכנס

en: Login with OpenID
he: אין OpenID כזה.

en: Login with a username and password
he: שם המשתמש או הסיסמה לא חוקיים

en: Login with an [OpenID](%%doc.openid%%) account.
he: התחבר לחשבון [OpenID](%%doc.openid%%).

en: Login with your username and password. Don't have a username yet? [Register](%%action.register%%) a new account, or try [OpenID](%%action.openidlogin%%).
he: היכנס בעזרת שם המשתמש והסיסמה שלך. עדיין אין לך שם משתמש? [הרשם](%%action.register%%) לחשבון

en: Login with your username and password. Don't have a username yet? [Register](%%action.register%%) a new account.
he: היכנס בעזרת שם המשתמש והסיסמה שלך. עדיין אין לך שם משתמש? [הרשם](%%action.register%%) לחשבון

en: Logo
he: צא

en: Logo updated.
he: התמונה עודכנה.

en: Logout
he: צא

en: Lost or forgotten password?
he: שכחת או איבדת את הסיסמה?

en: Lost our file.
he: אין הודעה כזו.

en: Member since
he: חבר מאז

en: Members
he: חבר מאז

en: Message
he: הודעה חדשה

en: Message sent
he: הודעה חדשה

en: Microblog by %s
he: מיקרובלוג מאת %s

en: Microblog by %s group
he: מיקרובלוג מאת %s

en: Microblog tagged with %s
he: מיקרובלוג מאת %s

en: My text and files are available under
he: הטקסטים והקבצים שלי מופצים תחת רשיון

en: New
he: חדש

en: New message
he: הודעה חדשה

en: New nickname
he: כינוי חדש

en: New notice
he: הודעה חדשה

en: New password
he: סיסמה חדשה

en: New password successfully saved. You are now logged in.
he: הסיסמה החדשה נשמרה בהצלחה. אתה מחובר למערכת.

en: Nickname
he: כינוי

en: Nickname already in use. Try another one.
he: כינוי זה כבר תפוס. נסה כינוי אחר.

en: Nickname must have only lowercase letters
he: כינוי יכול להכיל רק אותיות אנגליות קטנות ומספרים, וללא רווחים.

en: Nickname must have only lowercase letters and numbers and no spaces.
he: כינוי יכול להכיל רק אותיות אנגליות קטנות ומספרים, וללא רווחים.

en: Nickname not allowed.
he: כינוי זה אסור.

en: Nickname of the user you want to follow
he: כינויו של המשתמש אחריו אתה רוצה לעקוב

en: No
he: לא

en: No Jabber ID.
he: אין זיהוי Jabber כזה.

en: No authorization request!
he: לא התבקש אישור!

en: No configuration file found.
he: אין קוד אישור.

en: No confirmation code.
he: אין קוד אישור.

en: No content!
he: אין תוכן!

en: No id argument.
he: אין מסמך כזה.

en: No id.
he: אין זיהוי.

en: No nickname
he: אין כינוי

en: No nickname provided by remote server.
he: השרת הרחוק לא מספק כינוי

en: No nickname.
he: אין כינוי

en: No notice
he: הודעה חדשה

en: No notice content!
he: אין תוכן!

en: No notice id
he: הודעה חדשה

en: No pending confirmation to cancel.
he: אין אישור ממתין שניתן לבטל.

en: No profile URL returned by server.
he: השרת לא החזיר כתובת פרופיל

en: No profile id in request.
he: השרת לא החזיר כתובת פרופיל

en: No profile with that id.
he: אין פרופיל תואם לפרופיל המרוחק

en: No request found!
he: לא נמצאה בקשה!

en: No results
he: אין תוצאות

en: No results.
he: אין תוצאות

en: No size.
he: אין גודל.

en: No such OpenID.
he: אין OpenID כזה.

en: No such attachment.
he: אין מסמך כזה.

en: No such document.
he: אין מסמך כזה.

en: No such file.
he: אין הודעה כזו.

en: No such group
he: אין הודעה כזו.

en: No such group.
he: אין הודעה כזו.

en: No such notice.
he: אין הודעה כזו.

en: No such page
he: אין הודעה כזו.

en: No such recovery code.
he: אין קוד שיחזור כזה.

en: No such subscription
he: אין מנוי כזה

en: No such tag.
he: אין הודעה כזו.

en: No such user!
he: אין משתמש כזה.

en: No such user.
he: אין משתמש כזה.

en: Nobody to show!
he: אין את מי להציג!

en: None
he: לא

en: Not a local notice
he: אין משתמש כזה.

en: Not a local user.
he: אין משתמש כזה.

en: Not a recovery code.
he: זהו לא קוד אישור.

en: Not a valid Jabber ID
he: לא עומד בכללים לזיהוי Jabber

en: Not a valid OpenID.
he: לא עומד בכללים ל-OpenID.

en: Not a valid invitation code.
he: שם משתמש לא חוקי.

en: Not a valid nickname.
he: שם משתמש לא חוקי.

en: Not a valid people tag: %s
he: לא עומד בכללים ל-OpenID.

en: Not a valid profile URL (no YADIS document or no or invalid XRDS defined).
he: Not a valid profile URL (no YADIS document).

en: Not an image or corrupt file.
he: זהו לא קובץ תמונה, או שחל בו שיבוש.

en: Not authorized.
he: לא מורשה.

en: Not expecting this response!
he: זו תגובה לא צפויה!

en: Not found
he: לא נמצא

en: Not found.
he: לא נמצא

en: Not logged in
he: לא מחובר.

en: Not logged in.
he: לא מחובר.

en: Not subscribed!.
he: לא מנוי!

en: Note
he: הודעות

en: Notice
he: הודעות

en: Notice deleted.
he: הודעות

en: Notice feed for %s
he: הזנת הודעות של %s

en: Notice feed for %s (Atom)
he: הזנת הודעות של %s

en: Notice feed for %s (RSS 1.0)
he: הזנת הודעות של %s

en: Notice feed for %s (RSS 2.0)
he: הזנת הודעות של %s

en: Notice feed for %s group
he: הזנת הודעות של %s

en: Notice feed for %s group (Atom)
he: הזנת הודעות של %s

en: Notice feed for %s group (RSS 1.0)
he: הזנת הודעות של %s

en: Notice feed for %s group (RSS 2.0)
he: הזנת הודעות של %s

en: Notice feed for %s tagged %s (RSS 1.0)
he: הזנת הודעות של %s

en: Notice feed for tag %s (Atom)
he: הזנת הודעות של %s

en: Notice feed for tag %s (RSS 1.0)
he: הזנת הודעות של %s

en: Notice feed for tag %s (RSS 2.0)
he: הזנת הודעות של %s

en: Notice has no profile
he: להודעה אין פרופיל

en: Notice posted
he: הודעות

en: Notices
he: הודעות

en: Notices tagged with %s, page %d
he: מיקרובלוג מאת %s

en: Old password
he: סיסמה ישנה

en: OpenID Account Setup
he: הגדרת חשבון OpenID

en: OpenID Auto-Submit
he: הגשה אוטומטית של OpenID

en: OpenID Login
he: כניסת OpenId

en: OpenID URL
he: כתובת ה-OpenID

en: OpenID authentication cancelled.
he: אישור ה-OpenID בוטל.

en: OpenID authentication failed: %s
he: אישור ה-OpenID נכשל: %s

en: OpenID failure: %s
he: כשל OpenID: %s

en: OpenID login
he: כניסת OpenId

en: OpenID removed.
he: OpenID הוסר.

en: OpenID settings
he: הגדרות OpenID

en: Options saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: Other Settings
he: הגדרות

en: Page notice
he: הודעה חדשה

en: Partial upload.
he: העלאה חלקית.

en: Password
he: סיסמה

en: Password and confirmation do not match.
he: הסיסמה ואישורה אינן תואמות.

en: Password change
he: הסיסמה נשמרה.

en: Password must be 6 chars or more.
he: הסיסמה חייבת להיות בת לפחות 6 אותיות.

en: Password recover
he: התבקש שיחזור סיסמה

en: Password recovery requested
he: התבקש שיחזור סיסמה

en: Password saved.
he: הסיסמה נשמרה.

en: Passwords don't match.
he: הסיסמאות לא תואמות.

en: People
he: אנשים

en: People %s subscribes to
he: הרשמה מרוחקת

en: People Search
he: חיפוש אנשים

en: People search
he: חיפוש סיסמה

en: People subscribed to %s
he: הרשמה מרוחקת

en: Personal
he: אישי

en: Phone number, no punctuation or spaces,
he: 1 עד 64 אותיות אנגליות קטנות או מספרים, ללא סימני פיסוק או רווחים.

en: Please check these details to make sure that you want to subscribe to this user's notices. If you didn't just ask to subscribe to someone's notices, click "Cancel".
he: בדוק את הפרטים כדי לוודא שברצונך להירשם כמנוי להודעות משתמש זה. אם אינך רוצה להירשם, לחץ "בטל".

en: Please check these details to make sure that you want to subscribe to this user's notices. If you didn't just ask to subscribe to someone's notices, click "Reject".
he: בדוק את הפרטים כדי לוודא שברצונך להירשם כמנוי להודעות משתמש זה. אם אינך רוצה להירשם, לחץ "בטל".

en: Please check these details to make sure that you want to subscribe to this user’s notices. If you didn’t just ask to subscribe to someone’s notices, click “Reject”.
he: בדוק את הפרטים כדי לוודא שברצונך להירשם כמנוי להודעות משתמש זה. אם אינך רוצה להירשם, לחץ "בטל".

en: Popular
he: אנשים

en: Popular notices
he: אין הודעה כזו.

en: Popular notices, page %d
he: אין הודעה כזו.

en: Post a notice when my Jabber/GTalk status changes.
he: פרסם הודעה כששורת הסטטוס שלי ב-Jabber/GTalk מתעדכנת.

en: Preferences
he: העדפות

en: Preferences saved.
he: העדפות נשמרו.

en: Prefix
he: פרופיל

en: Privacy
he: פרטיות

en: Problem saving notice.
he: בעיה בשמירת ההודעה.

en: Problem saving notice. Too long.
he: בעיה בשמירת ההודעה.

en: Problem saving notice. Unknown user.
he: בעיה בשמירת ההודעה.

en: Profile
he: פרופיל

en: Profile URL
he: כתובת הפרופיל

en: Profile design
he: הגדרות הפרופיל

en: Profile information
he: פרופיל לא מוכר

en: Profile settings
he: הגדרות הפרופיל

en: Profile unknown
he: פרופיל לא מוכר

en: Provider
he: פרופיל

en: Public
he: ציבורי

en: Public Stream Feed
he: הזנת זרם הציבורי

en: Public Stream Feed (Atom)
he: הזנת זרם הציבורי

en: Public Stream Feed (RSS 1.0)
he: הזנת זרם הציבורי

en: Public Stream Feed (RSS 2.0)
he: הזנת זרם הציבורי

en: Public tag cloud
he: הזנת זרם הציבורי

en: Public timeline
he: קו זמן ציבורי

en: Public timeline, page %d
he: קו זמן ציבורי

en: Published
he: ציבורי

en: Recover
he: שיחזור

en: Recover password
he: סיסמת שיחזור

en: Recovery code for unknown user.
he: קוד שיחזור למשתמש לא ידוע.

en: Register
he: הירשם

en: Reject
he: דחה

en: Reject this subscription
he: כל המנויים

en: Remember me
he: זכור אותי

en: Remote profile with no matching profile
he: אין פרופיל תואם לפרופיל המרוחק

en: Remote service uses unknown version of OMB protocol.
he: גירסה לא מוכרת של פרוטוקול OMB

en: Remote subscribe
he: הרשמה מרוחקת

en: Remove
he: הסר

en: Remove OpenID
he: הסר OpenID

en: Removing your only OpenID
he: הסר OpenID

en: Removing your only OpenID would make it impossible to log in! If you need to remove it, add another OpenID first.
he: הסרת ה-OpenID היחיד שלך תגרום לכך שלא תוכל להתחבר למערכת. אם אתה צריך להסיר אותו, לפני כן הוסף OpenID אחר.

en: Replies
he: תגובות

en: Replies feed for %s (Atom)
he: הזנת הודעות של %s

en: Replies feed for %s (RSS 1.0)
he: הזנת הודעות של %s

en: Replies feed for %s (RSS 2.0)
he: הזנת הודעות של %s

en: Replies to %1$s on %2$s!
he: תגובת עבור %s

en: Replies to %s
he: תגובת עבור %s

en: Replies to %s, page %d
he: תגובת עבור %s

en: Reply
he: הגב

en: Reply to %s sent
he: תגובת עבור %s

en: Reset
he: איפוס

en: Reset password
he: איפוס סיסמה

en: SMS
he: סמס

en: SMS is not available.
he: עמוד זה אינו זמין בסוג מדיה שאתה יכול לקבל

en: Same as password above
he: זהה לסיסמה למעלה

en: Save
he: שמור

en: Search
he: חיפוש

en: Search Stream Feed
he: הזנת זרם החיפושים

en: Search for groups on %%site.name%% by their name, location, or description.
he: חפש אנשים ב-%%site.name%% לפי שם, מיקום, או תחומי עניין. הפרד בעזרת רווחים בין הביטויים; עליהם להיות בני לפחות 3 אותיות.

en: Search for groups on %%site.name%% by their name, location, or description. Separate the terms by spaces; they must be 3 characters or more.
he: חפש אנשים ב-%%site.name%% לפי שם, מיקום, או תחומי עניין. הפרד בעזרת רווחים בין הביטויים; עליהם להיות בני לפחות 3 אותיות.

en: Search for notices on %%site.name%% by their contents. Separate search terms by spaces; they must be 3 characters or more.
he: חפש הודעות ב-%%site.name%% לפי תוכנן. הפרד בעזרת רווחים בין הביטויים; עליהם להיות בני לפחות 3 אותיות.

en: Search for people on %%site.name%% by their name, location, or interests. Separate the terms by spaces; they must be 3 characters or more.
he: חפש אנשים ב-%%site.name%% לפי שם, מיקום, או תחומי עניין. הפרד בעזרת רווחים בין הביטויים; עליהם להיות בני לפחות 3 אותיות.

en: Search help
he: חיפוש

en: Search results for "%s" on %s
he: חיפוש ברצף אחרי "%s"

en: Search site
he: חיפוש

en: Secondary site navigation
he: הרשמות

en: Send
he: שלח

en: Send a notice
he: הודעה חדשה

en: Send me notices through Jabber/GTalk.
he: שלח לי הודעות דרך Jabber/GTalk.

en: Send me notices through SMS;
he: שלח לי הודעות דרך Jabber/GTalk.

en: Send me replies through Jabber/GTalk
he: שלח לי הודעות דרך Jabber/GTalk.

en: Service
he: חיפוש

en: Settings
he: הגדרות

en: Settings saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: Sidebar
he: חיפוש

en: Sign up for a new account
he: צור חשבון חדש

en: Site content license
he: הודעה חדשה

en: Site notice
he: הודעה חדשה

en: Someone else already has this OpenID.
he: למישהו כבר יש את ה-OpenID הזה.

en: Something weird happened.
he: קרה משהו מוזר.

en: Sorry, invalid invitation code.
he: שגיאה באישור הקוד.

en: Source
he: מקור

en: Statistics
he: סטטיסטיקה

en: Status deleted.
he: התמונה עודכנה.

en: Stored OpenID not found.
he: OpenID מאוכסן לא נמצא.

en: Subscribe
he: הירשם כמנוי

en: Subscribe to a remote user
he: ההרשמה אושרה

en: Subscribe to this user
he: ההרשמה אושרה

en: Subscribed
he: הירשם כמנוי

en: Subscribers
he: מנויים

en: Subscription authorized
he: ההרשמה אושרה

en: Subscription rejected
he: ההרשמה נדחתה

en: Subscriptions
he: הרשמות

en: Sync preferences
he: העדפות

en: Sync preferences saved.
he: העדפות נשמרו.

en: System error uploading file.
he: שגיאת מערכת בהעלאת הקובץ.

en: Text
he: טקסט

en: Text search
he: חיפוש טקסט

en: That OpenID does not belong to you.
he: ה-OpenID הזה אינו שייך לך.

en: That address has already been confirmed.
he: כתובת זו כבר אושרה.

en: That confirmation code is not for you!
he: קוד האישור הזה אינו מיועד לך!

en: That email address already belongs
he: כתובת זו כבר אושרה.

en: That file is too big.
he: קובץ זה גדול מידי.

en: That file is too big. The maximum file size is %s.
he: זה ארוך מידי. אורך מירבי להודעה הוא 140 אותיות.

en: That is already your Jabber ID.
he: זהו כבר זיהוי ה-Jabber שלך.

en: That is not your Jabber ID.
he: זהו לא זיהוי ה-Jabber שלך.

en: That is the wrong IM address.
he: זוהי כתובת מסרים מידיים שגויה.

en: That's too long.
he: קובץ זה גדול מידי.

en: That's too long. Max message size is %d chars.
he: זה ארוך מידי. אורך מירבי להודעה הוא 140 אותיות.

en: That's too long. Max notice size is %d chars.
he: זה ארוך מידי. אורך מירבי להודעה הוא 140 אותיות.

en: That's too long. Max notice size is 140 chars.
he: זה ארוך מידי. אורך מירבי להודעה הוא 140 אותיות.

en: The address "%s" has been
he: הכתובת הוסרה.

en: The address "%s" has been confirmed for your account.
he: הכתובת "%s" אושרה עבור חשבונך.

en: The address was removed.
he: הכתובת הוסרה.

en: The subscription has been authorized, but no callback URL was passed. Check with the site's instructions for details on how to authorize the subscription. Your subscription token is:
he: המנוי אושר, אבל לא התקבלה כתובת אליה ניתן לחזור. בדוק את הוראות האתר וחפש כיצד לאשר מנוי. אסימון המנוי שלך הוא:

en: The subscription has been authorized, but no callback URL was passed. Check with the site’s instructions for details on how to authorize the subscription. Your subscription token is:
he: המנוי אושר, אבל לא התקבלה כתובת אליה ניתן לחזור. בדוק את הוראות האתר וחפש כיצד לאשר מנוי. אסימון המנוי שלך הוא:

en: The subscription has been rejected, but no callback URL was passed. Check with the site's instructions for details on how to fully reject the subscription.
he: המנוי נדחה, אבל לא התקבלה כתובת לחזרה. בדוק את הוראות האתר וחפש כיצד להשלים דחיית מנוי.

en: The subscription has been rejected, but no callback URL was passed. Check with the site’s instructions for details on how to fully reject the subscription.
he: המנוי נדחה, אבל לא התקבלה כתובת לחזרה. בדוק את הוראות האתר וחפש כיצד להשלים דחיית מנוי.

en: These are the people who
he: אלה האנשים במאזינים להודעות של %s.

en: These are the people who listen to
he: אלה האנשים במאזינים להודעות של %s.

en: These are the people who listen to %s's notices.
he: אלה האנשים במאזינים להודעות של %s.

en: These are the people who listen to your notices.
he: אלה האנשים המאזינים להודעות שלך.

en: These are the people whose
he: אלה האנשים במאזינים להודעות של %s.

en: These are the people whose notices
he: אלה האנשים ש%s מאזין להודעות שלהם.

en: These are the people whose notices %s listens to.
he: אלה האנשים ש%s מאזין להודעות שלהם.

en: These are the people whose notices you listen to.
he: אלה האנשים שלהודעות שלהם אתה מאזין.

en: This confirmation code is too old. Please start again.
he: קוד אישור זה ישן מידי. אנא התחל מחדש.

en: This form should automatically submit itself. If not, click the submit button to go to your OpenID provider.
he: טופס אמור לשלוח את עצמו אוטומטית. אם לא,

en: This is the first time you've logged into %s so we must connect your OpenID to a local account. You can either create a new account, or connect with your existing account, if you have one.
he: זו ההתחברות הראשונה שלך אל %s לכן עליך להתחבר לחשבון מקומי של OpenID. אתה יכול ליצור חשבון חדש, או להתחבר לחשבון קיים, אם יש לך.

en: This page is not available in a
he: עמוד זה אינו זמין בסוג מדיה שאתה יכול לקבל

en: This page is not available in a media type you accept
he: עמוד זה אינו זמין בסוג מדיה שאתה יכול לקבל

en: To
he: אל

en: To subscribe, you can [login](%%action.login%%), or [register](%%action.register%%) a new  account. If you already have an account  on a [compatible microblogging site](%%doc.openmublog%%),  enter your profile URL below.
he: כדי לעשות מנוי, עליך [להיכנס למערכת](%%action.login%%), או [להירשם](%%action.register%%) לחשבון חדשה. אם יש לך כבר חשבון [במערכת מיקרובלוג תואמת](%%doc.openmublog%%), הכנס את כתובת הפרופיל שלך למטה.

en: To use the %s Facebook Application you need to login with your username and password. Don't have a username yet?
he: אם יש לך כבר חשבון, התחבר עם שם המשתמש והסיסמה שלך וקשר אותו אל ה-OpenID שלך.

en: Twitter password
he: סיסמה חדשה

en: URL of the homepage or blog of the group or topic
he: הכתובת של אתר הבית שלך, בלוג, או פרופיל באתר אחר

en: URL of your homepage, blog,
he: הכתובת של אתר הבית שלך, בלוג, או פרופיל באתר אחר

en: URL of your homepage, blog, or profile on another site
he: הכתובת של אתר הבית שלך, בלוג, או פרופיל באתר אחר

en: URL of your profile on another compatible microblogging service
he: כתובת הפרופיל שלך בשרות ביקרובלוג תואם אחר

en: URL shortening service is too long (max 50 chars).
he: שם המיקום ארוך מידי (מותר עד 255 אותיות).

en: Unblock this user
he: אין משתמש כזה.

en: Unblock user from group
he: אין משתמש כזה.

en: Unexpected form submission.
he: הגשת טופס לא צפויה.

en: Unexpected password reset.
he: איפוס סיסמה לא צפוי.

en: Unknown version of OMB protocol.
he: גירסה לא מוכרת של פרוטוקול OMB

en: Unless otherwise specified, contents of this site are copyright by the contributors and available under the
he: אם לא פורט אחרת, כל הזכויות על התוכן של אתר

en: Unrecognized address type %s
he: סוג לא מזוהה של כתובת %s

en: Unsubscribe
he: בטל מנוי

en: Unsubscribed
he: בטל מנוי

en: Unsupported OMB version
he: גירסה לא נתמכת של OMB

en: Unsupported format.
he: פורמט התמונה אינו נתמך.

en: Unsupported image file format.
he: פורמט התמונה אינו נתמך.

en: Updates favored by %1$s on %2$s!
he: מיקרובלוג מאת %s

en: Updates from members of %1$s on %2$s!
he: מיקרובלוג מאת %s

en: Updates matching search term "%1$s" on %2$s!
he: כל העידכונים התואמים את החיפוש אחרי "%s"

en: Updates tagged with %1$s on %2$s!
he: מיקרובלוג מאת %s

en: Updates with "%s"
he: מיקרובלוג מאת %s

en: Upload
he: ההעלה

en: Upload a new "avatar" (user image) here. You can't edit the picture after you upload it, so make sure it's more or less square. It must be under the site license, also. Use a picture that belongs to you and that you want to share.
he: העלה תמונת משתמש כאן. לאחר העלאת התמונה לא תוכל לערוך אותה, לכן וודא שהיא ריבועית (פחות או יותר). כמו כן, התמונה תפורסם תחת רשיון השימוש של האתר. השתמש בתמונה ששייכת לך ושאתה מוכן לשתף.

en: Upload an avatar
he: עדכון התמונה נכשל.

en: Upload file
he: ההעלה

en: Used only for updates, announcements,
he: לשימוש רק במקרים של עידכונים, הודעות מערכת, ושיחזורי סיסמאות

en: Used only for updates, announcements, and password recovery
he: לשימוש רק במקרים של עידכונים, הודעות מערכת, ושיחזורי סיסמאות

en: User
he: מתשמש

en: User ID
he: מתשמש

en: User being listened to does not exist.
he: המשתמש אליו אתה מאזין אינו קיים.

en: User being listened to doesn't exist.
he: המשתמש אליו אתה מאזין אינו קיים.

en: User has blocked you.
he: למשתמש אין פרופיל.

en: User has no profile.
he: למשתמש אין פרופיל.

en: User is already blocked from group.
he: למשתמש אין פרופיל.

en: User is not a member of group.
he: לא שלחנו אלינו את הפרופיל הזה

en: User is not blocked from group.
he: למשתמש אין פרופיל.

en: User nickname
he: כינוי משתמש

en: User profile
he: למשתמש אין פרופיל.

en: View profile designs
he: הגדרות הפרופיל

en: What's up, %s?
he: מה המצב %s?

en: Where you are, like "City,
he: מיקומך, למשל "עיר, מדינה או מחוז, ארץ"

en: Where you are, like "City, State (or Region), Country"
he: מיקומך, למשל "עיר, מדינה או מחוז, ארץ"

en: Wrong image type for '%s'
he: סוג התמונה של '%s' אינו מתאים

en: Wrong image type for avatar URL ‘%s’.
he: סוג התמונה של '%s' אינו מתאים

en: Wrong size image at '%s'
he: גודל התמונה של: '%s' לא מתאים.

en: Yes
he: כן

en: You already have this OpenID!
he: כבר יש לך את ה-OpenID הזה!

en: You and friends
he: %s וחברים

en: You are already a member of that group
he: כבר נכנסת למערכת!

en: You are already a member of that group.
he: כבר נכנסת למערכת!

en: You are already logged in!
he: כבר נכנסת למערכת!

en: You are not a member of that group.
he: לא שלחנו אלינו את הפרופיל הזה

en: You are not a member of this group.
he: לא שלחנו אלינו את הפרופיל הזה

en: You are not authorized.
he: לא מורשה.

en: You are not subscribed to that profile.
he: לא שלחנו אלינו את הפרופיל הזה

en: You can change your password here. Choose a good one!
he: אפשר לשנות את הסיסמה כאן. בחר סיסמה טובה!

en: You can create a new account to start posting notices.
he: ניתן ליצור חשבון חדש ולהתחיל לפרסם הודעות.

en: You can remove an OpenID from your account by clicking the button marked "Remove".
he: הסיר OpenID מחשבונך על ידי לחיצה על הכפתור המסומן "הסר".

en: You can send and receive notices through Jabber/GTalk [instant messages](%%doc.im%%). Configure your address and settings below.
he: אפשר לשלוח ולקבל בודעות דרך Jabber/GTalk [instant messages](%%doc.im%%) הגדר את כתובתך והעדפותיך למטה.

en: You can update your personal profile info here so people know more about you.
he: עדכן את הפרופיל האישי שלך כאן, על מנת שאנשים יוכלו לדעת עליך יותר.

en: You can use the local subscription!
he: ניתן להשתמש במנוי המקומי!

en: You can't register if you don't
he: לא ניתן להירשם ללא הסכמה לרשיון

en: You can't register if you don't agree to the license.
he: לא ניתן להירשם ללא הסכמה לרשיון

en: You did not send us that profile
he: לא שלחנו אלינו את הפרופיל הזה

en: You have already blocked this user.
he: כבר נכנסת למערכת!

en: You've been identified. Enter a  new password below.
he: זוהית. הכנס סיסמה חדשה למטה.

en: You've been identified. Enter a new password below.
he: זוהית. הכנס סיסמה חדשה למטה.

en: Your OpenID URL
he: כתובת ה-OpenID שלך

en: Your profile
he: אין הודעה כזו.

en: [OpenID](%%doc.openid%%) lets you log into many sites  with the same user account.  Manage your associated OpenIDs from here.
he: מאפשר לך להיכנס להרבה אתרים בעזרת חשבון משתמש אחד. נהל את שיוך ה-OpenID מכאן. [OpenID](%%doc.openid%%)

en: [OpenID](%%doc.openid%%) lets you log into many sites with the same user account. Manage your associated OpenIDs from here.
he: מאפשר לך להיכנס להרבה אתרים בעזרת חשבון משתמש אחד. נהל את שיוך ה-OpenID מכאן. [OpenID](%%doc.openid%%)

en: a few seconds ago
he: לפני מספר שניות

en: about %d days ago
he: לפני כ-%d ימים

en: about %d hours ago
he: לפני כ-%d שעות

en: about %d minutes ago
he: לפני כ-%d דקות

en: about %d months ago
he: לפני כ-%d חודשים

en: about a day ago
he: לפני כיום

en: about a minute ago
he: לפני כדקה

en: about a month ago
he: לפני כחודש

en: about a year ago
he: לפני כשנה

en: about an hour ago
he: לפני כשעה

en: content type
he: התחבר

en: delete
he: מחק

en: description is too long (max %d chars).
he: הביוגרפיה ארוכה מידי (לכל היותר 140 אותיות)

en: description is too long (max 140 chars).
he: הביוגרפיה ארוכה מידי (לכל היותר 140 אותיות)

en: in context
he: אין תוכן!

en: in reply to
he: בתגובה ל...

en: in reply to...
he: בתגובה ל...

en: notice id: %s
he: הודעה חדשה

en: reply
he: הגב

en: same as password above
he: זהה לסיסמה למעלה

en: « After
he: << אחרי
