StatusNet - en to mk translation catalogue (590 entries)

en:  Search Stream for "%s"
mk: Пребарувај го потокот за „%s“

en:  a new account.
mk: Креирај нова сметка

en:  except this private data: password,
mk: освен следниве лични податоци: лозинка, адреса за е-пошта, адреса за ИМ, телефонски број.

en:  except this private data: password, email address, IM address, and phone number.
mk: освен следниве лични податоци: лозинка, адреса за е-пошта, адреса за ИМ, телефонски број.

en:  except this private data: password, email address, IM address, phone number.
mk: освен следниве лични податоци: лозинка, адреса за е-пошта, адреса за ИМ, телефонски број.

en: %1$s / Updates mentioning %2$s
mk: %1$s статус на %2$s

en: %1$s is now listening to
mk: %1$s сега ги следи вашите забелешки за %2$s.

en: %1$s is now listening to your notices on %2$s.
mk: %1$s сега ги следи вашите забелешки за %2$s.

en: %1$s is now listening to your notices on %2$s.
    
    	%3$s
    
    %4$s%5$s%6$s
    Faithfully yours,
    %7$s.
    
    ----
    Change your email address or notification options at %8$s
mk: %1$s сега ги следи вашите забелешки на %2$s.
    
    	%3$s
    
    Искрено ваш,
    %4$s.

en: %1$s is now listening to your notices on %2$s.
    
    	%3$s
    
    Faithfully yours,
    %4$s.
mk: %1$s сега ги следи вашите забелешки на %2$s.
    
    	%3$s
    
    Искрено ваш,
    %4$s.

en: %1$s just added your notice from %2$s
mk: %1$s сега ги следи вашите забелешки за %2$s.

en: %1$s's status on %2$s
mk: %1$s статус на %2$s

en: %s (@%s) added your notice as a favorite
mk: %1$s сега ги следи вашите забелешки за %2$s.

en: %s Public Stream
mk: Јавниот поток на %s

en: %s and friends
mk: %s и пријателите

en: %s and friends, page %d
mk: %s и пријателите

en: %s blocked profiles
mk: Корисникот нема профил.

en: %s blocked profiles, page %d
mk: %s и пријателите

en: %s blocked users
mk: Нема таков корисник.

en: %s is not a member of any group.
mk: Не ни го испративте тој профил.

en: %s is not a valid color!
mk: Домашната страница не е правилно URL.

en: %s is not listening to anyone.
mk: %1$s сега ги следи вашите забелешки за %2$s.

en: %s subscribers
mk: Претплатници

en: %s subscriptions
mk: Сите претплати

en: %s subscriptions, page %d
mk: Сите претплати

en: %s's favorite notices, page %d
mk: Нема такво известување.

en: %s's groups
mk: Профил

en: %s's profile
mk: Профил

en: 's profile
mk: Профил

en: **%%site.name%%** is a microblogging service brought to you by [%%site.broughtby%%](%%site.broughtbyurl%%).
mk: **%%site.name%%** е сервис за микроблогирање што ви го овозможува [%%site.broughtby%%](%%site.broughtbyurl%%).

en: **%%site.name%%** is a microblogging service.
mk: **%%site.name%%** е сервис за микроблогирање.

en: . Contributors should be attributed by full name or nickname.
mk: . Придонесувачите треба да бидат наведени со цело име или прекар.

en: 1-64 lowercase letters or numbers,
mk: 1-64 мали букви или бројки. Без интерпукциски знаци и празни места.

en: 1-64 lowercase letters or numbers, no punctuation or spaces
mk: 1-64 мали букви или бројки. Без интерпукциски знаци и празни места.

en: 6 or more characters
mk: 6 или повеќе знаци

en: 6 or more characters, and don't forget it!
mk: 6 или повеќе знаци и не ја заборавајте!

en: A confirmation code was sent
mk: Нема код за потврда.

en: A confirmation code was sent to the IM address you added. You must approve %s for sending messages to you.
mk: Испративме код за потврда на IM адресата што ја додадовте. Мора да го одобрите %S за да ви испраќа пораки.

en: A confirmation code was sent to the email address you added.
mk: Испративме код за потврда на IM адресата што ја додадовте. Мора да го одобрите %S за да ви испраќа пораки.

en: A confirmation code was sent to the phone number you added.
mk: Овој код за потврда не е за Вас!

en: A confirmation code was sent to the phone number you added. Check your phone for the code and instructions on how to use it.
mk: Овој код за потврда не е за Вас!

en: About
mk: За

en: Accept
mk: Прифати

en: Account
mk: За

en: Add
mk: Додај

en: Add OpenID
mk: Додај OpenID

en: Address
mk: Адреса

en: After
mk: « Следни

en: Alias "%s" already in use. Try another one.
mk: Тој прекар е во употреба. Одберете друг.

en: All subscribers
mk: Претплатници

en: All subscriptions
mk: Сите претплати

en: All updates for %s
mk: Сите новини од %s

en: All updates matching search term "%s"
mk: Сите новини кои се еднакви со бараниот термин „%s“

en: Already logged in.
mk: Веќе сте најавени.

en: Already subscribed!.
mk: Веќе сте претплатени!

en: Authorize subscription
mk: Одобрете ја претплатата

en: Automatically login in the future; not for shared computers!
mk: Следниот пат најавете се автоматски; не за компјутери кои ги делите со други!

en: Available characters
mk: 6 или повеќе знаци

en: Avatar
mk: Аватар

en: Avatar deleted.
mk: Аватарот е ажуриран.

en: Avatar settings
mk: Поставки

en: Avatar updated.
mk: Аватарот е ажуриран.

en: Awaiting confirmation on this address.
mk: Грешка со кодот за потврдување.

en: Awaiting confirmation on this address. Check your Jabber/GTalk account for a message with further instructions. (Did you add %s to your buddy list?)
mk: Чекам потвдар за оваа адреса. Проверете ја вашата Jabber/GTalk сметка за порака со понатамошни инструкции. (Дали го додадовте %s на вашата листа со пријатели?)

en: Before
mk: Предходни »

en: Before »
mk: Претходно »

en: Bio
mk: Био

en: Bio is too long (max %d chars).
mk: Биографијата е предолга (максимумот е 140 знаци).

en: Bio is too long (max 140 chars).
mk: Биографијата е предолга (максимумот е 140 знаци).

en: Block this user
mk: Нема таков корисник.

en: Block this user from this group
mk: Нема таков корисник.

en: Block user
mk: Нема таков корисник.

en: Block user from group
mk: Нема таков корисник.

en: Blocked
mk: Нема таков корисник.

en: Can't read avatar URL '%s'
mk: Не може да се прочита URL-то на аватарот: '%s'

en: Can't save new password.
mk: Новата лозинка не може да се сними

en: Cancel
mk: Откажи

en: Cannot instantiate OpenID consumer object.
mk: Не е возможно да се инстанцира OpenID објект за потрошувачка.

en: Cannot normalize that Jabber ID
mk: Ова JabberID не може да се нормализира.

en: Cannot read file.
mk: Нема такво известување.

en: Can’t read avatar URL ‘%s’.
mk: Не може да се прочита URL-то на аватарот: '%s'

en: Change
mk: Промени

en: Change colours
mk: Промени ја лозинката

en: Change password
mk: Промени ја лозинката

en: Change your password.
mk: Промени ја лозинката

en: Confirm
mk: Потврди

en: Confirm Address
mk: Потврди ја адресата

en: Confirmation cancelled.
mk: Потврдата е откажана

en: Confirmation code not found.
mk: Кодот за потврда не е пронајден.

en: Connect
mk: Поврзи се

en: Connect existing account
mk: Поврзи се со постоечка сметка

en: Connect to services
mk: Не може да се пренасочи кон серверот: %s

en: Contact
mk: Контакт

en: Content
mk: Поврзи се

en: Conversation
mk: Локација

en: Could not convert request token to access token.
mk: Белезите за барање не може да се конвертираат во белези за пристап.

en: Could not create OpenID form: %s
mk: OpenID формуларот не може да се креира:%s

en: Could not create aliases.
mk: Информациите за аватарот не може да се снимат

en: Could not create group.
mk: Информациите за аватарот не може да се снимат

en: Could not determine file's mime-type!
mk: Корисникот не може да се освежи/

en: Could not determine source user.
mk: Корисникот не може да се освежи/

en: Could not find a user with nickname %s
mk: Корисникот не може да се освежи/

en: Could not find target user.
mk: Корисникот не може да се освежи/

en: Could not join user %s to group %s
mk: Не може да се пренасочи кон серверот: %s

en: Could not join user %s to group %s.
mk: Не може да се пренасочи кон серверот: %s

en: Could not redirect to server: %s
mk: Не може да се пренасочи кон серверот: %s

en: Could not remove user %s to group %s
mk: OpenID формуларот не може да се креира:%s

en: Could not remove user %s to group %s.
mk: OpenID формуларот не може да се креира:%s

en: Could not save avatar info
mk: Информациите за аватарот не може да се снимат

en: Could not save new profile info
mk: Информациите за новиот профил не може да се снимат

en: Could not save subscription.
mk: Не може да се креира претплатата

en: Could not save tags.
mk: Информациите за аватарот не може да се снимат

en: Could not set group membership.
mk: Не може да се креира претплатата

en: Could not unfollow user: User not found.
mk: Не може да се пренасочи кон серверот: %s

en: Could not update group.
mk: Корисникот не може да се освежи/

en: Couldn't convert request tokens to access tokens.
mk: Белезите за барање не може да се конвертираат во белези за пристап.

en: Couldn't delete email confirmation.
mk: Не може да се креира потврда за е-пошта.

en: Couldn't delete subscription.
mk: Претплата не може да се избрише.

en: Couldn't get a request token.
mk: Не може да се земе белег за барање.

en: Couldn't insert confirmation code.
mk: Кодот за потврда не може да се внесе.

en: Couldn't insert new subscription.
mk: Не може да се внесе нова претплата.

en: Couldn't remove Facebook user.
mk: Корисникот не може да се освежи/

en: Couldn't save file.
mk: Профилот не може да се сними.

en: Couldn't save profile.
mk: Профилот не може да се сними.

en: Couldn't save tags.
mk: Профилот не може да се сними.

en: Couldn't update user.
mk: Корисникот не може да се освежи/

en: Couldn't update your design.
mk: Корисникот не може да се освежи/

en: Couldn’t get a request token.
mk: Не може да се земе белег за барање.

en: Create
mk: Креирај

en: Create a new group
mk: Креирај нова сметка

en: Create a new user with this nickname.
mk: Креирај нов корисник со овој прекар.

en: Create an account
mk: Креирај нова сметка

en: Create new account
mk: Креирај нова сметка

en: Created
mk: Креирај

en: Creating new account for OpenID that already has a user.
mk: Креирање на нова сметка за OpenID што веќе има корисник.

en: Current confirmed Jabber/GTalk address.
mk: Моментално потврдена Jabber/GTalk адреса.

en: Currently
mk: Моментално

en: DB error inserting reply: %s
mk: Одговор од внесот во базата: %s

en: Describe the group or topic
mk: Опишете се себе си и сопствените интереси во 140 знаци.

en: Describe the group or topic in %d characters
mk: Опишете се себе си и сопствените интереси во 140 знаци.

en: Describe the group or topic in 140 chars
mk: Опишете се себе си и сопствените интереси во 140 знаци.

en: Describe yourself and your
mk: Опишете се себе си и сопствените интереси во 140 знаци.

en: Describe yourself and your interests
mk: Опишете се себе си и сопствените интереси во 140 знаци.

en: Describe yourself and your interests in %d chars
mk: Опишете се себе си и сопствените интереси во 140 знаци.

en: Describe yourself and your interests in 140 chars
mk: Опишете се себе си и сопствените интереси во 140 знаци.

en: Description
mk: Претплати

en: Description is too long (max %d chars).
mk: Биографијата е предолга (максимумот е 140 знаци).

en: Design preferences saved.
mk: Преференциите се снимени.

en: Design your profile
mk: Корисникот нема профил.

en: Do not block this user from this group
mk: Не може да се пренасочи кон серверот: %s

en: Do not delete this notice
mk: Нема такво известување.

en: Duplicate notice
mk: Ново известување

en: Edit Avatar
mk: Аватар

en: Edit profile settings
mk: Поставки на профилот

en: Email
mk: Е-пошта

en: Email address already exists.
mk: Адресата веќе постои.

en: Email address confirmation
mk: Потврдување на адресата

en: Enter a nickname or email address.
mk: Внесете прекар или е-пошта

en: Error authorizing token
mk: Грешка во проверувањето на белегот

en: Error connecting user to OpenID.
mk: Грешка во поврзувањето на корисникот со OpenID

en: Error connecting user.
mk: Грешка во поврзувањето на корисникот.

en: Error inserting avatar
mk: Грешка во внесувањето на аватарот

en: Error inserting new profile
mk: Грешка во внесувањето на новиот профил

en: Error inserting remote profile
mk: Грешка во внесувањето на оддалечениот профил

en: Error removing the block.
mk: Грешка во снимањето на корисникот.

en: Error saving address confirmation.
mk: Грешка во снимањето на потвдата за адресата.

en: Error saving notice.
mk: Проблем во снимањето на известувањето.

en: Error saving remote profile
mk: Грешка во снимањето на оддалечениот профил

en: Error saving the profile.
mk: Грешка во снимањето на профилот.

en: Error saving the user.
mk: Грешка во снимањето на корисникот.

en: Error saving user; invalid.
mk: Грешка во снимањето на корисникот; неправилен.

en: Error setting user.
mk: Грешка во поставувањето на корисникот.

en: Error updating profile
mk: Грешка во освежувањето на профилот

en: Error updating remote profile
mk: Грешка во освежувањето на оддалечениот профил

en: Error with confirmation code.
mk: Грешка со кодот за потврдување.

en: Existing nickname
mk: Постоечки прекар

en: FAQ
mk: ЧПП

en: FOAF for %s group
mk: Канал со известувања на %s

en: Failed updating avatar.
mk: Товарањето на аватарот не успеа.

en: Failed updating logo.
mk: Товарањето на аватарот не успеа.

en: Favor this notice
mk: Нема такво известување.

en: Feed for favorites of %s (Atom)
mk: Канал со пријатели на %S

en: Feed for favorites of %s (RSS 1.0)
mk: Канал со пријатели на %S

en: Feed for favorites of %s (RSS 2.0)
mk: Канал со пријатели на %S

en: Feed for friends of %s
mk: Канал со пријатели на %S

en: Feed for friends of %s (Atom)
mk: Канал со пријатели на %S

en: Feed for friends of %s (RSS 1.0)
mk: Канал со пријатели на %S

en: Feed for friends of %s (RSS 2.0)
mk: Канал со пријатели на %S

en: Feed for replies to %s
mk: Канал со одговори на %s

en: For security reasons, please re-enter your user name and password before changing your settings.
mk: Поради безбедносни причини треба повторно да го внесете Вашето корисничко име и лозинка пред да ги смените Вашите поставки.

en: For security reasons, please re-login with your [OpenID](%%doc.openid%%) before changing your settings.
mk: Поради безбедносни причини треба повторно да го внесете Вашето корисничко име и лозинка пред да ги смените Вашите поставки.

en: Full name
mk: Цело име

en: Full name is too long (max 255 chars).
mk: Целото име е предолго (максимум 255 знаци)

en: Group profile
mk: Нема такво известување.

en: Group search
mk: Пребарување на луѓе

en: Groups %s is a member of on %s.
mk: Не ни го испративте тој профил.

en: Help
mk: Помош

en: Help me!
mk: Помош

en: Home
mk: Дома

en: Homepage
mk: Домашна страница

en: Homepage is not a valid URL.
mk: Домашната страница не е правилно URL.

en: IM Address
mk: IM адреса

en: IM Settings
mk: Поставки за IM

en: IM is not available.
mk: Оваа страница не е достапна во форматот кој Вие го прифаќате.

en: If you already have an account, login with your username and password to connect it to your OpenID.
mk: Ако веќе имае сметка, пријавете се со Вашето корисничко име и лозика, за истата да ја поврзете со Вашиот OpenID.

en: If you want to add an OpenID to your account, enter it in the box below and click "Add".
mk: Ако сакате да додадете OpenID на Вашата сметка, внесете го подолу и кликнете „Додај“.

en: If you've forgotten or lost your password, you can get a new one sent to the email address you have stored in your account.
mk: Ако сте ја заборавиле или загубиле лозинката, можете да добиете нова на адресата што ја внесовте во Вашата сметка.

en: Incorrect old password
mk: Неточна стара лозинка

en: Incorrect username or password.
mk: Неточно корисничко име или лозинка

en: Instructions for recovering your password have been sent to the email address registered to your account.
mk: Упатството за пронаоѓање на Вашата лозинка е испратено до адресата за е-пошта што е регистрирана со Вашата сметка.

en: Invalid alias: "%s"
mk: Невалидна домашна страница: '%s'

en: Invalid avatar URL '%s'
mk: Неправилно URL за аватар: '%s'

en: Invalid homepage '%s'
mk: Невалидна домашна страница: '%s'

en: Invalid license URL '%s'
mk: Неправилно URL за лиценца: '%s'

en: Invalid notice content
mk: Неправилна содржина за известување

en: Invalid notice uri
mk: Неправилно uri на известување

en: Invalid notice url
mk: Неправилно url на известување

en: Invalid profile URL '%s'.
mk: Неправилно URL на профил: '%s'

en: Invalid profile URL (bad format)
mk: Неправилно URL на профил (лош формат)

en: Invalid profile URL returned by server.
mk: Неправилно URL на профил вратено од серверот

en: Invalid size.
mk: Погрешна големина.

en: Invalid tag: "%s"
mk: Невалидна домашна страница: '%s'

en: Invalid username or password.
mk: Погрешно име или лозинка.

en: Invite your friends to use %s
mk: Канал со пријатели на %S

en: It runs the [StatusNet](http://status.net/) microblogging software, version %s, available under the [GNU Affero General Public License](http://www.fsf.org/licensing/licenses/agpl-3.0.html).
mk: Работи на [StatusNet](http://status.net/) софтверот за микроблогирање, верзија %s, достапен пд [GNU Affero General Public License](http://www.fsf.org/licensing/licenses/agpl-3.0.html).

en: Jabber
mk: Нема JabberID.

en: Jabber ID already belongs to another user.
mk: Ова Jabber ID му припаќа на друг корисник.

en: Jabber or GTalk address, like "UserName@example.org". First, make sure to add %s to your buddy list in your IM client or on GTalk.
mk: Jabber или GTalk адреса како „ime@example.org“. Но прво додајте го %s во Вашата контакт листа во Вашиот IM клиент или GTalk.

en: Join
mk: Пријави се

en: Leave
mk: Сними

en: Links
mk: Пријави се

en: Location
mk: Локација

en: Location for the group, if any, like "City, State (or Region), Country"
mk: Каде се наоѓате, на пр. „Град, Држава“.

en: Location is too long (max 255 chars).
mk: Локацијата е предолга (максимумот е 255 знаци).

en: Login
mk: Пријави се

en: Login with OpenID
mk: Нема таков OpenID.

en: Login with a username and password
mk: Погрешно име или лозинка.

en: Login with an [OpenID](%%doc.openid%%) account.
mk: Пријавете се со [OpenID](%%doc.openid%%) сметка.

en: Login with your username and password. Don't have a username yet? [Register](%%action.register%%) a new account, or try [OpenID](%%action.openidlogin%%).
mk: Пријавете се со корисничко име и лозинка. Немате? [Регистрирајте](%%action.register%%) нова сметка или пробајте [OpenID](%%action.openidlogin%%).

en: Login with your username and password. Don't have a username yet? [Register](%%action.register%%) a new account.
mk: Пријавете се со корисничко име и лозинка. Немате? [Регистрирајте](%%action.register%%) нова сметка или пробајте [OpenID](%%action.openidlogin%%).

en: Logo
mk: Одјави се

en: Logo updated.
mk: Аватарот е ажуриран.

en: Logout
mk: Одјави се

en: Lost or forgotten password?
mk: Загубена или заборавена лозинка?

en: Lost our file.
mk: Нема такво известување.

en: Member since
mk: Член од

en: Members
mk: Член од

en: Microblog by %s
mk: Микроблог на %s

en: Microblog by %s group
mk: Микроблог на %s

en: Microblog tagged with %s
mk: Микроблог на %s

en: My text and files are available under
mk: Мојот текст и датотеки се достапни под

en: New nickname
mk: Нов прекар

en: New notice
mk: Ново известување

en: New password
mk: Нова лозинка

en: New password successfully saved. You are now logged in.
mk: Новата лозинка успешно е снимена. Сега сте пријавени.

en: Nickname
mk: Прекар

en: Nickname already in use. Try another one.
mk: Тој прекар е во употреба. Одберете друг.

en: Nickname must have only lowercase letters
mk: Прекарот мора да има само мали букви и бројки и да нема празни места.

en: Nickname must have only lowercase letters and numbers and no spaces.
mk: Прекарот мора да има само мали букви и бројки и да нема празни места.

en: Nickname not allowed.
mk: Тој прекар не е дозволен.

en: Nickname of the user you want to follow
mk: Прекар на корисникот што сакате да го следите.

en: Nickname or email
mk: Прекар или е-пошта

en: No Jabber ID.
mk: Нема JabberID.

en: No authorization request!
mk: Нема барање за проверка!

en: No configuration file found.
mk: Нема код за потврда.

en: No confirmation code.
mk: Нема код за потврда.

en: No content!
mk: Нема содржина!

en: No id argument.
mk: Нема таков документ.

en: No id.
mk: Нема id.

en: No nickname
mk: Нема прекар

en: No nickname provided by remote server.
mk: Серверот не достави прекар.

en: No nickname.
mk: Нема прекар.

en: No notice
mk: Ново известување

en: No notice content!
mk: Нема содржина!

en: No notice id
mk: Ново известување

en: No pending confirmation to cancel.
mk: Нема потврди кои може да се откажат.

en: No profile URL returned by server.
mk: Серверот не достави URL за профилот.

en: No profile id in request.
mk: Серверот не достави URL за профилот.

en: No profile with that id.
mk: Оддалечениот профил нема одговарачки профил

en: No registered email address for that user.
mk: Нема регистрирана адреса за е-пошта за тој корисник.

en: No request found!
mk: Не е пронаједено барање.

en: No results
mk: Нема резултати

en: No results.
mk: Нема резултати

en: No size.
mk: Нема големина.

en: No such OpenID.
mk: Нема таков OpenID.

en: No such attachment.
mk: Нема таков документ.

en: No such document.
mk: Нема таков документ.

en: No such file.
mk: Нема такво известување.

en: No such group
mk: Нема такво известување.

en: No such group.
mk: Нема такво известување.

en: No such notice.
mk: Нема такво известување.

en: No such page
mk: Нема такво известување.

en: No such recovery code.
mk: Нема таков код за спасување.

en: No such subscription
mk: Нема таква претплата

en: No such tag.
mk: Нема такво известување.

en: No such user!
mk: Нема таков корисник.

en: No such user.
mk: Нема таков корисник.

en: Nobody to show!
mk: Нема никој!

en: Not a local notice
mk: Нема таков корисник.

en: Not a local user.
mk: Нема таков корисник.

en: Not a recovery code.
mk: Ова не е код за спасување.

en: Not a valid Jabber ID
mk: Неправилен JabberID

en: Not a valid OpenID.
mk: Неправилен OpenID.

en: Not a valid email address.
mk: Неправилна адреса за е-пошта.

en: Not a valid invitation code.
mk: Неправилен прекар.

en: Not a valid nickname.
mk: Неправилен прекар.

en: Not a valid people tag: %s
mk: Неправилна адреса за е-пошта.

en: Not a valid profile URL (incorrect services).
mk: Неправилно URL на профил (неточен сервис).

en: Not a valid profile URL (no XRDS defined).
mk: Неправилно URL на профил (нема дефиниран XRDS).

en: Not a valid profile URL (no YADIS document or no or invalid XRDS defined).
mk: Неправилно URL на профил (нема YADIS документ).

en: Not a valid profile URL (no YADIS document).
mk: Неправилно URL на профил (нема YADIS документ).

en: Not an image or corrupt file.
mk: Не е слика или датотеката е корумпирана.

en: Not authorized.
mk: Не е одобрено.

en: Not expecting this response!
mk: Овој одговор не беше очекуван!

en: Not found.
mk: Не е пронаједено барање.

en: Not logged in
mk: Не сте пријавени.

en: Not logged in.
mk: Не сте пријавени.

en: Not subscribed!.
mk: Не сте претплатени!

en: Note
mk: Известувања

en: Notice
mk: Известувања

en: Notice deleted.
mk: Известувања

en: Notice feed for %s
mk: Канал со известувања на %s

en: Notice feed for %s (Atom)
mk: Канал со известувања на %s

en: Notice feed for %s (RSS 1.0)
mk: Канал со известувања на %s

en: Notice feed for %s (RSS 2.0)
mk: Канал со известувања на %s

en: Notice feed for %s group
mk: Канал со известувања на %s

en: Notice feed for %s group (Atom)
mk: Канал со известувања на %s

en: Notice feed for %s group (RSS 1.0)
mk: Канал со известувања на %s

en: Notice feed for %s group (RSS 2.0)
mk: Канал со известувања на %s

en: Notice feed for %s tagged %s (RSS 1.0)
mk: Канал со известувања на %s

en: Notice feed for tag %s (Atom)
mk: Канал со известувања на %s

en: Notice feed for tag %s (RSS 1.0)
mk: Канал со известувања на %s

en: Notice feed for tag %s (RSS 2.0)
mk: Канал со известувања на %s

en: Notice has no profile
mk: Известувањето нема профил

en: Notice posted
mk: Известувања

en: Notices
mk: Известувања

en: Notices tagged with %s, page %d
mk: Микроблог на %s

en: Old password
mk: Стара лозинка

en: OpenID Account Setup
mk: Поставување на сметка за OpenID

en: OpenID Auto-Submit
mk: Автоматско испраќање на OpenID

en: OpenID Login
mk: Пријавување со OpenID

en: OpenID authentication cancelled.
mk: Проверката на OpenID е откажана.

en: OpenID authentication failed: %s
mk: Проверката на OpenID не успеа: %s

en: OpenID failure: %s
mk: Неуспех на OpenID: %s

en: OpenID login
mk: Пријавување со OpenID

en: OpenID removed.
mk: OpenID-то е отстрането

en: OpenID settings
mk: Поставки за OpenID

en: Options saved.
mk: Поставките се снимени.

en: Other Settings
mk: Поставки

en: Page notice
mk: Ново известување

en: Partial upload.
mk: Парцијално товарање

en: Password
mk: Лозинка

en: Password and confirmation do not match.
mk: Двете лозинки не се совпаѓаат.

en: Password change
mk: Лозинката е снимена.

en: Password must be 6 chars or more.
mk: Лозинката мора да биде од најмалку 6 знаци.

en: Password recover
mk: Побарано е пронаоѓање на лозинката

en: Password recovery requested
mk: Побарано е пронаоѓање на лозинката

en: Password saved.
mk: Лозинката е снимена.

en: Passwords don't match.
mk: Лозинките не се совпаѓаат.

en: People %s subscribes to
mk: Оддалечена претплата

en: People search
mk: Пребарување на луѓе

en: People subscribed to %s
mk: Оддалечена претплата

en: Personal
mk: Личен

en: Phone number, no punctuation or spaces,
mk: 1-64 мали букви или бројки. Без интерпукциски знаци и празни места.

en: Please check these details to make sure that you want to subscribe to this user's notices. If you didn't just ask to subscribe to someone's notices, click "Cancel".
mk: Проверете ги овие детали ако сакате да се претплатите на известувањата на овој корисник. Ако не сакате да се претплатите, кликнете на „Откажи“.

en: Please check these details to make sure that you want to subscribe to this user's notices. If you didn't just ask to subscribe to someone's notices, click "Reject".
mk: Проверете ги овие детали ако сакате да се претплатите на известувањата на овој корисник. Ако не сакате да се претплатите, кликнете на „Откажи“.

en: Please check these details to make sure that you want to subscribe to this user’s notices. If you didn’t just ask to subscribe to someone’s notices, click “Reject”.
mk: Проверете ги овие детали ако сакате да се претплатите на известувањата на овој корисник. Ако не сакате да се претплатите, кликнете на „Откажи“.

en: Popular
mk: Пребарување на луѓе

en: Popular notices
mk: Нема такво известување.

en: Popular notices, page %d
mk: Нема такво известување.

en: Post a notice when my Jabber/GTalk status changes.
mk: Испрати известување кога мојот статус на Jabber/GTalk ќе се смени.

en: Preferences
mk: Преференции

en: Preferences saved.
mk: Преференциите се снимени.

en: Prefix
mk: Профил

en: Privacy
mk: Приватност

en: Problem saving notice.
mk: Проблем во снимањето на известувањето.

en: Problem saving notice. Too long.
mk: Проблем во снимањето на известувањето.

en: Problem saving notice. Unknown user.
mk: Проблем во снимањето на известувањето.

en: Profile
mk: Профил

en: Profile URL
mk: URL на профилот

en: Profile design
mk: Поставки на профилот

en: Profile information
mk: Непознат профил

en: Profile settings
mk: Поставки на профилот

en: Profile unknown
mk: Непознат профил

en: Provider
mk: Профил

en: Public
mk: Јавен

en: Public Stream Feed
mk: Јавен канал

en: Public Stream Feed (Atom)
mk: Јавен канал

en: Public Stream Feed (RSS 1.0)
mk: Јавен канал

en: Public Stream Feed (RSS 2.0)
mk: Јавен канал

en: Public tag cloud
mk: Јавен канал

en: Public timeline
mk: Јавна историја

en: Public timeline, page %d
mk: Јавна историја

en: Published
mk: Јавен

en: Recover
mk: Пронајди

en: Recover password
mk: Пронаоѓање на лозинка

en: Recovery code for unknown user.
mk: Код за пронаоѓање за непознат корисник.

en: Register
mk: Регистрирај се

en: Reject
mk: Одбиј

en: Reject this subscription
mk: Сите претплати

en: Remember me
mk: Запамети ме

en: Remote profile with no matching profile
mk: Оддалечениот профил нема одговарачки профил

en: Remote service uses unknown version of OMB protocol.
mk: Непозната верзија на протоколот OMB.

en: Remote subscribe
mk: Оддалечена претплата

en: Remove
mk: Отстрани

en: Remove OpenID
mk: Отстрани го OpenID-то

en: Removing your only OpenID
mk: Отстрани го OpenID-то

en: Removing your only OpenID would make it impossible to log in! If you need to remove it, add another OpenID first.
mk: Ако го остраните Вашето единствено OpenID, тогаш нема да можете да се пријавите. Ако треба да го отстраните, прво додајте друг OpenID.

en: Replies
mk: Одговори

en: Replies feed for %s (Atom)
mk: Канал со известувања на %s

en: Replies feed for %s (RSS 1.0)
mk: Канал со известувања на %s

en: Replies feed for %s (RSS 2.0)
mk: Канал со известувања на %s

en: Replies to %1$s on %2$s!
mk: Одговори испратени до %s

en: Replies to %s
mk: Одговори испратени до %s

en: Replies to %s, page %d
mk: Одговори испратени до %s

en: Reply
mk: одговор

en: Reply to %s sent
mk: Одговори испратени до %s

en: Reset
mk: Ресетирај

en: Reset password
mk: Рестетирај ја лозинката

en: SMS is not available.
mk: Оваа страница не е достапна во форматот кој Вие го прифаќате.

en: Same as password above
mk: Исто како лозинката погоре

en: Save
mk: Сними

en: Search
mk: Барај

en: Search Stream Feed
mk: Барај во каналот

en: Search for groups on %%site.name%% by their name, location, or description.
mk: Барајте луѓе на %%site.name%% според нивното име, локација или интереси. Термините одделете ги со празни места. Најмала должина е 3 знаци.

en: Search for groups on %%site.name%% by their name, location, or description. Separate the terms by spaces; they must be 3 characters or more.
mk: Барајте луѓе на %%site.name%% според нивното име, локација или интереси. Термините одделете ги со празни места. Најмала должина е 3 знаци.

en: Search for notices on %%site.name%% by their contents. Separate search terms by spaces; they must be 3 characters or more.
mk: Барајте известувања на %%site.name%% според нивната содржина. Термините одделете ги со празни места. Најмала должина е 3 знаци.

en: Search for people on %%site.name%% by their name, location, or interests. Separate the terms by spaces; they must be 3 characters or more.
mk: Барајте луѓе на %%site.name%% според нивното име, локација или интереси. Термините одделете ги со празни места. Најмала должина е 3 знаци.

en: Search help
mk: Барај

en: Search results for "%s" on %s
mk: Пребарувај го потокот за „%s“

en: Search site
mk: Барај

en: Secondary site navigation
mk: Претплати

en: Send
mk: Испрати

en: Send a notice
mk: Ново известување

en: Send me notices through Jabber/GTalk.
mk: Испраќај ми известувања преку Jabber/GTalk.

en: Send me notices through SMS;
mk: Испраќај ми известувања преку Jabber/GTalk.

en: Send me replies through Jabber/GTalk
mk: Испраќај ми известувања преку Jabber/GTalk.

en: Service
mk: Барај

en: Settings
mk: Поставки

en: Settings saved.
mk: Поставките се снимени.

en: Sidebar
mk: Барај

en: Sign up for a new account
mk: Креирај нова сметка

en: Site content license
mk: Ново известување

en: Site notice
mk: Ново известување

en: Someone else already has this OpenID.
mk: Некој друг веќе го користи ова OpenID.

en: Something weird happened.
mk: Нешто чудно се случи.

en: Sorry, invalid invitation code.
mk: Грешка со кодот за потврдување.

en: Source
mk: Изворен код

en: Statistics
mk: Статистика

en: Status deleted.
mk: Аватарот е ажуриран.

en: Stored OpenID not found.
mk: Зачуваниот OpenID не е пронајден.

en: Subscribe
mk: Претплати се

en: Subscribe to a remote user
mk: Претплатата е одобрена

en: Subscribe to this user
mk: Претплатата е одобрена

en: Subscribed
mk: Претплати се

en: Subscribers
mk: Претплатници

en: Subscription authorized
mk: Претплатата е одобрена

en: Subscription rejected
mk: Претплатата е одбиена

en: Subscriptions
mk: Претплати

en: Sync preferences
mk: Преференции

en: Sync preferences saved.
mk: Преференциите се снимени.

en: System error uploading file.
mk: Системска грешка при товарањето на датотеката.

en: Text search
mk: Текстуално пребарување

en: That OpenID does not belong to you.
mk: Овој OpenID не Ви припаѓа Вам.

en: That address has already been confirmed.
mk: Оваа адреса веќе е потврдена.

en: That confirmation code is not for you!
mk: Овој код за потврда не е за Вас!

en: That email address already belongs
mk: Адресата веќе постои.

en: That file is too big.
mk: Датотеката е преголема.

en: That is already your Jabber ID.
mk: Ова веќе е Вашиот Jabber ID.

en: That is not your Jabber ID.
mk: Ова не е Вашиот Jabber ID.

en: That is the wrong IM address.
mk: Ова е погрешната IM адреса.

en: That's too long.
mk: Датотеката е преголема.

en: That's too long. Max message size is %d chars.
mk: Ова е предолго. Максималната должина е 140 знаци.

en: That's too long. Max notice size is %d chars.
mk: Ова е предолго. Максималната должина е 140 знаци.

en: That's too long. Max notice size is 140 chars.
mk: Ова е предолго. Максималната должина е 140 знаци.

en: The address "%s" has been
mk: Адресата е отстранета.

en: The address "%s" has been confirmed for your account.
mk: Адресата  "%s" е потврдена за Вашата сметка.

en: The address was removed.
mk: Адресата е отстранета.

en: The subscription has been authorized, but no callback URL was passed. Check with the site's instructions for details on how to authorize the subscription. Your subscription token is:
mk: Претплатата е одобрена, но нема вратено URL. Проверете ги инструкциите за местото за да видите како да ја одобрите претплатата. Вашиот белег за претплата е:

en: The subscription has been authorized, but no callback URL was passed. Check with the site’s instructions for details on how to authorize the subscription. Your subscription token is:
mk: Претплатата е одобрена, но нема вратено URL. Проверете ги инструкциите за местото за да видите како да ја одобрите претплатата. Вашиот белег за претплата е:

en: The subscription has been rejected, but no callback URL was passed. Check with the site's instructions for details on how to fully reject the subscription.
mk: Претплатата е одбиена, но нема вратено URL. Проверете ги инструкциите за местото за да видите како целосно да ја одбиете претплатата.

en: The subscription has been rejected, but no callback URL was passed. Check with the site’s instructions for details on how to fully reject the subscription.
mk: Претплатата е одбиена, но нема вратено URL. Проверете ги инструкциите за местото за да видите како целосно да ја одбиете претплатата.

en: These are the people who
mk: Ова се луѓето што ги следат известувањата на %s.

en: These are the people who listen to
mk: Ова се луѓето што ги следат известувањата на %s.

en: These are the people who listen to %s's notices.
mk: Ова се луѓето што ги следат известувањата на %s.

en: These are the people who listen to your notices.
mk: Ова се луѓето што ги следат Вашите известувања.

en: These are the people whose
mk: Ова се луѓето што ги следат известувањата на %s.

en: These are the people whose notices
mk: Ова се луѓето чии известувања ги следи %s.

en: These are the people whose notices %s listens to.
mk: Ова се луѓето чии известувања ги следи %s.

en: These are the people whose notices you listen to.
mk: Ова се луѓето чии известувања ги следите.

en: This confirmation code is too old. Please start again.
mk: Овој код за потврда е премногу стар. Почнете од почеток.

en: This form should automatically submit itself. If not, click the submit button to go to your OpenID provider.
mk: Овој формулар треба автоматски да се испрати. Ако тоа не се случи, кликнете на копчето „Испрати“ за да одите до Вашиот OpenID снабдувач.

en: This is the first time you've logged into %s so we must connect your OpenID to a local account. You can either create a new account, or connect with your existing account, if you have one.
mk: Ова е прв пат како се пријавивте на %s и затоа морам да го поврземе Вашиот OpenID со локална сметка. Можете да креирате нова сметка или да се поврзете со тековната сметка - ако ја имате.

en: This page is not available in a
mk: Оваа страница не е достапна во форматот кој Вие го прифаќате.

en: This page is not available in a media type you accept
mk: Оваа страница не е достапна во форматот кој Вие го прифаќате.

en: To subscribe, you can [login](%%action.login%%), or [register](%%action.register%%) a new  account. If you already have an account  on a [compatible microblogging site](%%doc.openmublog%%),  enter your profile URL below.
mk: За да се претплатите, може да се [пријавите](%%action.login%%) или  да се [регистрирате](%%action.register%%). Ако имате сметка на [компатибилно место за микро блогирање](%%doc.openmublog%%), внесете го URL-то на Вашиот профил подолу.

en: To use the %s Facebook Application you need to login with your username and password. Don't have a username yet?
mk: Ако веќе имае сметка, пријавете се со Вашето корисничко име и лозика, за истата да ја поврзете со Вашиот OpenID.

en: Twitter password
mk: Нова лозинка

en: URL of the homepage or blog of the group or topic
mk: URL на Вашата домашна страница, блог или профил на друго место.

en: URL of your homepage, blog,
mk: URL на Вашата домашна страница, блог или профил на друго место.

en: URL of your homepage, blog, or profile on another site
mk: URL на Вашата домашна страница, блог или профил на друго место.

en: URL of your profile on another compatible microblogging service
mk: URL на Вашиот профил на друго компатибилно место за микроблогирање.

en: URL shortening service is too long (max 50 chars).
mk: Локацијата е предолга (максимумот е 255 знаци).

en: Unable to retrieve account information
mk: Не може да се креира потврда за е-пошта.

en: Unable to retrieve account information For "%s" from Twitter.
mk: Не може да се креира потврда за е-пошта.

en: Unblock this user
mk: Нема таков корисник.

en: Unblock user from group
mk: Нема таков корисник.

en: Unexpected form submission.
mk: Неочекувано испраќање на формулар.

en: Unexpected password reset.
mk: Неочекувано ресетирање на лозинка.

en: Unknown version of OMB protocol.
mk: Непозната верзија на протоколот OMB.

en: Unless otherwise specified, contents of this site are copyright by the contributors and available under the
mk: Освен ако не е поинаку назначено, содржината на ова место е авторско право на придонесувачите и е достапна под

en: Unrecognized address type %s
mk: Непознат тип на адреса %s

en: Unsubscribe
mk: Откажи ја претплатата

en: Unsubscribed
mk: Откажи ја претплатата

en: Unsupported OMB version
mk: Неподдржнана верзија на ОМВ

en: Unsupported format.
mk: Неподдржан фомрат на слики.

en: Unsupported image file format.
mk: Неподдржан фомрат на слики.

en: Updates favored by %1$s on %2$s!
mk: Микроблог на %s

en: Updates from members of %1$s on %2$s!
mk: Микроблог на %s

en: Updates matching search term "%1$s" on %2$s!
mk: Сите новини кои се еднакви со бараниот термин „%s“

en: Updates tagged with %1$s on %2$s!
mk: Микроблог на %s

en: Updates with "%s"
mk: Микроблог на %s

en: Upload
mk: Товари

en: Upload a new "avatar" (user image) here. You can't edit the picture after you upload it, so make sure it's more or less square. It must be under the site license, also. Use a picture that belongs to you and that you want to share.
mk: Тука можете да поставите нов „аватар“ (косиничка слика). Не можете да ја менувате сликата откако ќе ја товарите, па затоа погрижете се да личи на квадрат. Сликата мора да биде под истата лиценца како ова место. Користете слика која е Ваша и која сакате да ја споделите.

en: Upload an avatar
mk: Товарањето на аватарот не успеа.

en: Upload file
mk: Товари

en: Used only for updates, announcements,
mk: Се користи само за надградби, објави и пронаоѓање на лозинка.

en: Used only for updates, announcements, and password recovery
mk: Се користи само за надградби, објави и пронаоѓање на лозинка.

en: User being listened to does not exist.
mk: Корисникот кој го следите не постои.

en: User being listened to doesn't exist.
mk: Корисникот кој го следите не постои.

en: User has blocked you.
mk: Корисникот нема профил.

en: User has no profile.
mk: Корисникот нема профил.

en: User is already blocked from group.
mk: Корисникот нема профил.

en: User is not a member of group.
mk: Не ни го испративте тој профил.

en: User is not blocked from group.
mk: Корисникот нема профил.

en: User nickname
mk: Прекар на корисникот

en: User profile
mk: Корисникот нема профил.

en: View profile designs
mk: Поставки на профилот

en: What's up, %s?
mk: Што има %s?

en: Where you are, like "City,
mk: Каде се наоѓате, на пр. „Град, Држава“.

en: Where you are, like "City, State (or Region), Country"
mk: Каде се наоѓате, на пр. „Град, Држава“.

en: Wrong image type for '%s'
mk: Погрешен тип на слика за '%s'

en: Wrong image type for avatar URL ‘%s’.
mk: Погрешен тип на слика за '%s'

en: Wrong size image at '%s'
mk: Погрешна големина на слика на '%s'

en: You already have this OpenID!
mk: Веќе го имате овој OpenID!

en: You and friends
mk: %s и пријателите

en: You are already a member of that group
mk: Веќе сте пријавени!

en: You are already a member of that group.
mk: Веќе сте пријавени!

en: You are already logged in!
mk: Веќе сте пријавени!

en: You are not a member of that group.
mk: Не ни го испративте тој профил.

en: You are not a member of this group.
mk: Не ни го испративте тој профил.

en: You are not authorized.
mk: Не е одобрено.

en: You are not subscribed to that profile.
mk: Не ни го испративте тој профил.

en: You can change your password here. Choose a good one!
mk: Овде можете да ја промените лозинката. Одберете добра лозинка!

en: You can create a new account to start posting notices.
mk: Можете да креирате нова сметка за да испраќате известувања.

en: You can remove an OpenID from your account by clicking the button marked "Remove".
mk: Можте да отстраните OpenID од Вашата сметка со кликање на копчето „Отстрани“.

en: You can send and receive notices through Jabber/GTalk [instant messages](%%doc.im%%). Configure your address and settings below.
mk: Можете да примате и праќате известувања преку Jabber/GTalk [брзи пораки](%%doc.im%%). Подолу

en: You can update your personal profile info here so people know more about you.
mk: Во Вашиот личен профил може да дополните информации за луѓето да знаат повеќе за Вас.

en: You can use the local subscription!
mk: Може да ја користите локалната претплата.

en: You can't register if you don't
mk: Не може да се регистрирате ако не ја прифаќате лиценцата.

en: You can't register if you don't agree to the license.
mk: Не може да се регистрирате ако не ја прифаќате лиценцата.

en: You did not send us that profile
mk: Не ни го испративте тој профил.

en: You have already blocked this user.
mk: Веќе сте пријавени!

en: You've been identified. Enter a  new password below.
mk: Идентификувани сте. Подолу можете да внесете нова лозинка.

en: You've been identified. Enter a new password below.
mk: Идентификувани сте. Подолу можете да внесете нова лозинка.

en: Your OpenID URL
mk: Вашето URL за OpenID

en: Your nickname on this server, or your registered email address.
mk: Вашиот прекар на овој сервер или адресата за е-пошта со која се регистриравте.

en: Your profile
mk: Нема такво известување.

en: [OpenID](%%doc.openid%%) lets you log into many sites  with the same user account.  Manage your associated OpenIDs from here.
mk: [OpenID](%%doc.openid%%) Ви овозможува да се пријавувате на многу места со истата корисничка сметка. Овде можете да ги уредите Вашите поврзани OpenID-ја.

en: [OpenID](%%doc.openid%%) lets you log into many sites with the same user account. Manage your associated OpenIDs from here.
mk: [OpenID](%%doc.openid%%) Ви овозможува да се пријавувате на многу места со истата корисничка сметка. Овде можете да ги уредите Вашите поврзани OpenID-ја.

en: a few seconds ago
mk: пред неколку секунди

en: about %d days ago
mk: пред %d денови

en: about %d hours ago
mk: пред %d часа

en: about %d minutes ago
mk: пред %d минути

en: about %d months ago
mk: пред %d месеци

en: about a day ago
mk: пред еден ден

en: about a minute ago
mk: пред една минута

en: about a month ago
mk: пред еден месец

en: about a year ago
mk: пред една година

en: about an hour ago
mk: пред еден час

en: content type
mk: Поврзи се

en: description is too long (max %d chars).
mk: Биографијата е предолга (максимумот е 140 знаци).

en: description is too long (max 140 chars).
mk: Биографијата е предолга (максимумот е 140 знаци).

en: in context
mk: Нема содржина!

en: in reply to
mk: во одговор на...

en: in reply to...
mk: во одговор на...

en: notice id: %s
mk: Ново известување

en: reply
mk: одговор

en: same as password above
mk: исто како лозинката погоре

en: « After
mk: « Следно
